Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csavarok-anyák-menetek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .A legtöbb h7 amit jelöltnek láttam.
    G6 szokott lenni inkább.

    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #62
      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egy hasznos táblázat magfurat átmérőkhöz.
      Másoltam,köszi ! Legtöbb a fejben van ,de ha kétségem támad nagyon jó lesz!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #63
        Szervusztok!

        Belenéztem a csavarok és csavaranyák lehetséges technológiai adataiba,amely az illesztéseket is tartalmazza,elég terjedelmes anyag és mindig az ideális állapotokat tartalmazza,tól-ig.A helyzet sokkal összetettebb,mint arról a fentiekben szó esik.

        Amennyiben igénylitek bemásolom,bár úgy vélem nekünk nem sok szükségünk van rá,mert mi már gyakorlatból tudjuk,hogy hová mit szabad beszerelni,anyagminőségben,profiltorzulásban és elhasználtságban.-illetve remélem,hogy tudjuk!

        Igen tanulságos olvasmány volt számomra.

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          #64
          Barátom Józsi! Először is gratulálok az új profil képedhez nagyon kassz lett és találó hisz Te vagy ki igazán figyeli ezen madarak mozgását bár én is nagyon várom az érkezésüket. Az előbbi hsz.-ban szereplőket nevezhetnénk a Gépész Bibliának is.Ipari taluló koromban lehetett venni a suliban" Beállítható csavar, ék és retesz Táblázatot egy Miskolci szerző páros alkotása. Még a cserekerék számítás is megtalálható benne. Akkor 25 ft. volt melyen most sokan mosolyognak de a kezdő órabérem ifj. lakatos ként 5,8 ft volt. 20 fillérrel volt nagyobb mint a többié a tanulmányi eredményem miatt./ 4 egésznél jobb volt/

          Komment


            #65
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ipari taluló koromban lehetett venni a suliban" Beállítható csavar, ék és retesz Táblázatot
            Az a zöld keménypapírtok ablakokkal és a megfelelő fehér oldalt huzigáltuk benne minden adat benne volt,nálunk is volt az enyém elrongyolódott már meg is feledkeztem róla.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #66
              Nos , akkor most elmondom mire is gondoltam a legelején .

              a horganyzás és krómozás és krómozás okozta problémákra - arra hogy ezen dolgok velejárója az éleken , sarkokon - nagyobb mértékben - az átmérők bizonyos helyein pedig , a szerelést megnehezítő ,esetleg megakadályozó vastagságban . Ha tudnék ide rajzolni , akkor rajzolnék egy szép bunkós ..... , mert pont olyan egy csavar vége , ami aztán tönkreteszi az aluban a menetet .
              Van ide vágó trükk ennek elkerülésére , de a menet átvágása ( legalább az elején egy kicsit ) az is megfelelő .

              Végül , ha belegondolok , ezt a dolgot nem is a menetek felől lett volna jó megközelíteni , hanem a felületek KEZELÉSE ÉS EHHEZ AJÁNLOTT VÉDELEM . Ez jobb cím - nem ?

              Csináljunk ilyent ?

              Valaki vegye már le ezt a sok valamit - nem tudom mit csináltam .

              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 nov. 20, 10:47.

              Komment


                #67
                Mikor viszem a krómozandó alkatrészeket.. előtte az illesztett tengelyeket (pl: keréktengely) az illeszkedő részeken levédem szigszalaggal. Az illesztett,vagy alu alkatrészekbe való csavarokat szintén így védem le.

                Komment


                  #68
                  Emberek, keresnék régi típusú csavart. Többféleképpen lehetne nevezni, de legyen a félgömbfejű hornyos csavar. Ebből keresnék valami minőségibb 3 és 6mm-es példányokat. Eddig nem találtam boltot, csak a modernebb, lapított fejű, vagy nagyon lapos félgömb fejűt. Már szinte a google képkeresőben se találok olyat, csak facsavarban. Ilyen fejű kéne csak rendes metrikus menettel.

                  Komment


                    #69
                    Nekem-8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ilyen fejű kéne csak rendes metrikus menettel.
                    Legegyszerűbb megoldás:hatlapfejű csavar,fúrógépbe fogva leköszörül,le flexel. Profibb megoldás leesztergálva,horony kimarva.Eredeti használt:MÉH telep kapcsolószekrényekben általában egyszer beszerelt jó állapotú darabokat szoktam kivenni.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #70
                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Legegyszerűbb megoldás:hatlapfejű csavar,fúrógépbe fogva leköszörül,le flexel. Profibb megoldás leesztergálva,horony kimarva
                      Szerintem egy fokkal egyszerűbb ha lencse vagy D fejű csavar az alany. Azokat lehet kapni és jóval kevesebb vele a munka.

                      Avagy rendelsz íbéjről...

                      Komment


                        #71
                        Nekem-8 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Emberek, keresnék régi típusú csavart. Többféleképpen lehetne nevezni, de legyen a félgömbfejű hornyos csavar. Ebből keresnék valami minőségibb 3 és 6mm-es példányokat. Eddig nem találtam boltot, csak a modernebb, lapított fejű, vagy nagyon lapos félgömb fejűt. Már szinte a google képkeresőben se találok olyat, csak facsavarban. Ilyen fejű kéne csak rendes metrikus menettel.
                        menny kell ? .......

                        Komment


                          #72
                          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          menny kell ? .......
                          kb 15-20 db mindegyikből , vegyes hossz (10mm - 40mm) elég lenne. Kábelrögzitő, bovdentartó, lápabúra, kipufogóvédő ... stb. rögzítésre kell csak

                          Komment


                            #73
                            Hol laksz ? nem jársz erre ? Bp. xv ker

                            Komment


                              #74
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hol laksz ? nem jársz erre ? Bp. xv ker
                              Írtam privátot! Ott lbeszéljük

                              Komment


                                #75
                                Ne haragudj , van egy nagy fiókom tele veterán csavarral . Ha kell gyere és válogass . Adok szívesen .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X