Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ahogy pl. a wery well-t sem...
    Én pl. elégedett vagyok vele...nem kiadós, az tény, van amit 4-5 sorral is fényezni kellett. Viszont a lakkjuk repedezik, azt tényleg nem ajánlom, pláne nem más festékre, még az ugyanazon gyártótól származóra úgy-ahogy jó is.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      A festékspay-vel történő festéssel kapcsolatban van 1-2 dilemmám, néha szoktam magammal vitatkozni.
      Pl.: Mikor lesz ellenállóbb a felület, azaz mikor pattog nehezebben a festék?
      -ha vékonyan, csak 2-3 rétegben fújom rá
      -vagy minél vastagabban, 4-5 rétegben (ettől nem lesz ridegebb a festés)?

      Továbbá az egyes rétegek fújása között mi a jobb?
      -ha megvárom az előző réteg teljes száradását
      -vagy ha az előző réteg még éppen ragadós, és így talán jobban "összekötnek" egymással a rétegek?

      Nektek mik a tapasztalataitok?

      Komment


        Ezt olvastam a Garázs spray-ről:

        Garázs hőálló spray festékek

        Speciális 600°C-ig hőálló festék, alkalmazható kipufogók, autó radiátorok, háztartási radiátorok, csövek, sütők, fűtőtestek vagy bármely felület festésére, ami magas hőhatásnak van kitéve. Fekete, ezüst és vörös színekben (lásd a flakonon). Egy flakon 2 m2 lefestésére alkalmas, felülettől függően.

        Felületi száradás: 15 perc, teljes száradás 24 óra, bármikor átfesthető. A festést követően melegítsük a felületet 100°C- fokra a tökéletes eredmény érdekében.

        Na most kérdem én, hogyan melegítsük fel a radiátort 100 fokosra? Utána kazáncsere?
        dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          Minden hőálló festékre ráírják, hogy melegíteni kell festés után. Én két hengert fújtam le tavaly, az első a Maestroval égetés után is ragadt és oldja a benzin, a másodikon a Garázs spray azonnal száradt és utána történő melegítés nélkül is jól van mind a mai napig.
          kollarg kedvelte ezt.

          Komment


            a Maestroval égetés után is ragadt és oldja a benzin
            A Maestro vagy valami nagyon speciális anyag, vagy mindketten nagyon rosszul csinálunk valamit: én sima fényes feketét fújtam vele. Egy vékony réteg (ködölés-szerűen), utána egy réteg ami már takart is. Egy hét után volt időm hozzányúlni, hiába volt végig 20 fok feletti helyen benne maradt az ujjlenyomatom. Úgyhogy fogtam és letakarítottam róla azt a festéket.

            (annyi idő alatt még a Trinát is jobban "szárad", pedig az sem a gyors száradás bajnoka....)
            demeter kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              a Trinát
              2 hónap, mire megállt a Trinát a Dnepren, és hozzá mertem nyúlni.

              - - - Updated - - -


              Továbbá az egyes rétegek fújása között mi a jobb?
              -ha megvárom az előző réteg teljes száradását
              -vagy ha az előző réteg még éppen ragadós, és így talán jobban „összekötnek” egymással a rétegek?
              Az első verzió jobb, mert a másodikkal jártam már úgy, hogy visszaoldotta a felhordott festéket, és az így kialakult vastag bevonat megfolyt.
              Titus, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Na most kérdem én, hogyan melegítsük fel a radiátort 100 fokosra? Utána kazáncsere?
                Fűtöttük mi már 120°C-re a kazánt(zárva maradt a csap). Bírja az
                (csöveken a festék kicsit szaglott utána)

                - - - Updated - - -

                Neolux miben jobb mint a Trinát magasfényű zománc?

                Trinátot használk rendszeresen. Viszonylag olcsó, szép a fénye és gyorsan szárad.
                Neoluxot csap néhányszor használtam. Annak csak a fénye szép(ha a 2 hét száradási idő alatt nem esik rá egy falevél sem ).

                Trináttal festettem az általam felújított 4 db versenykajakot is. Az üvegszál, de minden alapozás nélkül köszöni szépen jól megvan a felületen a festék a mai napig. Pedig volt ami már tengerben is járt azóta
                wsievers és dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  Javaslom csináltassatok 2k-s festékből sprayt , minden komolyabb festéket keverő boltban tudnak keverni és csinálni.Még azt is megkérdezik jobb helyen mikor akarsz festeni vele mert ha nem soká akkor több edzőt tehetnek bele. Így meglehet fújni jó vastagon . Én így festettem a vázamat és jól takart és elég kemény is lett.Persze meleg helyen fújva és a festéket is ott kell tárolni előtte a festendővel együtt mert ha bármelyik is hideg nem terül rendesen és hamarabb megfolyik!
                  dongos78, UK és Titus kedvelte ezt.

                  Komment


                    Javaslom csináltassatok 2k-s festékből sprayt
                    Az MZ-re én is ezt tervezem. Már találtam egy helyet ahol kevernek, 3000Ft-ért/flakon.
                    Legalábbis a vázra... aztán meglátom mennyire lesz szép, lehet a tankot+dekliket nem merem bevállalni, inkább elhurcolom fényezőhöz...
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      Nekem a Trinát kényszermegoldás volt, nem kaptam máshol ilyen színben selyemfényű vagy matt festéket(vagy drágább lett volna mint a fényes).
                      Katonai motor ne csillogjon, mint a diszkógömb!
                      sepy, CZsolti és dongos78 kedvelte ezt.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        Többi részét az enyémet is festő festette mert egyet tudni kell az anyag Neked sem olcsóbb és a kísérletezés többe fog kerülni és mindíg azon fog megakadnia szemed amit elrontottál!
                        zahi kedvelte ezt.

                        Komment


                          Egy öreg festőtől hallottam hogy annak idején hintőport kevertek a festékbe hogy matt legyen , nem tudom lehetséges -é , de hihetőnek hangzik

                          Komment


                            Vannak ilyen " profi"fogások, pl. homokot szórni a festékre és még egy sor utána ez a csórók rücsije.

                            Komment


                              2 hónap, mire megállt a Trinát
                              Traktorokat festek,cinkromátos alapozó szinte átlátszó rétegben,száradás után Trinát festék kevés lakbenzin,és rá kellett jöjjek jó 15-20 órát várni,mert ha vastag,nagyon lassan fog megszáradni.A környékről eltűntek az egykomponensű gyorsan száradó fújható festékek.Szintén rájöttem a szél jobban szárit.mint a meleg.

                              - - - Updated - - -


                              csórók rücsije.
                              Sajnos,ma is vannak csórók!
                              És a lelkes amatőrt,többre tartom,a nyegle profinál!
                              Igazad van,a profi munka a legolcsóbb...
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Én nem néztem le senkit csupán az ötletességről szerettem volna írni. A szárításról pedig csak annyit igaz a megállapításod csak a hátránya is nagy a szél porral is jár és a minőség rovására megy a gyorsaság. Képzeld ha szántás közben nem látja a gazdi milyen borostás?.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X