Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én homokfúvás után ilyennel fújtam le,
    Szerintem ezt nagyon jól tetted! Jó anyag,nem a legdrágább és a célnak is maximálisan megfelel!




    Attila86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy gittet, festéket szoktátok higítani?
    A kittet még soha sem láttam,hogy higította volna bármelyik fényezőnk. A 2K-s (akryl)festéket,a mi fényezőnk nem nagyon szokta higítani,neki általában elég az edző,hiszen jórészt 2:1 keverési arányúak az anyagok. A metálnál más a helyzet,hiszen abba nem kell edző (szin),ezt mindíg higítják. Egyébként a festékkeverő üzletben meg mondják kell-e higítani,sőt általában rá is írják a dobozra.
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      Köszönöm a segítséget!
      A festékboltban is azt a tanácsot kaptam, hogy elég hozzá az edző, nem kell higítani.Nem is higítottam, csak gondoltam kikérem a tapasztaltabbak tanácsát.Úgy látom ez is olyan ahány ház annyi szokás jellegű kérdés.
      Viszont mielőtt újra Festéktüsszentő Hapci Benővé fajulnék be kellesz szereznem egy normális szórópisztolyt.Eddig egy alsó tartályossal próbálkoztam, de nem igazán csípte a szórókittet, állandóan eldugult, valamint ennek a konstrukciójával sem voltam kibékülve.Találtam itthon egy ősöreg felső tartályosat is, de az sem úgy muzsikál ahogyan én szeretném,pedig a nyomással szerintem nem volt baj, olyan 3.5-4 Bar volt.
      OdinHEM és Hajtókar kedvelte ezt.

      Komment


        Attila86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Eddig egy alsó tartályossal próbálkoztam, de nem igazán csípte a szórókittet
        Az alsó tartályossa csak az a gond,hogy nem használja el az összes festéket,illetve,amikor kevés van benne,akkor a megdöntött pisztolynál "kihagy" a festék szórás. (na ezt jól leírtam...) Nem szabadna eldugulni,megszűrted a szórókittet?? Egyébként ha valamilyen márkás pisztolyod van,lehet hozzá venni felújító szettet,nem kell mindjárt lecserélni.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          Csinálj próbafújást valami máson, és ha nehezen, ködösre terül, sokat kell felvinned hogy egybefüggően fényesnek lásd akkor sűrű. Higítsd, próba újra. Első gondolat hogy a híg folyik meg könnyen, de nem! A sűrűből kell sokat fújni egy helyre hogy beterüljön, és ugye a soknak sok a tömege is ezért egyszer csak folyik....
          Aztán: A boltban legálisan már csak vizes bázisút lehet árulni autófestékként, amihez teljesen más technológia tartozik(pisztoly stb.). Ezért jelezd hogy neked oldószeres régi kell. Nekem van hogy másnapra hozzák ha nem alapszín, és matricázva van hogy jármű festésre nem használható.
          Jó piszolyra tényleg szükséged lesz, lehet egyszerű és olcsó. Ne legyen kékre eloxált színű, és HVLP öntött feliratú kínai, mert nem az, nem hvlp rendszerű.
          A jó megvilágítás fontos, mert ahogy befénylik a felület, úgy látod igazán oldalról hogy mit fújsz,fújtál.
          Szerezz be egy infra izzót, viszonylag nagy távolságból is marha jól szárít.
          Ha gittelsz, szórógittelsz hagyd dolgozni, megkötni rendesen(szintén infra), ezzel a későbbi csiszolási karc nyomok, visszaszívódások nagy része elkerülhető. A festéket, lakkot inkább másnap vidd fel.
          Nem vagyok fényező, a saját tapasztalataimat írtam le, remélem tudtam segíteni.
          Vegyél ha más nem legolcsóbb eldobható maszkot, mert a 2k a tüdődben tovább melózik, éjszaka nem kapsz levegőt. Meg ha nincs szerencséd utána se.
          Utoljára szerkesztve a következő által: Hajtókar; 2013 ápr. 08, 18:51. Oka: csak
          OdinHEM és mucsom kedvelte ezt.

          Komment


            Valamiféle múlt rendszer béli szovjet pisztolyról van szó, nem kétlem hogy Oroszországban a '70-es évek derekán ez lehetett a szórópisztolyok Rolls-Royca, de mint ahogyan a Rollshoz sem kapsz a Bárdinál hengerfej tömítést, úgy ehhez a szórópisztolyhoz sem igen akad felújító szett.
            Az átszűrési folyamat elmaradt, effajta instrukciót nem kaptam,de most már ezt is tudom!Olyasmi szűrőn kell, mint amin a lakkot szokták átengedni?
            sepy kedvelte ezt.

            Komment


              Én az első "fényezésemet" a rakéta porszívóhoz tartozék festékszóróval csináltam, na az tényleg orosz. Befőttesüveg-kompatibilis a menete, meg kellett fordítani a porszívó csövét(fújó oldalra is rá lehetett tekerni). Olyan szép lett a riga mint a szar, szó szerint.




              Női harisnyán átküldöd. Szűrő vazee...
              dongos78, sepy és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                Hajtókar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Vegyél ha más nem legolcsóbb eldobható maszkot, mert a 2k a tüdődben tovább melózik, éjszaka nem kapsz levegőt. Meg ha nincs szerencséd utána se.
                Nem kötekedni akarok, de a részecskeszűrős normál maszk csak a folyadékszemcséket szűri ki, de az oldószert nem...
                Persze a semminék jobb, de pont a legkárosabb része ellen nem véd.
                Festéshez aktív szenes szűrővel rendelkező maszk kell(vagy egy gázmaszk ) , igaz ez drágább mint egy normál maszk, de aztán csak a szűrőt kell cserélni(az sem olcsó persze, de az egészség megér ennyit...) és ráadásul elég sokat kibír egy filter hozzá.

                (én ilyet használok: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...C_1ELcGhNP7rJV
                egy pár filter elég sokáig bírja)

                Komment


                  Hajtókar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem vagyok fényező, a saját tapasztalataimat írtam le, remélem tudtam segíteni.
                  Vegyél ha más nem legolcsóbb eldobható maszkot, mert a 2k a tüdődben tovább melózik, éjszaka nem kapsz levegőt. Meg ha nincs szerencséd utána se.
                  Köszönöm!
                  Próbafújást csináltam, ott terült szépen, meg voltam elégedve a festékkel és magammal is.A HVLP-t jó hogy mondod,olyan lett volna a kiszemelt, de akkor nézek másikat.
                  Maszkom van, édesanyám gyógyszertárban dolgozik, onnan hozott valami csicsásat, de erősen gondolkozom egy olyan vételén ami speciálisan erre való.Nem valószínű, hogy minden héten festek majd valamit, de ha néhanapján kell, akkor legyen.
                  sepy kedvelte ezt.

                  Komment


                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    de az oldószert nem...
                    Ez így van, kösz hogy hozzátetted. Nekem is szenes 3M-em van. Persze, nem jó belélegezni semmit, de azért a komplett festék edzővel a legrosszabb verzió szerintem.
                    heeegany kedvelte ezt.

                    Komment


                      Én kromoluxxal festéktelenítek és teljesen tökéletesen működik. Bekenem és 10 perc múlva simán egy spaklival le lehet tolni az anyagot. Ami esetleg maradt arra rákenek még egy réteget és az már tökéletes.
                      taluga, dongos78 és sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én kromoluxxal festéktelenítek
                        Múlthéten én is kipróbáltam, szinterezett porfestett felületen! Szépen leszedte az alumíniumról, utána meleg vízzel átmostam.
                        korompaiistvan és sepy kedvelte ezt.

                        Komment


                          Sziasztok!

                          Ma próbálkoztam néhány futómű alkatrész leszintereztetésével. Nem is lett volna drága, mert 10000ft ért megcsinálták volna, de a maszkolásért újabb 10-15 e ft -ot kértek. Így már nem éri meg, szerintem.
                          Mivel más alkatrészeket, alvázat is fújnom kell, így a lengőkarok, agyak is erre a sorsra jutnak majd.

                          Milyen típusú alapozóval érdemes kezdeni? Most egy részük csillogóan fémtiszta (a futómű elemek), egy részük , főleg az alváz 90% ban fémtiszta, a nehezen hozzáférhető helyeken, vékonyan rozsdás (a könnyen leváló részek lekaparva, csiszolva, de nem fémtiszta) és egy részen, ahol nem fértem hozzá , de szép volt a felület, ott gyári alapozós, ami nagyon stabilan van rajta.
                          egy vagy 2 komponensest érdemes venni? megéri- e az epoxy -s? miért nem jó a cink-kromátos esetleg?
                          Utána a futómű alkatrészek feketére lesznek fújva, erre is várnék ötleteket 1k 2k, márka? Mert azért ott előfordulha némi sérülés, nem árt ha kemény a cucc.
                          Az alváz gyárilag színre fújt, így azt olyan festékkel fújom majd, amivel a kasztnit a fényező.

                          Köszönöm előre is az ötleteket!

                          Ez a kromolux jónak hangzik, és chemofag -gal próbálkoztam, akár bőrápolónak is jó, de a festéken nem szedi le....

                          Komment


                            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Milyen gyártmányt használtál? Én a VeryWell matt lakjával nem voltam elégedett (annak ellenére, hogy a festékeik nekem beváltak, különösen a feketével lehet szép felületet elérni)...ledobálja az ugyanolyan gyártmányű festék :S
                            Igen nekem is ledobta egykét helyen, ráadásul nagyon sérülékeny, úgy is mondhatnám hogy egy rakás sz@r, de már így marad, bírja ameddig bírja, aztán majd következő alkalommal valami jobbat keresek.
                            dongos78 kedvelte ezt.

                            Komment


                              gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ráadásul nagyon sérülékeny, úgy is mondhatnám hogy egy rakás sz@r, de már így marad, bírja ameddig bírja, aztán majd következő alkalommal valami jobbat keresek.
                              Lehet mondtam, de az én tapasztalatom alapján is szörnyűek a flakonos festékek - én ezért festek most Trináttal.

                              Meglátjuk mit bír az egykomponensű régi megoldás. Fújni nagyon szépen fel lehetett, száradni is gyorsan száradt kint a napfényben a fekete festék. Legnagyobb szerencsémre se szöcske, se béka, se szitakötő nem repült bele.

                              (ez a barkácsmotor, amiknek szépnek is kell lenniük azt inkább fényezőre hagytam ezidáig)

                              Ráadásul ez a 800. hozzászólásom.
                              sepy kedvelte ezt.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                Helló lacbp! Semmi kifogás a cinkromátos alapozáshoz. Úgy alapozz, hogy a festés lelke az alapozás ez az alsó részekre , futóműre fokozottan igaz. Ha kétszer fújod tartósabb lesz. A gyárit azért eszi meg a korrózió olyan hamar mert nincs a futó mű alapozva csak zománc és kész, ez a leg olcsóbb és jobban fogy! Ha igazán jót akarsz a BADY nevezetű alvázvédővel fújod le alapozás után és lehet színre fújni. Csak igazi Nitróval hígítsad nem a mű-vel. Jó munkát neked. üdv. Sepy.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X