Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ma a padlásról lehoztam a hólapátokat,-sajnos úgy tűnik lesz hó is hozzá.Itt nagyon gyengén de szállingózik a hó.

    Rabsic=olyan orvhalász,aki kereskedelmi mennyiségben szedi ki a halat a vizekből,engedély nélküli orvhalász

    Karbid=mészkő és szén összehevítésével készült kőzetszerű anyag,víz hozzáadásával acetilén képződik,melyet régebben lánghegesztésre használtak

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ma a padlásról lehoztam a hólapátokat,-sajnos úgy tűnik lesz hó is hozzá.Itt nagyon gyengén de szállingózik a hó.
      Itt még szép idő van szerencsére,nem éreztem szükségét a fűtés bekapcsolásának. Holnap motorozás lesz időtől függetlenül.

      Komment


        Remélem felétek szép is marad,itt olyan porhó állagú a csapadék és már kb.1cm. leesett és folyamatosan esik.nagyon nem szeretem a havat,jelen állapotok szerint 4 ház elől kell takarítanom és még kettőben belül is,-nekem nem nagy öröm.A Trabant tető már elő van készítve,-rá két párhuzamszorító és arra kötél és már lehet is szánkóztatni az unokát,-ha egyáltalán élvezni fogja,mert még alig múlt 2 éves.

        Amúgy is elég rossz a hangulatom,mert nehéz döntést kellett hoznom.Jó pár évvel ezelőtt hoztam nyírfa csemetéket Németországból.Ahogy teltek az évek gyönyörű fákká terebélyesedtek és lett a portán 3db. 8-10 m. magas nyírfa.A ház ékességei voltak és jó volt rájuk felnézni,de akkora szemetet és mocskot csináltak,ami egy idő után elviselhetetlenné tud válni.Nem a lehulló levelekkel volt a gond,az még csak összetakarítja az ember,hanem a barkájából szétbomló töméntelen maggal,azt a pihe könnyű magocskát,még a gyenge szellő is mozgatja,még a cserepek résein a padlás is tele van vele.Szóval meggondolatlan volt a nyírfa telepítése és nehéz döntés után,teljesen le lettel csonkolva,azért maradt,vagy 3m.-es törzs,hogy legyen hova kötni a kötelet a fák teljes kiásásához.Most,ha ránézek az égnek meredező törzsekre,nagyon elszorul a szívem,mert sajnálom őket.

        Az elmúlt hetem azzal telt,hogy a levágott ágakat tovább gallyaljam és egyáltalán szabad eljárást tudjak biztosítani a ház és a kert körül,ami csak részben sikerült idáig,de a járda legalább már tiszta.

        A tanulság az egészből annyi,hogy nagyon meg kell gondolni,hogy mit és hová ültet az ember!

        Most aztán törhetem a fejem,hogy mit ültessek a helyükre,felmerült bennem a szőlőlugas,kizárólag otelló szőlőből és esetleg egy tiszafa?

        Üdvözlettel:Che

        Komment




          Szervusztok!


          Itt csak hull és hull a hó,már leesett olyan 10 cm. körül.Egy kissé olvad is,de csak minimálisan,de azért felragad néha a lapátra.Már ellapátoltam vagy kétszer a négy ház elől és a kehes szomszédomnak is besegítettem,-hát füvet nyírni sem a legjobb,de inkább nyírnám,mert akkor meleg szokott lenni.

          A csizma és a négyszögletes zokni (kapca) viszont jól vizsgázott,nem fázik a lábam és belül is száraz maradt,igaz kívül jól leápoltam baba olajjal,mert már bőrzsírt sem lehet kapni,a fene ezt az újmódi cifra világot.

          No fel a fejjel,majdcsak eljön a tavasz,de odáig még sok fát be kell tolni a kazánba,bár a műhelybe még nem gyújtottam be,de lassan elkezdem feltemperálni.


          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            bőrzsírt sem lehet kapni,a
            Viszont lehet kapni (lú)szerszámolajat......
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              A bor apolasahoz egyebkent a mehviasz a legmegfelelobb ugyan is nem tagitja oj mertekben a bor porusait mint mas egyeb anyagok Termeszesen kereskedelemben kaphato termekek amik ebbol az anyagbol vannak keszitve alkalmasak a hasznalatra,a termeszetes eredeti formajaban nem tudom hogyan lehet felhasznalni.

              Komment


                Elkészült a tizedik. Jól esett a kis próbakör bojtossapkában..

                Komment


                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Elkészült a tizedik. Jól esett a kis próbakör bojtossapkában..
                  ... beteg vagy ----vagy leszel

                  Komment


                    Ma délután nagy reményekkel megpróbáltam egy harley berugó rugóját kialakítani.. nem egyszerű dolog rugóacélt edzeni, pedig elméletben megvan.. Elfogyott a laprugó így abbahagytam a kisérletet.. A késztermék úgy tört mint a ropi. Holnap rendelek egy jót...

                    Komment


                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ... beteg vagy ----vagy leszel
                      Má gyógyulok erősen.. de Ildikó szerint nincs esély..

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ... beteg vagy ----vagy leszel
                        Szia Zoli! Szóltam az embernek, vegyen kabátot, de azt mondta van rajtam sapka! Nem bírok vele, ő ilyen! Mazochista a drágám, de majd készítek neki forró lábvizet, és forralt bort! Kikúrálom rendesen, ne aggódj! .......................... Üdv a fórum tagjainak, jövőre ott leszek én is!

                        Komment


                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          jövőre ott leszek én is!
                          Helyes !
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Helyes !
                            Oké nagy ember! Amennyiben kivesz egy motelszobát!

                            Komment


                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              ... beteg vagy ----vagy leszel
                              Én le se tettem a motorozást(csak vasat cserélek) és semmi bajom...

                              Komment


                                30 éveim kezdetén még én is a 634-es sel hóban is elmentem melózni ha vashiányom volt. Akkor még csak motorozhatnák nak éreztem most már ez tényleges vashiánnyá változott. Hiába múlik az idő és öregszenek a gyerekek!. Én is a hóban gyalogosan dobtam egy hátast ráadásul az egyik fiam sulijában volt közönsége.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X