Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Végre lecuccoltam a fényezőnél a frissen homokfújt festenivalót. Tanakodtak, hogy esetleg ledobja magáról az egészet ez a felület, le kell takarítani a szemcseszórás maradványait, aztán "dörzsivel" átmenni az egészen, Budaprimer minél előbb a rozsdásodás elkerülése végett, aztán hegesztés, javítgatások, 5 db furatot is be kell csinálni. Kalkuláció és a fényezés érdemi része ezután, majd megírom mi, hogyan, mennyi.
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      Kedves Nekem-8 én osztom a véleményedet a sorrendiséget illetően mert" nekem nem 8 ". A szóró gitt feladata a flekkelés után nyomainak eltüntetés és a jövendőbeli festés simaságát előkészítendő fázis én így gondolom, de ha valamit más másként gondol és azt elmondja szívesen meghallgatom,és kellő érvvel alátámasztva elfogadom. Azt mondják a Jó Pap is holtig tanul és mégis bután hal meg. A gyerekeimnek szoktam mondani ahhoz sokat kell tanulni,hogy rájöjjön az ember milyen buta.
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        mittom és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          Sziasztok!Szeretném a motorom festeni,a képen látható színre.De jó lenne ha valaki tudná a kódját.....

          Click image for larger version

Name:	tlt88.jpg
Views:	1
Size:	75.5 KB
ID:	134291
          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2013 jan. 16, 19:16. Oka: kép pozíciója

          Komment


            Hát a kép beillesztés nem igazán sikerült

            Komment


              csabi31 és soveny kedvelte ezt.

              Komment


                Köszi a segítséget

                Komment


                  Jómagam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Majd megírom mi, hogyan, mennyi.
                  Hát szóval...ez már megint több, mint szerettem volna vagy terveztem. Lassan megszokom, hogy minden az...

                  Előkészítés, alapozás, hegesztés-javítgatás kész van. A továbbiakban szórógitt, csiszolás, fekete fényezés és ígéret rendesen, szépen meg lesz csinálva.
                  Összesen 100 eFt, ebből anyag 35 ezer.
                  Jó munkára nem fogom sajnálni, ami mégis fáj, hogy jó lett volna, ha a homokszórás is belefért volna ebbe a százasba. Azért előzőleg külön 15-öt fizettem és összességében 250 km-t autóztam.
                  Ezzel most úgy érzem 1-2 hónapot csúszni fog a forgalomba helyezés. Türelmem még van, a pénzem elfogyott per pill.
                  Duke és korompaiistvan kedvelte ezt.

                  Komment


                    mittom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv Mindenkinek!

                    A kérdésem az lenne, hogy a T5 levegőszűrőjét milyen festékkel lenne célszerű lefesteni? Alapból benzinállónak kellene hogy legyen, mind az alapozónak mind a színnek.
                    A fentebb említett VeryWell-el festettem az enyémet. Nem használtam semmilyen alapozót. Fémtisztára csiszoltam, nitróval alaposan elmostam és kapott kb 10 réteget belőle. (Mivel spray elég vékony 1 fújás)
                    A leírása szerint is benzin álló,de egy másik fórum tesztelték is befőttes üveg tetejének a belsejét megfújták majd öntöttek bele benzint. Folyamatosan abban állt kb. 1 hétig. Nem jött le, még kapargatva is alig.
                    Click image for larger version

Name:	mini-4.jpg
Views:	1
Size:	104.6 KB
ID:	134344
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Diesel125; 2013 jan. 21, 16:44.
                    sricsi70, mátéapu és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Összesen 100 eFt, ebből anyag 35 ezer.
                      Komolyan mondom,az eszem megáll! Egy közép kategóriás autó teljes külső fényezését akryl festékkel 200 000.-ért megcsinálnak itt Pesten és környékén! Tudom,hogy sok alkatrésze van egy motornak,de azért a felület sokkal kisebb! Ráadásul fémtisztán vitted oda....
                      Én is most tartok a fényezésnél,csak nem "kívülállóként",mert a munkahelyemen csinálja a fényező kollégám,íly módon csak anyagköltség és rezsiköltséggel megúszom!(kamra használat)
                      Folyamatosan töltöm a fotókat az albumomba.
                      Eddigi költségeim: Akryl festék 1 L :7500.-
                      Műgyantás alapozó 1 L :4500.- (mert nem a "szórógitt" az első!!!)
                      A festékeltávolítást magam végeztem,részben "néger tárcsás" sarokköszörűvel,részben a saját kis teljesítményű homokfújó pisztolyommal.

                      Nekem nem lesz 600 000.-be a Pannoniám,az biztos!
                      soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        mir-mur, joker és Beagle kedvelte ezt.

                        Komment


                          Beagle, szórógitt vagy füller, töltőalapozó, mindegy épp hogyan nevezzük.
                          Elhiszem, hogy az eszed megáll...nekem is megállt már párszor. Az az igazság, örültem hogy találtam egy embert, aki nem húzza a száját, hanem azt mondja megcsinálja. Jó anyagokat akar használni, nem kínlódni a silányabbal. Ha olyan szakember, aki nem vállal egy munkát azzal a kitétellel, hogy csak olcsó legyen, az nem baj.
                          A legelején szerettem volna 70-80-ból kihozni a fényezést, nem sikerült, ez van...
                          Beagle kedvelte ezt.

                          Komment


                            Click image for larger version

Name:	20111211092.jpg
Views:	1
Size:	202.8 KB
ID:	134363Click image for larger version

Name:	20111211093.jpg
Views:	1
Size:	203.0 KB
ID:	134364Click image for larger version

Name:	20111211094.jpg
Views:	1
Size:	203.3 KB
ID:	134365 Szerinted hasonlít ??
                            csabi31 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!Szeretném a motorom festeni,a képen látható színre.De jó lenne ha valaki tudná a kódját.....

                            [ATTACH=CONFIG]13396[/ATTACH]
                            csabi31 és wsievers kedvelte ezt.

                            Komment


                              demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha olyan szakember, aki nem vállal egy munkát azzal a kitétellel, hogy csak olcsó legyen, az nem baj.
                              A legelején szerettem volna 70-80-ból kihozni a fényezést, nem sikerült, ez van...
                              Persze-persze! Ne érts félre,kérlek! Nem veled van a baj,hanem azzal (szerintem),hogy a mai szakemberek többsége (és itt is tisztelet a kivételnek),ha meglátják mit szeretnél és vélhetően ez fontos neked,akkor vérszemet kapnak és megtoldják a munkadíjat,esetleg az anyagköltséget is úgy 20 %-al. Én nagyon nem így gondolkodom (vélhetően ezért állok így anyagilag,ahogy....),hanem úgy,hogy normális munkadíj ellenében igyekszem még jobban odafigyelni a minőségre,akár a határidő kisebb kárára is. Kihangsúlyozom,hogy nem ócsó munkát várnék el (hiszen én sem csak azért dolgozom,hogy elfáradjak),hanem ésszerű anyagárral és rezsióradíjjal számoljon a szaki. Persze a rezsióradíj is viszonylagos,mert egy otthoni kis műhely rezsije lényegesen kevesebb,mint egy (esetünknél maradva) fényező kamrával ellátott,több alkalmazottal dolgoztató műhelyé. Mindenesetre én egy otthoni kisműhelyes fényezést Pannoniára értve 50-70 000.-ért tartom reálisnak(a ténylegesen alkalmazott anyagok árától függően). Természetesen csíkozás nélkül!

                              Írni fogom az én motorom fényezési fázisainak tényleges idejét és a tényleges anyagköltségemet! Kíváncsi leszek a végére!
                              Most ott tart a dolog,hogy le van alapozva minden,ami 1,5 órába került (zsírtalanítás,alkatrészek elhelyezése és fújási idő). Anyagár= 4500.-
                              A többit is írom majd folyamatosan.




                              mir-mur, Nagyon szép!!! Gyönyörűen csillog a neonfény a tankon is és a hátsó sárvédőn is!
                              Megkérdezhetem,mennyibe került??
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 jan. 22, 18:40. Oka: Eszembe jutott még

                              Komment


                                Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                mir-mur, Nagyon szép!!! Gyönyörűen csillog a neonfény a tankon is és a hátsó sárvédőn is!
                                Megkérdezhetem,mennyibe került??
                                Természetesen ! 36.000 forintot kért a festő anyaggal együtt. Az illető régi ismerősöm.
                                De azért megjegyezte, hogy egy kicsit karcsún számolt.
                                OdinHEM és Beagle kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X