Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Várj,előbb az enyém sikerüljön

    Komment


      Az ean olyan mint a pannonia,a mienk! Szeretjük ,de vannak problémái.Annyi baja van ami az előnye tanulógép:és túl sokan tanultunk rajta! Van jól-használható egyetemes esztergánk E-400-as:gyors,megbízható,pontos:abban kellene gondolkodni !
      OdinHEM, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        .....igen ez igaz -E 400 - , de vagyunk mi a nem esztergályosok , akik néha néha csinálnak csak valamit -elég ha bármikor kéznél van a gép -- nekünk szerintem az ár -tudás -nagyság - villanyfogyasztás viszonylatban -----ez egy nagyon jó gép
        OdinHEM, Che és heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          .....igen ez igaz -E 400 - , de vagyunk mi a nem esztergályosok , akik néha néha csinálnak csak valamit -elég ha bármikor kéznél van a gép -- nekünk szerintem az ár -tudás -nagyság - villanyfogyasztás viszonylatban -----ez egy nagyon jó gép
          Igazából engem is sak a fogyasztás és 3 fázis hiánya fogott vissza attól hogy e400 at vegyek,sokszor annyiért lehet venni mint egy valamire való Ean-t.Jó nekünk hobbizni az An is,nem termelünk vele,csak egyszer rendbe kell tenni ezeket az öreg jószágokat

          - - - Updated - - -

          Képet hogy lehet ide feltenni?
          Tegyen fel mindenki képeket s vasáról,hagy induljon be ez a fórum.

          - - - Updated - - -

          Képet hogy lehet ide feltenni?
          Tegyen fel mindenki képeket s vasáról,hagy induljon be ez a fórum.

          Komment


            Szervusztok!


            Az EAN egy olyan nehézkesen kezelhető gép,főleg azzal a withwort menetekre konstruált nortonnal,de azért mindent meg lehet vele csinálni ami elforog benne.A javítóiparban kimondott előnye,a közvetlen indítású villanymotor,mert rengeteg a holtidő.Kimondott hátránya továbbá a rövid keresztszán,a túl nagy kúpszögű főorsó siklócsapágy és az eléggé puha szürke öntvényből készült csúszófelületek,gondolok itt elsősorban az ágyra,-de azért úgy szerethető,főleg a 340-es típus,a 8 főorsó fordulatú,ha az ember tart mellette egy kisebb gépet,az apró alkatrészek elkészítéséhez.Szerelt lapkás késsel nem nagyon lehet dolgozni vele,mert ott azért pörgetni kell.

            Na abbahagyom,mert elzavart az asszony a gép mellől,-majd fojtatom,ha megszáll az ihlet.

            Click image for larger version

Name:	Oda pörkölök.jpg
Views:	1
Size:	151.5 KB
ID:	149083

            A képfeltöltés sem jött össze,-a padról szerettem volna,-ha már igy sikerült maradjon,elvégre ez is gép.

            Üdvözlettel:Che
            joker, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              -ez egy nagyon jó gép
              Akkor ne akarj:századokat esztergálni......az nem az ean mértékegysége!!!!
              joker kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                hagy induljon be ez a fórum.
                Szerintem már megtörtént úgy 5 éve !
                joker, mátéapu és Che kedvelte ezt.

                Komment


                  Szia Che.
                  A 14:36 osra válaszolva.
                  Rövid ketesztszán"hát igen,tényleg rövid,30-40 mm rel lehetne hosszabb!!!főleg hogy az enyÄ—m a gyárilag magssitott kivitel,400mm forog el benne,kivett ággyal 500 felett egy kicsivel,na ehhez olyan rövid a keesztszán hogy nagyon.
                  Igen,a siklócsapágy kúpszöge is lehetne kisebb szögű és finomabbn is lehetne állitani.
                  Puha öntvény" hát ent nem tudom de bizti ugy van ahogy mondod,biztos tudod hogy ezeket készitették edzett/köszörült ággyal is de nagyon kevés lehet,sajna az enyém nem ilyen,de egy ismerősömé igen.
                  Szóval igen vannak hibák de szerintem igy is egy kis szerethető gép,persze csakk ha rendbe van.

                  Főorsó olajmennyiségre tudsz nekem valamit mondani?


                  Most hogy kezdek bele a főorsócsapágy összehántolásába tudsz mondani valami jó tanácsot?
                  Te mit használsz jelölőfestéknek,tusirfestéknek??

                  Nekem mondtak olyat is hogy gomba alakra fogott rongyot kicsit felitatunk olajjal és azt egy tintpárnába nyomunk.

                  - - - Updated - - -

                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szerintem már megtörtént úgy 5 éve !
                  Igen megtörtént 5 éve de ....
                  Te sem tudod hogy lehet ide képet feltenni?

                  Komment


                    porkolok.jpg
                    És van hozzávalód.... is,vagy csak a vasakat gyűjtöd?

                    - - - Updated - - -


                    ekem mondtak olyat is hogy gomba alakra fogott rongyot kicsit felitatunk olajjal és azt egy tintpárnába nyomunk.
                    Művészeti bolt:"párizsi kék",tubusos olajfesték,az a szín jól látszik olajjal hígítható elmosása petróleummal történt.Nekem fekete van:nem igazán látszik a felületen,pirosat is láttam az sem jó,és a többi sem jó szerintem.
                    Elődeink a kéket használták,nem véletlenül!
                    OdinHEM és sepy kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Kedves Laacika! Légyszives egy hántolással kapcsolatos szakkönyvet keressél hiszen nem a tusírfesték ott az elsődleges és miután gondosan át olvasod tudni fogod miért is írom ezen sorokat. Nem bántásnak szánom de nem kis feladat amiben gondolkodsz! Arra a gépre egy mester darabot sem egyszerű találni .

                      Komment


                        Kedves Laacika!

                        Olvasd át ezt a rovatot,az első oldaltól teljesen,a mostani 15. oldalig!Minden kérdésedre fogsz válasz találni,sőt rajzokat a siklócsapágyakról,képeket hántoló szerszámokról,....,nem szükséges újra és újra leírni mindent,mert már itt van.

                        A főorsó szekrénybe annyi olajat kell tölteni,hogy az alsó fogaskerék beleérjen,hogy fel tudja hordani az olajat a többi kerékre és leginkább a főorsó szekrény felső síkján található "körbe futó" nútba,ahonnan az elfolyó olaj kenni tudja a főorsó siklócsapágyait.A gép alapozásakor,illetve elhelyezésekor a műhelyben,nagyon ügyelni kell,az ágy vízszintes helyzetére,de leginkább arra,hogy a fent említett nútból az első és hátsó siklócsapágy is olajhoz tudjon jutni!

                        A képfeltöltésről,Ahogy írod a válaszmezőben a válaszod,közvetlenül az írott szöveged fölött vannak különféle ikonok.A jobb kezed felől rákattintasz a harmadikra és a számítógépedről feltöltöd azt a képet,amelyet akarsz.Kép hozzáadás felirat fog megjelenni az ikon alatt,ha egy kicsit több ideig tartod rajta a kurzort.

                        Most ennyi,-tessék átolvasni a témát és csak olyan kérdéseket feltenni,amelyekre nincs található felelet,vagy esetleg nem teljesen érthető!

                        Üdvözlettel:Che
                        OdinHEM, mátéapu és sepy kedvelte ezt.

                        Komment


                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kedves Laacika! Légyszives egy hántolással kapcsolatos szakkönyvet keressél hiszen nem a tusírfesték ott az elsődleges és miután gondosan át olvasod tudni fogod miért is írom ezen sorokat. Nem bántásnak szánom de nem kis feladat amiben gondolkodsz! Arra a gépre egy mester darabot sem egyszerű találni .
                          Szia.
                          Elhiszem hogy csak jót tehet ha elolvasnék egy olyan könyvet de azt hiszem nem nagy dolog a csapágyat összehántolni a köszörült tengellyel.
                          Végeredményben csak jelöltetni kell a tusirfestékkel és ahol van ott hántolni lefelé és ezt addig ismételni még frankó nem lesz.

                          Mester darabot?Az meg mi?

                          Komment


                            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A képfeltöltés sem jött össze,-a padról szerettem volna,-ha már igy sikerült maradjon,elvégre ez is gép.
                            .....Józsibá , nincs meleg a disznóvágáshoz ?
                            OdinHEM, mátéapu és sepy kedvelte ezt.

                            Komment


                              Az meg mi?
                              És az egytengelyűség?

                              azt hiszem nem nagy dolog
                              Szerintem sem,volt aki 10-év gyakorlattal kiborult egy"Jobban"köszörült tengely után......
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Zoli ilyenkor kevesebb fa kell a pörzsölőbe igaz a böllérnek jegelni kell.
                                OdinHEM kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X