Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alkatrészek modern(ebb) technikához

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alkatrészek modern(ebb) technikához

    Kedves Kollégák!

    Úgy hozta az élet, hogy bevásároltam megint motorból: a Posta selejtezte a 125-öseit, így kényszert éreztem megvenni egy 2006-os YBR125-öt és egy 2001-es TU125XT-t. De alkatrészt csak boltban és főleg csak utángyártottban találtam.

    A kérdés: itthon tényleg csak 80-100 köbcenti alatt és 400-600 felett foglalkoznak a motorokkal a bontók?

    Végigtúrtam a netet az elmúlt 2 hétben, egy bontással foglalkozó srácot találtam (Suzuki), de ő évekkel ezelőtt befejezte. Megígérte, hogy körülnéz, de a lista vagy 20 tételből áll és köztük kurrens holmik, mint az első sárfogó vagy a komplett kipufogó, is szerepelnek.

    Marad az e-bay, már megint?

    Képet azért teszek fel, hátha így érdekesebb lesz a téma:

    Click image for larger version

Name:	0112.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	157881

    Kis kiegészítés: a helyi (Győr) olcsó motorosboltban pl. az YBR karburátorára 97800 forintot mondott az eladó ismerős. Németországi bontóból, szállítással már itt van egy gyári karbi, 70 euróért. De ha minden apróságot Európa sarkaiból kell összevadásznom, akkor belőlem fog élni a DPD, a DHL és a GLS.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2015 dec. 26, 12:57.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Először is grat az új jószágokhoz.

    De ha minden apróságot Európa sarkaiból kell összevadásznom, akkor belőlem fog élni a DPD, a DHL és a GLS.
    Én erre azt mondom ha így olcsóbban jön ki a dolog akkor ne is törődj vele .

    /OFF
    Ha már bevásárlás most nálam is áll a tárolóba egy 2002-es suzuki, "ő" lett meg előbb mert az ETZ után jó sok "talpalás" lesz miután elpasszoltam a robeszt...
    Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2015 dec. 28, 00:03.
    St.Z.350, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszi a gratulációt.

      2002-es suzuki
      Pontosan milyen masina?
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        gsf600s
        St.Z.350, kollarg és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          gsf600s

          Akkor, az egy "Bandita".....nem rossz választás, még az évjárat sem...az erősebb változat? Egyébként, Gratula hozzá!

          Valami ilyesmi?
          Click image for larger version

Name:	9419070_1.jpg
Views:	1
Size:	65.3 KB
ID:	147899
          Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2015 dec. 28, 16:19.
          OdinHEM, St.Z.350 és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Kösz . Azt nem tudom hogy az erősebbik változat-e, a forgalmi szerint 57Kw. A kép meg teli találat(még a szín is) .
            OdinHEM és Fergusson kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ... Azt nem tudom hogy az erősebbik változat-e, a forgalmi szerint 57Kw.

              Igen, ez az erősebb változat, ebben az évjáratban.... a másik 25 KW-os azaz 34 LE... Persze, lehet, csak a papírok "harca"...

              Komment


                #8
                Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igen, ez az erősebb változat, ebben az évjáratban.... a másik 25 KW-os azaz 34 LE... Persze, lehet, csak a papírok "harca"...
                Az én GSXR-em is csak papíron 25kw...a 180-as km óra dacára 220 körül van a vége... És 59 ló ...
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Ejnye ejnye! Ezt tudja meg a rendőrség
                  Nem tudom egyébként ha behozzák a robogó rendszámozást és mérik majd a teljesítményt akár egy közúti ellenőrzésnél mint Németországban vagy Ausztriában akkor ezekkel is bukta lesz?
                  Sok motort árulnak így mivel A2-vel vezethető, de valójában akár 110le-sek is lehetnek.
                  Azért ez már okirat hamisítás is lehet vagy nem? Mindenhol a kisebb érték szerepel és a motorkerékpárnál mindent a teljesítmény után fizetünk....
                  Vagy elvehetik a jogsit a helyszínen....

                  Komment


                    #10
                    Most szigorúan 50 köbösökről beszélve a Németeknél meg az osziknál ha jól tudom akkor csak a "forgalmit"(náluk betriebserlaubnis vagy mi neve már nemtom) veszik el+bírság. Az okirat hamisítás nem csak lehet hanem meg is valósul amint 50CCM-es ként veszed meg a nagyobb motort. Erre jön még a biztosítási csalás. Az ilyeneket nem fogom sajnálni de arra kíváncsi leszek mit csinálnak a sok ténylegesen 50-es "feloldott"/tuning gépekkel...

                    Ami meg a nagy gépeket illeti egyszer nem hallottam hogy bárkit is berendeltek volna teljesítmény mérésre... Gyanítom a KPM-nek nincs pénze teljesítmény mérő padra, még a németeknek is csak végtempót mért a mobilpad .
                    Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2015 dec. 28, 19:14.

                    Komment


                      #11
                      mit csinálnak a sok ténylegesen 50-es „feloldott”/tuning gépekkel..
                      Azt amit velünk,az üzlet nem áll meg,megy tovább a szomszédba,ahol még közel átláthatóak a járművek.Ott könnyű lesz bekavarni és a zavarosban lehet halászni!
                      Bennünket meg úgy behatárolnak,hogy a mostani"lazaságot"megsiratjuk!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Gyanítom a KPM-nek nincs pénze teljesítmény mérő padra
                        Pedig szezonban 1 hét alatt bejönne az ára !

                        Komment


                          #13
                          Pedig szezonban 1 hét alatt bejönne az ára !
                          És a megszokott,dr.úr fia. m.úr fia- van akinek ügyvédje van a gyorshajtásra is,pont a fizetőképesek úsznák meg,és újból nem érné meg...............
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            @mir-mur

                            Hát igen, bár tegyük hozzá hogy a németek csak 50 fölött basztatták a jónépet, itthon tuti papír lenne már 42 km/h-tól....

                            De ezzel inkább vonuljunk át a kocsmába szerintem .
                            Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2015 dec. 28, 19:49.

                            Komment


                              #15
                              Az enyém amúgy nincs átalakítva...full gyári. Ha leveszem az m-max unitot, él a 12000-es korlát. Inkább egy GSXR, mint egy tohonya, lassú Bandit...
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X