Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    4.
    ... ezt inkább nem írom le mert megtalál a grínpísz és visítva köveznek meg...
    Emberek!
    A Vakond védett állat! Irtása büntetendő.
    Amúgy létezik egy növény amit igen messze elkrül (öreganyám pucokvirágnak hívta) egy vörös levelű,szárú gaz, addig jó szolgálatot tesz amíg ki tudod kerülni a fűnyíróval.
    A napelemes vakondriasztó próbálva, kitúrta a mocsok!

    Komment


      Emberek!
      A Vakond védett állat! Irtása büntetendő.
      Ezért nem is írtam le. Igyekszik az ember erre gondolni még akkor is, amikor a rengeteg munkával széppé varázsolt pázsitot b...za szana-szét 3 nap alatt...
      lehet ilyenekkel is próbálkozni:
      Click image for larger version

Name:	termekn10-euphorbia_lathyris.jpg
Views:	1
Size:	120.7 KB
ID:	148584

      - - - Updated - - -


      A napelemes vakondriasztó próbálva, kitúrta a mocsok!
      nekem is volt hozzá szerencsém. Nem tudtam úgy lépni a kertben hogy ne berregjen idióta módon. A vakondot is zavarta, ki is túrta szépen...

      Komment


        Haho Mindenki!

        Gondoltam benézek és elmesélem, hogy kicseréltem a T5H komplett hátsó lengővilláját. Fura volt mikor először kivettem a garázsból hogy lóg miden hátul. Szétszedés és a motor hátuljának bontása után rá is jöttem hogy a körmökből nem sok van meg...így nem kapaszkodtak egymásba szóval kész életveszély volt... de még jó hogy polcról levettem egy teljesen jó állapotú hátsó lengővillát.
        A szívás az lett, hogy eltörtem a zégert a hátsó lánckerék tengelyén kívülről, így ma nem raktam össze, holnap mehetek venni s persze motorozni! Még hátra van a középállvány csere, plusz az oldaltámasztónak is fel kell hegeszteni az ütközőjét mert túlságosan kinyílik egyszer már dőlt el miatta a motor.
        Műszaki előtt le is szereltem hogy az okos szerelők ne oldaltámasztóra rakják mert tutira felborult volna.
        Amihez már végképp nincs kedvem, az első teleszkópokat meg kéne zsírozni. De azt szétszedni... mint ahogy a hátsó részt, azt sem szedtem még szét sose.
        A felújított gyújtás az pöpec lett, új megszakító, delejezett lendkerék, új kondi, bivaly nagy szikra, most már tutira jó helyen.
        Nektek is csöppen olaj a berugó tengelyen? Hiába cserélek tömítést mindkettőn, nem jó. Az jutott eszembe hogy lehet az oldaldekni alu házban van kikopva már ?
        Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2016 ápr. 13, 21:34.

        Komment


          dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Haho Mindenki!

          Gondoltam benézek és elmesélem, hogy kicseréltem a T5H komplett hátsó lengővilláját. Fura volt mikor először kivettem a garázsból hogy lóg miden hátul. Szétszedés és a motor hátuljának bontása után rá is jöttem hogy a körmökből nem sok van meg...így nem kapaszkodtak egymásba szóval kész életveszély volt... de még jó hogy polcról levettem egy teljesen jó állapotú hátsó lengővillát.
          A szívás az lett, hogy eltörtem a zégert a hátsó lánckerék tengelyén kívülről, így ma nem raktam össze, holnap mehetek venni s persze motorozni! Még hátra van a középállvány csere, plusz az oldaltámasztónak is fel kell hegeszteni az ütközőjét mert túlságosan kinyílik egyszer már dőlt el miatta a motor.
          Műszaki előtt le is szereltem hogy az okos szerelők ne oldaltámasztóra rakják mert tutira felborult volna.
          Amihez már végképp nincs kedvem, az első teleszkópokat meg kéne zsírozni. De azt szétszedni... mint ahogy a hátsó részt, azt sem szedtem még szét sose.
          A felújított gyújtás az pöpec lett, új megszakító, delejezett lendkerék, új kondi, bivaly nagy szikra, most már tutira jó helyen.
          Nektek is csöppen olaj a berugó tengelyen? Hiába cserélek tömítést mindkettőn, nem jó. Az jutott eszembe hogy lehet az oldaldekni alu házban van kikopva már ?
          A lánckkerék seeger gyűrűje csak azt a célt szolgálja hogy a kerék szerelése közben ne tudjon kicsúszni. Ha a tengely a helyén van akkor már az fog össze mindent, akkor annak a seeger gyűrűnek már semmi szerepe. Szóval, ha szükséges, addig tekerj rá egy darab drótot vagy valamit.

          A berúgókarnál csöpög az olaj, igen. Megoldás szerintem az lenne ha ki lenne marva az alu és kapna egy acél perselyt. Amibe akár mehetne még egy O gyűrű horony és egy O gyűrű is.
          Így talán kevésbé engedné az olajat. De mivel berúgásnál billen is egy kicsit az egész tengely egy kicsi mindig szivárogna ott.

          Komment


            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            lehet ilyenekkel is próbálkozni:
            Ez mi ezez? és honnan van?
            Szimpatikus szerkezet könnebb észrevenni mint a "pucokvirágot"

            Komment


              Nekem nem szivárog az olaj a berúgónál, mert összerakás előtt esztergáltattam a fogasív tengelyre egy másik hornyot a gumigyűrűnek. Így oda esik a dekliben, ahol kopásmentes. A másik szükséges dolog, az O-gyűrű jó méretválasztása. Több méretben kell venni és leg megfelelőbbnek tűnőt beépíteni.

              Komment


                Ez mi ezez? és honnan van?
                Hasindító kutyatej vagy vakondűző kutyatej. Dekoratív ezekkel a levelekkel...
                Mg. boltban, kertészetben biztos lehet kapni (még vaterán is láttam :-) )

                Komment


                  Nekem nem szivárog az olaj a berúgónál, mert összerakás előtt esztergáltattam a fogasív tengelyre egy másik hornyot a gumigyűrűnek.
                  Valami ilyesmit? Click image for larger version

Name:	Kép 013.jpg
Views:	1
Size:	200.8 KB
ID:	148586 Épp ma fényképeztem. Lassacskán haladok a géppel. Innen a fórumról puskáztam a fortélyt. Ha lassan is készül, legalább legyen jó! A ricniken igazítok még kicsit a hátsó oldalán, csak hogy épp rámenjen a berúgó, ne vékonyodjanak el túlságosan, aztán hamarosan mehet fel a kuplung. 20X2-es O gyűrűket teszek rá első körben.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2016 ápr. 14, 23:00.

                  Komment


                    Persze, pont így. Egyszerű, kíméletes az idegeinknek.

                    Komment


                      Pocok...

                      Mi raktunk ki a kertbe pet palackokat. Kb. 1/3-ig vannak töltve vízzel, és meg vannak gyűrve egy kicsit. A víz csak azért kell, hogy ne fújja el a szél. A többit a hőtágulás intézi. Ahogy meg vannak gyűrve, elkezdenek pattogni, amikor süti őket a nap. A hatás nem 100%-os, de lényegesen kevesebb pocok van azóta, mióta ki vannak rakva.

                      Komment


                        Azt le tudná nekem valaki írni, hogy miként jelentkezik ha a motor kétütemű motor négyütemezik?
                        Keresgélem már, de pontosan nem találtam még meg, hogy jön ez elő?
                        Ugye a porlasztót állítom ezerrel és olvastam ezt is tünetként, csak nem tudom miképp veszem észre majd. (remélem nem fordul elő)

                        Komment


                          Ezt hogy lehetne leírni...ratatata?

                          Komment


                            miképp veszem észre majd. (remélem nem fordul elő)
                            Én szerettem úgy elég anyagot kapott és ment mint az állat!Lényeg:sok neki a keverék és lassításkor minden második robbanást kihagyja.Én kétütemű motornál nem szeretnék soha kiégett gyertyát,szerintem nem jó cél!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Énnekem is inkább legyen kissé kormos a gyertyája a gépemnek és menjen mint egy kiégettel megragadjon.2 ütemű a keverékből ken ne akarjál olyan gyertya képet mint a 4 üteműnél mert akkor a spórolás drága lesz!!Nem mérnek rajtuk CO értéket ha bemelegszenek akkor meg nem füstölnek. Meg különben is ez hozzá tartozik a kor emlékéhez.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X