Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T5H feltámasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    jandoarpad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez két külön gumigyűrű,
    Bocsi ! Ugyan ez kell a méretvételhez:megméred az alkatrész külsejét és a horony fészkét és kiszámolod a vastagságot,persze a gyűrűnek kicsit nagyobbnak kell lennie,hogy tömörüljön beszereléskor...
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #32
      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bocsi ! Ugyan ez kell a méretvételhez:megméred az alkatrész külsejét és a horony fészkét és kiszámolod a vastagságot,persze a gyűrűnek kicsit nagyobbnak kell lennie,hogy tömörüljön beszereléskor...
      Köszönöm, ez lesz! Csak nem értem a katalógust, hogy miért így adták meg a méretet.

      Komment


        #33
        jandoarpad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak nem értem a katalógust, hogy miért így adták meg a méretet.
        Nem lehet, hogy a belső átmérőt adták meg? A külső pedig adja magát ha hozzáadod a vastagságot a kiinduló mérethez. De a legbiztosabb, ahogy Máté is írja, ha lemérsz mindent. Cseréltem tömítéseket már Pannónia hátsó rugós tagban, azt hiszem 2 vagy 2,5 mm vastagok voltak.
        Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2021 jan. 24, 20:48.

        Komment


          #34
          Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          azt hiszem 2 vagy 2,5 mm vastagok voltak.
          Régen volt, nem nagyon emlékszem, de a "naplómban" ezt találtam:
          Attached Files

          Komment


            #35
            Titus, Jankó51, és persze Mátéapu, köszönöm a válaszokat!

            Közben akadt egy kolléga, aki felújít sebességmérő műszereket. Lehet, hogy köztünk van itt is, nem tudom. Deli László, aki Hatvanban járul hozzá ezeknek a szép gépeknek a megújulásához.
            Megkértem, hogy csináljon nekem is egy műszert, mert úgy látom, szépen dolgozik. :-)
            Viszont ezzel elvetettem a fényszóró visszajelző integrálásának ötletét, mert nem szeretném a kész műszert emiatt szétszerelni...
            Nem baj, valamit majd kitalálok erre! A lámpafejet továbbra sem szeretném megfúrni.

            Komment


              #36
              Hétvégén megint kicsit játszottam a LEGO-val. Egész jól összepakoltam, talán felismerhető, hogy mi lesz belőle.

              Click image for larger version

Name:	IMG_20210130_100438.jpg
Views:	109
Size:	609.1 KB
ID:	226408

              Lazán idekapcsolva itt a régi vicc, az orosz hűtőszekrény gyártó vállalat dolgozójáról, aki apránként hazahordta az alkatrészeket, és otthon a sufniban rakosgatta össze.
              Csak hát akárhogy csinálta, mindig harckocsi jött ki belőle...

              Szerencsére nekem minden alkatrész saját, és talán a végeredmény sem lesz nagy meglepetés.
              Egyenlőre ez az összeállítás csak ellenőrzésre van, leginkább a középállványra voltam kíváncsi. Így, egy hátsó teleszkóppal, azon is kissé meglógósodott gumiszemekkel , úgy néz ki, hogy kicsit emelni kellene még a pozíción. Mármint a középtámaszén. Ha a kormány egyenesben van, már kicsit billeg a motor. Lehet, hogy ha bele/rá kerül minden súly, ez javiul majd...
              Úgy döntöttem, hogy a sztender nem lesz lefújva egyenlőre, majd csak ha már komplettebb a motor.

              A hátsó lengővilla hiányzó dörzstárcsáját elkészítettem, de ez kevés lesz az örömhöz: a csőtengely nem meglepő módon az egyik oldalon ki van kopva. Az átmenő csavaron nagyot tud mozogni.
              Ezenkívül oldalirányban is laza az illesztés, az egész lengővilla mocorogni tud.
              A csőtengelyt kicserélem, az oldalirányú játékot hézagolással tervezem limitálni.

              A lábtartók mind ferdén állnak, kissé felfelé, befelé. Ez gondolom nem a gyári beállítás, hanem elferdültek? Egyenesen kellene állniuk, nem?

              Click image for larger version

Name:	IMG_20210130_092554.jpg
Views:	106
Size:	397.8 KB
ID:	226409

              Több problémát nem találtam, így most már tényleg közeleg a fényezés...

              Komment


                #37
                jandoarpad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egyenesen kellene állniuk, nem?
                Ühüm........................................
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #38
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ühüm........................................
                  Az a fura amúgy, hogy közel egyenlő mértékben vannak meghajlítva! Még az is lehet, hogy direkt.

                  Komment


                    #39
                    Az enyém mind egyenes..,ha belegondolsz ezeket a tulajhoz állítjuk, körbeforgatva sok állásban nem lenne motorozható !!!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #40
                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az enyém mind egyenes..,ha belegondolsz ezeket a tulajhoz állítjuk, körbeforgatva sok állásban nem lenne motorozható !!!!!
                      Akkor jelen esetben a volt tulaj bizony attól félhetett, hogy leesik a lábtartóról! Vagy akkora kanyarvadász volt, hogy még a válla is leért a kocsma előtti kanyarban!

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X