Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mennyibe kerülhet egy felújítás előtti, patinás, papíros Pannonia?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mennyibe kerülhet egy felújítás előtti, patinás, papíros Pannonia?

    Sziasztok,


    Remélem jó helyre írok. A tanácsotok kérném, szeretnék vásárolni egy olyan Pancsit, ami megmaradt nagyjából az eredeti állapotában, főleg a festése, csíkozása, rendbeszedve mechanikusan, elektromosan kívül patinásan, belül fitten megújulva szolgálna

    ahogy nézegetem a T-s sorozatból ált. T5H, T5, T1, kicsi TLF fordul elő az én árrésemben, de képek alapján elég ritka a szépen megmaradt festés

    Szerintetek mekkora összeggel kell számolnom egy olyan motorért, aminek az eredeti festése többé-kevésbé megmaradt, 80-90%-ban eredeti alkatrészekből áll és átírható.

    arra gondoltam, egy ilyen megmaradt festésű gépet kicsit megpolíroznék az esetleges festékhibák javítása után, segítségetekkel az alkatrészeit rendezném, krómozást esetleg újra készíttetném, ez a motor előkerülhet olyan 100-150.e Ft-ig? vagy ezen feltételekkel ez egy álom csupán?


    Köszönöm előre is

    #2
    egy ilyen megmaradt festésű gépet kicsit megpolíroznék az esetleges festékhibák javítása után
    ez a motor előkerülhet olyan 100-150.e Ft-ig?
    Sajnos általában az ilyenek a drágábbak. Bár nem zárható ki hogy szerencséd legyen, de nagy a valószínűsége hogy nem az interneten fogod megtalálni. Inkább helyileg megjelenő hírdetőujságokból, vagy kérdezősködés útján találhatsz.
    krómozást esetleg újra készíttetném
    Nem szép az olyan motor, ahol a festés régi, a króm meg vadiújan csillog. Amúgy pont a festés része az olcsóbb.
    egy álom csupán?
    Sohasem az. A fellelt állapotú motorkerékpár is lehet szép, a lényeg úgyis az, hogy örömed leld benne.
    Igaz nem Pannónia csak egy Jawa, de ez is egy fellelt állapotú motorkerékpár, és nincs is szándékomban átfesteni:
    Click image for larger version

Name:	IMG_20131202_152945.jpg
Views:	1
Size:	186.7 KB
ID:	138902
    Én is csak a krómozott elemeket cserélem valamivel jobban megmaradt, de eredeti krómozású darabokra, a festés polírozva van, a krómok szintén.
    joker, CZsolti és Noob kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Én 100-ért vettem rendes papirokkal de darabokban és az összerakásnál jöttem rá hogy mennyi minden kell még hozzá,de még igy is olcsónak tartom.Sok sikert a keresgéléshez.

      Komment


        #4
        Kérdezősködöm, szerintem is talán még előkerülhet valahonnan egy kincs, de a korábban ébredők eléggé lehalászták már a területet

        Ez a Jawa egy nagyon patent járgány

        Komment


          #5
          Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a korábban ébredők eléggé lehalászták már a területet
          Sajnos (legalábbis a mi szempontunkból sajnos) így van. Azért elvétve akad még. Csak sokat kell érdeklődni, kérdezősködni.
          Pár napja a barátomék szomszédjánál újítani kezdték a tetőt. Ekkor került le a padlásról szétszedve, de kompletten egy P10-es! És jelképes összegért adták oda egy szemfülesebb embernek. A barátom már csak arra ment oda, hogy hordják kifelé a kapun a járgányt. Persze meg is kérdezte az újdonsült tulajt, aki már akkor, ott 50ezret mondott rá .
          ---
          Múlt héten beszélgettem egy fickóval, aki kifejezetten Csepelek, Pannóniák felkutatásával foglalkozik, kicsit kipofozgatja, működőképessé teszi, ha kell póthagyatékit intéz, hogy papírozni lehessen, stb. Elmondása szerint a működő, papírozható, de nyilván további munkákat igénylő Pannóniák 80-90ezer körül mennek el.
          Noob kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez a Jawa egy nagyon patent járgány
            És a Jawak olcsóbbak is.

            Komment


              #7
              Erre nem lehet mit mondani, kell mák hozzá, de az érdekes, nemtudja mi van a padláson

              de mennyit változott a dolog, komoly üzlet van benne, megélhetési veteránosok számára is, pedig nagyszüleink munkaeszköze volt a pancsi, ha kellett dolgozni vitte a jómunkásembert, ha kellett csettegőként az erdőből hozta a fát haza
              tegnap olvastam valahol, egy ember pancsi motort keresett a kistraktorjába, mert a régi kuka lett, ezt így le merte írni, hogy az a szerencsétlen mit kapott a kommentekben

              mégiscsak beköszöntött a jólét hozzánk is...

              Komment


                #8
                És a Jawak olcsóbbak is.
                Máramelyik. Például a 350/ 360, ami kortárs, nem olcsó dolog. Pannóniából több van, továbbá ha Noob nem ragaszkodik a T sorozathoz, egy jó állapotú P10est hamarabb , és olcsóbban talál, mivel kevésbé népszerű típus. De legalább a Pannóniához minden kapható a börzéken...
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 dec. 18, 11:27.
                dongos78 kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  egy ember pancsi motort keresett a kistraktorjába
                  Én is javasolni szoktam helyette Honda CB750 vagy Kawasaki Z1000 blokkot- A 138 LE-vel jobban megy a kukoricakapálás is, 14000-es fordulaton pár pillanat alatt kész az a pár hold föld.

                  Amúgy nem akarok senkit rábeszélni a Jawára, csak példaként hoztam fel, hogy egy fellelt állapotú motor is lehet jó. Néha nagyobb érdeklődést generál egy ilyen motor, mint a csilivilire felújított.Ebből talán még ki lehet hozni valamit:
                  A festés és krómozás is elég jónak tűnik, továbbá elég árulkodó az a rendszámtartó lemez...erre szerintem csak felcsavarozták az új rendszámot, és nem lett hozzányúlva. Ha a papírjai rendben vannak, akkor tiszta sor...A magam részéről kérnék rá műszakit, vagy lealkudnám a műszaki és eredetvizsga árát:
                  http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sop...2-0y81gsk&gp=1
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 dec. 18, 11:26.
                  Titus, Che és dongos78 kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    A T-sorozat azért ütősebb a P-eknél meg a Jawa-nál,bár a cezet nekem is tetszett mindig.

                    Komment


                      #11
                      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Máramelyik. Például a 550/ 360, ami kortárs, nem olcsó dolog. Pannóniából több van, továbbá ha Noob nem ragaszkodik a T sorozathoz, egy jó állapotú P10est hamarabb , és olcsóbban talál, mivel kevésbé népszerű típus. De legalább a Pannóniához minden kapható a börzéken...
                      Üdv. wsievers!

                      Az 550/360-as hogy néz ki? Pionir váz+350ccm.-es blokk,vagy 353-as váz+Pionir blokk? Komolyra fordítva a szót,a 634-es géped nagyon szép.
                      wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        350/360-at akartam írni...Javítva lett
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Jójó, egyértelműen a T5 a jobban kinéző motor, De ez csak egyéni ízlés kérdése.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #14
                            Így van, számomra pl.nem.

                            Komment


                              #15
                              Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              komoly üzlet van benne, megélhetési veteránosok számára is
                              Na végre , valami jó hír .

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X