Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kedves Józsi Barátom!Úgy látom az Éjjeli Baglyok is aktívak a Felhő utcában melynek nagyon örülök személy szerint. Erre a megjegyzésemre az előző hozzászólásod ideje adott okot, bár tudom mostanában vannak álmatlan éjszakáid. A fecskék jelen létének én is örülök, majd csak virágtartót csinál Zsolti már a hó lapátból!

    Komment


      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      az Éjjeli Baglyok is aktívak
      Ezt a címet már én is kivívtam magamnak egyszer!


      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A fecskék jelen létének én is örülök, majd csak virágtartót csinál Zsolti már a hó lapátból!
      Kész a virágtartó!

      Sajnos én még fecskét nem láttam, de gólyát igen. A seregélyek is már régen megjöttek - rá is fáztak rendesen. A jóidő legbiztosabb jele, hogy nem csak az aszfaltszaggató rizsrakétások (bocs de van Csabán néhány ilyen fazon) jöttek elő, hanem a veteránosok is. Tegnap láttam egy szép T5-öt és egy csepptankos 250-es Jawat. Szívmelengető érzés volt komolyan.
      mátéapu és sepy kedvelte ezt.

      Komment


        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Tegnap láttam egy szép T5-öt és egy csepptankos 250-es Jawat. Szívmelengető érzés volt komolyan.
        Akkor bele kell húzni a te gépedbe is, mert eltelik a nyár, mire kész lesz...
        sepy és CZsolti kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akkor bele kell húzni a te gépedbe is, mert eltelik a nyár, mire kész lesz...
          Sajnos erre majdnem mérget veszek, hogy így lesz. Egyenlőre azzal vigasztalom magam - és nyugtatgatom a feleségem - hogy csak rendbe akarom tenni, a papírok meg ráérnek. Persze, hogy ráér, előbb pöfögjön. Azután a füstjén az ő szivét is megpuhítom.




          Nem tudom megállni, hogy ne másoljam ide egyik kedvenc könyvem - Karel Capek: Harc a szalamandrákkal - néhány sorát, amely az alkudozás magasiskolája. Stílusa kissé rejtői:

          "A kapitány arcszíne kezdett barna foltokban feloldódni. Azzal fenyegetődzött, hogy a batakok
          egész nemzetségét kiirtja a föld színér
          ől, azután háromszáz rúgásra mérsékelte a megtorlást,
          végül megelégedett volna azzal, ha a bírót kitömetheti az amszterdami Gyarmatügyi Múzeum

          számára; ezzel szemben a batakok leszállították igényüket kétszáz rúpiáról egy fémpumpára,

          végül csak ahhoz ragaszkodtak, hogy a kapitány büntetés címén egy öngyújtót nyújtson át a

          bírónak. („Adja oda, uram - biztatta a kubu és portugál keverék. - Három öngyújtó is van a

          raktáramban, valamennyi kanóc nélkül.”) Így Tana Masán újra helyreállott a béke, de J. van

          Toch kapitány tudta, hogy a fehér faj presztízse kockán forog."
          OdinHEM, chemotox és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            További agymenésem van Pannóniával kapcsolatban. Az első sárvédőn van egy hely, ahová az első fék bovdent lehetne rögzíteni. Olyan van valakinek eladó? sajnos nem tudom mi a hivatalos neve, nem is láttam olyat...

            Komment


              van rá egy jó megoldás.vezeték kötegelő .Kiveszed a kereket a furaton kidugod a szálat beöleled a bovdent behuzod és összezároda sárvédő belsejében.Feketével,ne szoritsd meg teljesen,jobb mint a gyári és nem látszik.
              chemotox, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                DKW veterán motorkerékpár forgalmi engedély 1941! - Vatera.hu

                Ez egy nagyon érdekes hirdetés. Nem az ára, nem a v*tera miatt, hanem mert én még SOSEM láttam a kettő betű három számos forgalmit. Lehet nektek is új infó, nézzétek meg a képeket.

                Komment


                  Kedves dott!
                  Köszönöm a figyelem felhívást, tényleg érdekes! Én sem láttam még ilyet! Igazi vitrinbe való irat!

                  Komment


                    Tegnap az ETZ 22 hónap kényszerpihenő után, 2. rúgásra pöfögött mint a Doxa ! Meg a Simson is, bár őt 8 éve nem használtam. Igaz tavaly nem kis fejtörést okozott a karburátorát kipucolni, mert beállt mint a gerelyClick image for larger version

Name:	20120220213.jpg
Views:	3
Size:	197.2 KB
ID:	137199Click image for larger version

Name:	20120220214.jpg
Views:	3
Size:	196.1 KB
ID:	137200

                    Komment


                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igaz tavaly nem kis fejtörést okozott a karburátorát kipucolni, mert beállt mint a gerely
                      Láttam már egy-két dolgot karburátorban, de ilyen algás zselét még soha. Ez mitől keletkezett?

                      Komment


                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez mitől keletkezett?
                        A benzinnek nevezett környezetbarát mosléktól...
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          Sziasztok!

                          Tegnap elég sok kellemetlen meglepetés után volt egy sikeres próbaút a motorral.

                          Click image for larger version

Name:	Pannonia.jpg
Views:	1
Size:	200.5 KB
ID:	137201

                          Sajnos a kép nem a legszebb és a motor is maszatos, de ha majd teljesen kész lesz akkor azt is felteszem ide.

                          Komment


                            Szép vasparipa . Csak így tovább...


                            Nálam is előjött egy ronda dolog, dugattyú, főtengely, és dugattyú gyűrű is cserélve lett(a henger nem lett fúrva mert teljesen sérülésmentes és szépen illeszkedik bele az új dugattyú). Annyi lenne a kérdésem hogy ilyen esetben is marad bejáratásnál az 500 km max 30-as tempóba és 1:25-ös keverékkel?

                            Komment


                              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szép vasparipa . Csak így tovább...
                              Köszönöm!

                              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Annyi lenne a kérdésem hogy ilyen esetben is marad bejáratásnál az 500 km max 30-as tempóba és 1:25-ös keverékkel?
                              Ilyen tapasztalataim nincsenek, de inkább óvatosságból így járatnám. Azért csak össze kell neki kopnia.

                              Komment


                                Sziasztok!

                                Csepel motor: dott Albuma: Csepel T 125.
                                amit szeretnék kérdezni, hogy a szerszámos ami hozzá van az eredeti? Mert van egy kettő szerszám ami tutira, csak nem tudom milyennek kéne lennie.
                                A vázszám szerint 1954-es a motor. (A hátsó lámpa T5, az első lámpa sem rá való szerintem + benzincsap se + üléslapok is "D" sek és a kormányszorító is "D".) Sajnos csíkozása nem látszik milyen lehetett, de úgy néztem hogy a tankján ezüstnek nincs nyoma.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2013 ápr. 22, 22:23.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X