Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vettem ma egy 17x1 menetmetszőt .
    ......És???? Ez érdekes ,de mire gondolod,hogy jó lesz ?

    Én sem szólhatok semmit én M 6x0,75-őst M10x1,25-öst vettem.Mindig kellett volna,mióta megvan soha nem kell ?????
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      https://commons.wikimedia.org/wiki/F..._48cc_1963.jpg

      Egy ilyent csinálok , készíteni kellett egy új ki csőtengelykét , ami a hátsó keréknél van . Azt ami a meghajtást oda fogja a lengővillához amikor kiveszed a kereket . Csomó motornál ilyen . Az eddigi életemben soha nem volt szükségem rá - gondolom ezután se hoznak egy nagyobb megrendelést amihez kéne .

      Viszont felírtam , mert soha nem tudni ki olvasgat itt , esetleg összejön egy költségmegosztó bérvágás .

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      én M 6x0,75-őst M10x1,25-öst vettem.
      ezeket elég sokat használom - karbi és a FIAT minden 10 es csavarja 1,25 .

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        én M 6x0,75-őst M10x1,25-öst vettem.Mindig kellett volna,mióta megvan soha nem kell
        A menő csávók olyanokra szórják el a pénzüket "villantás" céljából, amire egyáltalán nincs szükségük, csak lássa a nép hogy van!
        Úgy el tudom képzelni, hogy oda állsz a dizsi elé két menetfúróval miközben a többiek a BMW kulcsot pörgetik
        heeegany, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          Emukám,-ez nem semmi hozzászólás volt,-igen megnevettetett bennünket.
          emu kedvelte ezt.

          Komment


            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A menő csávók olyanokra szórják el a pénzüket "villantás" céljából, amire egyáltalán nincs szükségük, csak lássa a nép hogy van!
            Úgy el tudom képzelni, hogy oda állsz a dizsi elé két menetfúróval miközben a többiek a BMW kulcsot pörgetik

            Tévedsz - a menő csávók , erre szórják a pénzt : https://auto.jofogas.hu/somogy/Panno...j_86789320.htm
            mátéapu, és kedvelte ezt.

            Komment


              emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Úgy el tudom képzelni, hogy oda állsz a dizsi elé két menetfúróval miközben a többiek a BMW kulcsot pörgetik
              Csak azé mer BMW-d van,már lenézed a menetmetszős csávókat......Sepi legalább lekukázta:és átült egy menő gépre...
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Van pár hülye méretű metszőm, fúrom.. M9, M11, M15X1. Mostanában csak sapkát vettem.. bojtosat.

                Komment


                  Ha valakinek volna elfekvőben egy trapézmenet fúrója,olyan átmérő 30 mm. körül,az gondoljon rám.Csigakereket lehet vele készíteni esztergapadon,-igaz szabványon kívüli,de egy húsdaráló hajtás esetén lényegtelen a szabvány.Valamikor a régi cégemnél térdig jártunk benne,de a fene se gondolta,hogy egyszer mindennek vége van,illetve lesz.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tévedsz - a menő csávók , erre szórják a pénzt : Pannonia P-20 karburátor,vadonatúj - Gyugy, Szőlősgyörök, Somogy

                    A motort nem fényképezték hozzá!...Vagy az nincsen benne az árban?!?

                    Komment


                      Nincs valakinek olyan gépe , ami tud ilyent ? Nagyon nem fűlik a fogam , 21 db ot kézzel köszörülgetni ...

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nincs valakinek olyan gépe , ami tud ilyent ?
                        Én ismerek egy olyat akinek van : joker a beceneve a gép pedig :marógép néven ismeretes....spirálmarás oldalon található a szakkönyvekben.Ebben tudok segíteni szükség esetén.

                        Egyébként a technológiai sorrend a jelen munkadarabnál:darabolás,esztergálás,marás/lapolás,horonymarás/,fúrás,edzés és végül méretreköszörülés....
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Jó ! Mikor kezdesz ? Kaja , pia ,szállás , távolsági buszjegy oda vissza . Ki hagytam valamit ?

                          Komment


                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Jó ! Mikor kezdesz ? Kaja , pia ,szállás , távolsági buszjegy oda vissza . Ki hagytam valamit ?
                            Közel 30-éve nem ültem buszon(kivétel a javítás utáni próba ) a"jutalomkirándulás",vonaton mióta leszereltem ....Nehéz egy vaskalapos embert elmozdítani .Az első talira azért nem mentem,mert nem tudtam motorral menni .....
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az első talira azért nem mentem,mert nem tudtam motorral menni .....

                              jó , gyere motorral - akkor a benzint állom . felőlem jöhetsz vas kalapban is ..

                              Komment


                                Szervusz Zoli!

                                Amennyiben jól számolom 88mm emelkedésű olajhornyot kellene készíteni 22mm hosszon.Biztos van ilyen esztergapad,ami ezt az emelkedést tudja,de nekem még csak az ismeretségi körömben sincs ilyen.Van neked viszont,ha jól emlékszem egy Szovjet gyártmányú szerszám marógéped,melyhez van osztófejed is.Azt nem tudom,hogy az osztófej a gépedhez eredeti tartozék és meg van e hozzá a cserekerék készlet és az ahhoz tartozó villák de,amennyiben megvan,akkor Te is el tudod készíteni ezeket a hornyokat.A neten,vagy szakkönyvekben meg lehet találni a menetmarás leírását és a szükséges számításokat is,csak egy kicsit rá kell tanulni,-nem ördöngős dolog.

                                A technológiai sorrendet egy mérnöki képesítéssel rendelkező technológus sem tudta volna jobban leírni,mint a Máté.

                                Bármely felmerülő kérdésed esetén megpróbálok segíteni,de a Pestre utazással magam is úgy vagyok,ha lehetséges nem.Nem mondom,hogy soha,mert nem tudom még,hogy mit hoz az élet de,ha egy lehetőség van én már az életemben nem kívánom Budapest közigazgatási határait átlépni,-tömegiszonyom van.

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X