Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hogy vagyunk a zsiráffal, és egy kis nyelvtan.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük a moderátorok valamelyikének, hogy szép csöndben új topicot nyitott a "nyelvészkedéshez".....
    Pár napja nem járok itt és mik történnek?!

    Itt az én kedvencem:
    Székely gyerek nyelvtanórán feladatul kapja, hogy alkosson mondatot az mennyi, ennyi és annyi szavakkal. Mire ő: Mennyi kő a disznyónak ennyi annyi.
    wsievers, nyuszifül és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      És egy női szabó lány tanuló az nem inas volt?.- felénk biztosan de ne feledd Mateapu Te is Békési gyerek voltál?. Zsolti Te nagyon " reszeled" a kispolákot!- még ránk se s..r.. napokig. ne írd rá,hogy dehogynem!!.
      Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2015 szept. 16, 12:41.
      CZsolti, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Kissé off, de, aki nem hallotta :
        Mórickáéknál az iskolában mondatot kellett fogalmazni -szintén- hogy a "valószínű" szó benne legyen....Jelentkezett minden gyerek, elmondtak nagyon jó dolgokat, majd Mórickára került a sor....
        Feláll és mondja: - nagyanyám az újsággal a hóna alatt, ment hátra a kertbe
        Tanítónéni: -Móricka, ebben hol a "valószínű szó"?
        -Valószínű sza...ni ment, mert olvasni nem tud....
        mir-mur, és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          És egy női szabó lány tanuló az nem inas volt?
          Az inasina
          Egyébként első ízben épp egy Pannónia T5 révén találkoztam a dologgal. Apám vett ott egy házat, aminek a sufnijában állt egy T5. kiderült a szomszéd bácsié, csak náluk nem volt hely, hát áttolta oda, a lakatlan házba. Aztán amikor áthívtuk hogy megalkudjunk rá, akkor mesélte, hogy "annak idején a baónyóba jórtam vele, aztán az inasok gyüttek-mentek vele". Próbáltam hirtelen összerakni a képet, bányába dolgozott az öreg, de inasai voltak???
          (Végül a motor nem lett az enyém, de erről már írtam, az öreg meggondolta magát, "jó lesz az még valamire". Gondolhatjátok, a bácsi azóta meghalt, a motor csirkeülőként funkcionál az ólban....)
          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 szept. 16, 13:26.

          Komment


            #50
            Pár napja nem járok itt és mik történnek?!
            Tartom a frontot.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #51
              Az inasina
              A női lovag meg lovagina?

              Pár napja valóban fölémkerekedett a Fifi. A difinél van a bibi. Köpi az olajat, tiszta olajsár ne röhögjél rajtam, inkább olvassál!

              Komment


                #52
                Igen , A lovat meg hozza : a ló-gólya...

                Komment


                  #53
                  Rendben ígérem rendesen viselkedem..... magamban csak röhöghetek mert az nem káröröm.

                  Komment


                    #54
                    A női lovag meg lovagina?
                    Az ellenkező nemű párja pedig a : Lóf..z

                    Komment


                      #55
                      Valamiért három olyan állat van,ami különösen tetszik: a varacskos disznó,a pelikán,s a kaméleon...

                      Komment


                        #56
                        Örülök, hogy örültök sikerült az akvárium alját kissé felkavarni és ez is lényeges az emberi kapcsolatokban.A napi hülyeségek közepette a nevető izmainkat kissé megjáratni /, hogy gépészes kifejezésnél maradjunkMég írás közben voltam mikor felvetetted a dolgot de, hogy nem normális dolog sül ki belőle az biztos!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: sepy; 2015 szept. 16, 21:01.

                        Komment


                          #57
                          A marabut kihagytad!

                          Komment


                            #58
                            Az öreg székely is azt mondta a zsiráf láttán : - mápedig ilyen állat nincs ! ( " szép állat - szép allat , de otthonra azé nem kéne ! " )

                            Komment


                              #59
                              mert az nem káröröm .
                              Régen hallottam,de megmaradt: Legszebb öröm a káröröm,abban nincs irigység...

                              Komment


                                #60
                                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A női lovag meg lovagina?

                                Pár napja valóban fölémkerekedett a Fifi. A difinél van a bibi. Köpi az olajat, tiszta olajsár ne röhögjél rajtam, inkább olvassál!
                                Jó a hasonlatod...lovag és az ina...

                                Jó pár napja már annak, CZsolti, hogy a fejedre nőtt a kis Polák (Fifi)... -lassan kinövésed lesz tőle olyan helyen,ahol nem is gondolod... ... -és még én vettem nyűgöt a nyakamba (hogy is van ez, sepy ?!)
                                Nem röhög senki, inkább szurkol, hogy sikerüljön, minél hamarabb

                                Üdvözlettel...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X