Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kerékfűzés, centrírozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ..::KerekCity::..
    Azért Pécel sokkal közelebb és egyszerübb út tőlem
    Olvastam a srácrol és elsőre Gödöllőnek néztem. Meg is örültem

    Komment


      #47
      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Esetleg rámérhetek.
      Kiszedtem egy régi hátsókerékböl 2 küllőt és megmértem



      A német leirásban 169mm szerepel a külső küllőnek. Akárhogy is mártem, nálam 167mm
      Amit rendeltem korábban az meg 164mm és a fej szög is 90 fok

      A régi küllő mindegyik fej szöge 80fok, 95-öt sehogy sem tudtam mérni, annak már visszafelé kellene hajlania


      Vacilálok hogy rendeljek-e egy másik garnitúrát a hátsó kerékbe
      Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2018 jún. 22, 14:26.
      heeegany kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kiszedtem egy régi hátsókerékböl 2 küllőt és megmértem
        Most megmértem.. s nálam a motor bal oldalán lévő küllősor 162mm a felnitől a hajlítás ívének közepéig. A jobb oldalon 162mm. Ezek beépített kerekek acél felnivel. Van egy garnitúra alufelnis kerék is,majd rámérek azokra is.
        heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          www.kerekcity.hu Ez szerintem nincsen messze a Gödöllő Csömör tengelytől és elég jó értékelései vannak. Gödön található.
          Nekem igen jól jött az infó, köszi UK!
          Az MZ hátsó kerekére ráférne egy kis pity-putty, amit én nem tudok megoldani.

          Komment


            #50
            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            bal oldalán lévő küllősor 162mm a felnitől a hajlítás ívének közepéig. A jobb oldalon 162mm.
            Akkor azok egyformák, nem úgy mint a német leirásban. A 162mm + ami az anyában van, jó a 166-167mm-re
            Mi a véleményed
            rendeljek vagy ne egy garnitúrát és milyen méretekkel, fejszöggel
            Itt egy link, a lap alján be lehet állitani mindenféle méretet rendelésre

            Komment


              #51
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              rendeljek vagy ne egy garnitúrát
              Azért rákérdezek mégegyszer német fórumon is

              Komment


                #52
                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                rendeljek vagy ne egy garnitúrát
                A francot küszködsz ,ha nem tudod magadnak elfogadhatóan megcsinálni és nem kényszerülsz rá....???Azért kérdem mert ugy tünik telik rá ha mégegy küllősort akarsz rendelni..
                Egyszerűbb módja ha elmondod egy kerék -küllőkészitőnek az óhajod és készen elhozod:nem kell többet várnod mintha hetente mást rendelsz.!
                zahi kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #53
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ugy tünik telik rá ha mégegy küllősort akarsz rendelni..
                  Hm! Arra tellik amire nagyon szükség van. Én nem az a gazdag öregúr vagyok aki beadja egy műhelybe a veteránját és házhoz hozzák neki X idő múlva
                  Gondolod hogy lemegyek Békésre a kerekemmel és majd velem foglalkozik a mester és ő vágja hogy a Horexbe milyen küllő kell?

                  A lényeg,
                  meggörbitettem 90fokon túl pár küllőt próbaképpen, majd még normélis szerszámot ki kell alakitani erre
                  Csináltam egy próbaküllőzést a hátsó felnibe és szerintem a korábban rendelt 164mm-es küllőkkel jónak tűnik/nyugtával a napot/
                  Megmértem a felni mélységét, ugyanaz mint az első keréké
                  Ha az jó, akkor a hátsónak is jónak kell lenni
                  A német mérnökök nyilván tudták miért kell másféle küllő kívülre mint belűlre. HA egy oldalon lenne mindegyik hosszabb, az logikus, eltolná a felnit amerre kell.
                  Számomra viszont érthetetlen
                  Na majd meglátom mire jutok
                  Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2018 jún. 23, 16:56.

                  Komment


                    #54
                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi a véleményed
                    Várj még kicsit, majd összehasonlítom a kerekeket,hogy eltolva vannak-e fűzve.
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Várj még kicsit
                      Várok, köszi! Időböl gazdag vagyok

                      De felvetem újból
                      Nem lehet eltolva, hiszen egy oldalra irja a különböző hosszúságú küllőket
                      hátsó:
                      167mm für die Innenspeiche und
                      169mm für die Außenspeiche

                      Lássuk meg!

                      Komment


                        #56
                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Gondolod hogy lemegyek Békésre a kerekemmel és majd velem foglalkozik a mester és ő vágja hogy a Horexbe milyen küllő kell?

                        igen , ezt csinálja nap mint nap . ( őt is én tanítottam ) , mellesleg annak az egyetlen vonalnak a meghúzása lenne csak a feladatod , a többi megy mint a vonat ...


                        viszont azt irigylem , hogy csak fórumozgatsz németül , meg ilyenek -

                        Komment


                          #57
                          Ne irigyeld,tanulj Németül,-csak minden nap öt szót!

                          Komment


                            #58
                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            irigylem , hogy csak fórumozgatsz németül
                            Angolul fórumozgatok német oldalon, megértik. A motorhoz tartozó szakszavakat viszont csak németül ismerem és keverem a kettőt. Semmi probléma így
                            Kb. 35 éve az angolt még ugy tanultam, hogy a munkahelyre jött a tanárnő. Nagy szerencsém volt, mert bekeveredtem külföldiekhez , nagyon sok munkát és pénzt szereztem az angol tudással "póri melós" létemre
                            Mára már megkopott
                            Lemezjáték kedvelte ezt.

                            Komment


                              #59
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              mellesleg annak az egyetlen vonalnak a meghúzása lenne csak a feladatod , a többi megy mint a vonat ...
                              Nemigen értem ezt!

                              Ahelyett hogy Békésre mentem volna, csináltam egy küllő hajlitót és beküllöztem/majdnem/ az egész hátsó kereket is
                              Nehogymár a német mérnök mondja meg hogy milyen hosszú küllő kell a Horexbe
                              heeegany kedvelte ezt.

                              Komment


                                #60
                                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nemigen értem ezt!
                                .... mit ? a vonalat , vagy azt , hogy utána egyszerű , vagy azt hogy ezt így kell csinálni -mert máshogy nem lehet jót produkálni !

                                vagy is , nem lesz a kerék középen .
                                Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2018 jún. 24, 06:39.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X