Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Hát ha minden kötél szakad akkor csiszolóvászon több felvonásban. Mert ha egyben marad akkor még homokolni és gyöngyözni sem tudod, tehát marad a kézierős megoldás, vagy ha van elfekvőben olyan blokk darabod ami felesleges és nem kár érte akkor kipróbálhatod rajta a kromofágot hogy mit csinál az aluval. Ha nem vesznek össze akkor letakaríthatod vele a blokkodat is.
    korompaiistvan kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      Köszi mindenkinek az ötleteket, szerintem a blokk egy olyan részén nézem meg (pl az alján) ahol nem látszódik ha baj lesz. ps: nekem még a régi cromofágom van, igaz fél üveggel, de ez úgy viszi a festéket ahogy azt kell!
      Hallottam én is hogy kivonták a jó hatóanyagút.... fene nagy EU!! :S

      Komment


        #63
        Hali, alu alapozáshoz mit használtok?
        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

        Komment


          #64
          Vashprimer alapozó. De mindenképpen fel kell mattítani előtte. De ha megoldható, a színterezés a legjobb megoldás.

          Komment


            #65
            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jogos -.-' .
            Köszi a tippeket . Lezajlanak vizsgák majd szétnézek tárolóból hova tudnám átrakodni a cuccokat. Mert elég szűkös odabent .
            Mégse kell kipakolnom a tárolót , nagybátyám is ráér és fater is tudott szerezni egy szállításra alkalmas járgányt(A motort is fel kell újítani úgyhogy így már mindenképp megéri...). Már csak a mennyiségekkel vagyok zavarba hogy miből mennyi és milyen márka . Tudnátok ajánlani pár alapozót a jó öreg oldószeresek közül? (a szín meg úgy lesz kikevertetve szerintem mert nem hiszem hogy abból tartanak raktáron ).

            SZERK
            Közbe beszéltem nagybátyámmal és már be is szereztem a cuccokat, hát jó drága a 2 komponensű festék :/ .
            Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2012 júl. 11, 09:36.

            Komment


              #66
              Ravasz kérdésem lenne !

              A rozsdamaró megszáradása után megmaradt fehér por szerű szutyit le kell kefélni, vagy a festék alatt kell hagyni ?? Mindenkinek más a véleménye.

              Komment


                #67
                én le szoktam mosni. lehet, hogy nem kell, de szvsz a rozsdamaró a festék alatt tovább dolgozik, ha rajta marad

                Komment


                  #68
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A rozsdamaró megszáradása után megmaradt fehér por szerű szutyit le kell kefélni, vagy a festék alatt kell hagyni ?? Mindenkinek más a véleménye
                  Én mondjuk csak a kerítésen használtam marót-átalakítót, de azon a flakonon szerepelt hogy le kell mosni - mivel így lehet a savas maradványokat a közömbös kémhatásúhoz közelebb hozni.

                  Ha valamilyen motoralkatrész csinálnék, még az is lehet hogy szódabikarbónás vízben öblíteném el először, csak utána tiszta vízzel - biztos ami fix...
                  és mir-mur kedvelte ezt.
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #69
                    Sziasztok!
                    Érdeklődöm,hogy DynaCoat márkájú 2K-s festékekkel van-e valakinek tapasztalata?
                    Köszi a hozzászólásokat.
                    Üdv:Laci

                    Komment


                      #70
                      Hali, ki mivel szokott mosogatni?
                      Ilyen dolgokra gondolok hogy olaj, zsír, olajsáros alkatrészek? Külső és blokkban lévő alkatrészeknél.
                      You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                      Komment


                        #71
                        Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ki mivel szokott mosogatni?
                        Festés előtt szilikonlemosóval..

                        Még korábbi fázisoknál: kívül spakli, brigéciol aztán mosás vízzel (magasnyomásúval ha éppen hajlandó működni), esetleg benzin. Blokkot takarítani benzinben szoktam (bár nem gyakori mutatvány), megpróbáltam a trisós áztatást is 90 literes habarcsoskádban (2800 forintért vettem, fekete műanyag, a víz egy fél nap alatt nagyon felmelegedett benne) - tisztul tőle a felület, de a vastag és makacs lerakódást nem szedi le maradéktalanul.
                        Aries88 kedvelte ezt.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #72
                          Csavarlazító, Nitrohígító, Ultraderm, Benzines folttisztító (nem Foltbenzin), rézkefés, fogkefés, spaklis rásegítéssel...)

                          Komment


                            #73
                            Az alapozó vizes csiszolópapírral történő csiszolása után a felületen maradt festékport mivel lehet letakarítani festés előtt?

                            Komment


                              #74
                              Benzines, vagy a festékhez való oldószeres ronggyal.

                              Komment


                                #75
                                Javítófestéshez tudtok tippeket adni? Szereztem egy P10-es patinás gyári Pannóniát, és nem szeretném újrafényeztetni, viszont pár helyen (pl oldaldoboz, tank) kisebb részeken fel van verve a festés, és kis felületi rozsda van, a csíkozás pedig több helyen nagyon kopott. Hogy lehet ezt házilag igényesen eltüntetni úgy, hogy ne látszódjon a belejavítás? Addig megvan, hogy kipótolom a csíkozást és a hibákat, de hogyan lehet ,,visszaantikolni"?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X