Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ennek az ellen példája egyes autóknál a hangszórókból árad az igazi motor hang.

    Komment


      Ne is mond... Meg egy bizonyos gyártó bizonyos modelljénél váltáskor fellépő "recsegés"(másnak nem tudom nevezni, igazándiból nem is értem hogy hoztak össze ennyi durrogást egy kupacra...).

      Komment


        Az allando valtozasok elengedhetetlen,elkerulhetetlen hozzatartozoi a mi vilagunknak.Sokesetben olyan mertekben amit nem egyszeru elfogadni.Ott van pl.a fotografia milyen egyszeru most csattogtatni a digitalis gepeket visszanezni,megosztani,esetleg valtoztatni a kepeken ke yelmes gyors egyszeru.Ettol fuggetlenul en a Nikon reflexemet neha eloszedem es lovok egypar kepet .

        Komment


          Énbennem egy fekete fehér kép kellemes emléket ébreszt ebben az agyon digitalizált világban, fekete fehér mégsem szürkül el számomra.

          Komment


            movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az allando valtozasok elengedhetetlen,elkerulhetetlen hozzatartozoi a mi vilagunknak.
            Ebben csak az a baj, hogy a borzasztó nagy fejlődésben elfelejtődnek az egyszerű, minden körülmények közt működő megoldások.
            És lassan valóban sorra fel kell fedezni a spanyolviaszt!
            Pl. minap a cég parkolójában igen jót mulattam mikor 5 karbantartó és szervizes tanácstalanul álltak körbe egy négykarikás q7-est.
            Mondom, mi van, csodáljátok a technikát??? Hát csodálták... Az éjszaka lemerült benne az akku, de ugye a kulcsos, mechanikus autónyitás már lenézendő gagyi prosztó dolog, és ujjlenyomatos meg ki tudja milyen ajtónyitó RENDSZEREK működnek ezekben az autókban. Ami ugye elektromosság nélkül nulla...
            És ez valahogy nem fér a fejembe! Amikor Jürgen, Udo és Klaus ülnek a tervezőasztalnál, kitalálják a világ legmenőbb, legbonyolultabb rendszerét.... egyiknek sem gyűlik fel a kérdés az agyában: "de mi van akkor ha lemerül az akku?"
            Egyébként nem tudom mi lett a végkifejlet, de akkor hagytam ott őket amikor azt mérlegelték hogy melyik feltörési móddal okoznak kevesebb kárt, pajszerral vagy üvegtöréssel? :-)

            Komment


              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Énbennem egy fekete fehér kép kellemes emléket ébreszt ebben az agyon digitalizált világban, fekete fehér mégsem szürkül el számomra.
              Ez teljesen így van. Van egy régi, vastag papírlapra előhívott családi képünk még a kilencszázas évek elejéről. Hálás vagyok, hogy nem egy digitális fényképezőgéppel készítették annó ezt a képet. Az esetben valószínűleg soha sem láttam volna dédöregapám szüleit... Ez a kép valamikor eltörött, de hátul valami papír alapú ragasztószalaggal szépen összefoltozták, így csak egy repedés maradt a sérülésből. A 0-ák és 1-esek esetében ez a megoldás biztos nem működött volna. Kellenek az egyszerű dolgok. Főleg, ha hosszútávban gondolkozunk.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2018 febr. 18, 14:48.

              Komment


                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                És ez valahogy nem fér a fejembe! Amikor Jürgen, Udo és Klaus ülnek a tervezőasztalnál, kitalálják a világ legmenőbb, legbonyolultabb rendszerét.... egyiknek sem gyűlik fel a kérdés az agyában: "de mi van akkor ha lemerül az akku?"
                Gondoltak rá, ha nem is látod de a"távirányítóban" ott a hagyományos kulcs és a vezetőajtón is van egy lyuk neki, még ha nem is látható helyen de van.(Ilyenkor jön az hogy el kéne olvasni azt a szép vastag könyvet amit az autóhoz adnak).

                Komment


                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ebben csak az a baj, hogy a borzasztó nagy fejlődésben elfelejtődnek az egyszerű, minden körülmények közt működő megoldások.
                  És lassan valóban sorra fel kell fedezni a spanyolviaszt!
                  Pl. minap a cég parkolójában igen jót mulattam mikor 5 karbantartó és szervizes tanácstalanul álltak körbe egy négykarikás q7-est.
                  Mondom, mi van, csodáljátok a technikát??? Hát csodálták... Az éjszaka lemerült benne az akku, de ugye a kulcsos, mechanikus autónyitás már lenézendő gagyi prosztó dolog, és ujjlenyomatos meg ki tudja milyen ajtónyitó RENDSZEREK működnek ezekben az autókban. Ami ugye elektromosság nélkül nulla...
                  És ez valahogy nem fér a fejembe! Amikor Jürgen, Udo és Klaus ülnek a tervezőasztalnál, kitalálják a világ legmenőbb, legbonyolultabb rendszerét.... egyiknek sem gyűlik fel a kérdés az agyában: "de mi van akkor ha lemerül az akku?"
                  Egyébként nem tudom mi lett a végkifejlet, de akkor hagytam ott őket amikor azt mérlegelték hogy melyik feltörési móddal okoznak kevesebb kárt, pajszerral vagy üvegtöréssel? :-)
                  Azért általában gondolnak erre.
                  A vezető oldali ajtó zárjának valamelyik részét többnyire le lehet pattintani, és vagy a szervizkulccsal, vagy a távirányítóban valahol elrejtett kulccsal ki lehet nyitni.

                  Hasonló helyzet amikor az aksi valahova jól el van rejtve, pl a hátsó ülés alá. Olyankor többnyire van a motortérben egy bikázó pont (egy szabadon hagyott + kivezetés)

                  Csak persze minden autónál más és más minden. Szóval hiába a sokat látott karbantartó, ha az az autó pont nem olyan...

                  Annó keresztanyám belement egy kátyúba a kocsijával, aminek hála megállt az autó és semmi életjelet nem adott. Talán pont valami hosszú hétvége volt, persze autómentőt se tudtak keríteni de végül egy Ladás bevontatta őket egy benzinkútra ahol a kutas pont értett egy kicsit az adott autóhoz.
                  A kocsiban van borulásérzékelő ami leállítja az autót ha az esetleg felborulna (vagy ha kap egy nagyobb kátyút...). Ezt visszakapcsolni egyszerű, van a motortérben egy gomb amit meg kell nyomni és az autó be is indult rögtön

                  Komment


                    Ma Kiwi szuretet tartottam nagyon jo gyumolcs lugason terem mint aszolo es nagyon sokaig elall mar novembertol szedem leszedek egy vodorrel behozom es amit fogyasztani akarok berakom egy nyilon zacskoba par darab almaval vagy citrommal egy ket apon belul megpuhul es fogyaszthato.Rengeteget termett az iden pedig nincs kezelve .Meg most sem hullik le remelem meg egy par hetet fonn hagyhatom igy mindig van friss

                    Komment


                      movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ma Kiwi szuretet tartottam
                      Irigyelni való időjárás. Bár most szerencsére itt sem oly hideg a tél, hogy a kakaóért jegesmedvét kelljen fejni.

                      Komment


                        Várjuk ki a végét,-most jön Szibéria felől valamilyen jelentős lehűlés,-nyugodtan ki lehet húzni a hűtőszekrényt,-bár ne így legyen!

                        Komment


                          Az idén 14 mázsa fa fogyott, s átlag 23-25c fok van a lakásban. Van még tartalék szerencsére. Magam miatt nem, de a gyümölcsfák miatt aggódom mert a rügyek elég duzzadtak. Megérkeztek a vetőmagjaim ( csili habanero) mai nap el kell juttassam egy helyi gazdához palántanevelésre.

                          Komment


                            Helyesbítés: a télen idáig. Elkezdem a permetező és a kapa beüzemelését is a héten.

                            Komment


                              Nagyon szép neve van,még-hogy habanero,ez már döfi.Mi egyszerűen "macskapöcse" paprikát szoktunk ültetni.A palántát saját magunk neveljük az ablakban,ilyenkor kell a magokat beáztatás után egy kevés virágföldbe dugni és kész.Régebben úgy ültettük a magokat,hogy a lefogyott WC papír cséve hüvelyeit kétfelé vágtuk,megnyomtuk,hogy négyzetes oszlopot formáljon,ezeket szorosan egymás mellé illesztettük,megtöltöttük virágfölddel és ebbe ültettük a magvakat.A fenti módszerrel lehet tápkockás palántát nevelni.Nem szabad túlöntözni,csak annyira,hogy földnedves legyen.

                              Komment


                                A habanero nagyon erős paprika,viszont ez mellett kellemes édes,gyümölcsszerű íze is van. Talán a cseresznye paprikánál 200x erősebb,viszont így is élvezhető. Nálam savanyúság készül belőle és paprikakrém. Két év alatt tőbbszöri próbálkozással csekély eredményt értem el palántanevelésben, ezért inkább most rábízom szakértőre.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X