Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tisztelt Tagtársak!
    MEgérkezett EAN 340/1000 esztergám. Elég viharvert állapotú,de az ára is ennek megfelelő. Az egész gépet szeretném átnézni felújítani, és mindent dokumentálni és bemutatni.
    sepy, pasetta és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az egész gépet szeretném átnézni felújítani, és mindent dokumentálni és bemutatni
      Szia Csaba!
      Várjuk a fejleményeket és a képeket.

      Komment


        Sziasztok!
        Na szóval:
        X orsó : egy teljes kört megtesz a kerék,mire megmozdul, szóval csere. Itt kérdezném a tisztelt Tagságot, hogy ilyenben tud-e valaki segíteni?
        HA minden kötél szakad megpróbálom legyártani.
        A fecskefarok és a prizma, nem olyan vészes. Lehet megpróbálom a hántolást, régóta szeretném kipróbálni...
        Z orsó: ue.
        Y prizmák egész elfogadhatóak.
        Főorsó: 450 mm-es ruddal a tokmánynál alátámasztásnál emelve 0,06mm rugalmas elmozdulás tapasztalható. Ugyan ez az orsó és a tokmány közt 0.03 mm. Ezt egyelőre nem bántom. (Sokkal rosszabra számítottam) folyt köv
        pasetta, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          Orsó szépen fut nem akad.
          SZegnyereg, orsó vége görbe kb 4mm-t kottyan. Ebben is szeretnék segítséget kérni,ha van ilyen valakinek, szívesen megvásároloM.
          Orsó házat mogbontva örömmel láttam, hogy bőven van benne olaj, és fogorvosra sem lessz szükség. A reteszek elfogadhatóak,főorsón lévő kicsit kottyan,de miután meghúztam a rögzítő csavarokát megszünt a lógás.
          A közlő tengely viszont gyanús lett és kiderült hogy eltört a retesz,ami miatt a sebválltás akadt.​​​​​
          sepy, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Kopasz 1 kedvelte ezt.

            Komment


              pasetta, mátéapu és Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                Retesz legyártása folyamatban
                pasetta, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  Dogoargentino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A reteszek elfogadhatóak,főorsón lévő kicsit kottyan,de miután meghúztam a rögzítő csavarokát megszünt a lógás.
                  Retesz csere nem ártana, a csavarokkal történt lógásmegszüntetés nem lesz hosszú élettartamú, no meg, így üthet a kerék is, hangos lesz és előbb-utóbb szétveri magát.
                  Esetleg le is fogazódhat. Láttam már ilyet.
                  Ha már szét van szedve, rászántál időt, érdemes rendesen megjavítani.
                  pasetta, movisz és mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    Végül is miért ne? Ma néki is állok! Természetesen dokumentálom!
                    movisz, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Várjuk a fejleményeket.
                      movisz kedvelte ezt.

                      Komment


                        Nekem sajnos nincs 380 ,es egy valamire valo gep az tobbnyire azzal mulodik .De itt a szomszedba van egy jo kis gep Angelini legalabb 40 eves a tulaj meghalt vasketitest gyartott es csak a zsa nerokat csinalta ezzel a geppel hat nincs lehasznalva .Ha megtudok egyezni az ozveggyevel az nagyon jo lenne meg raadasul meg van hozza sok tartozek ami nem kis dolog ha meg kell venni.Csak nagyon rosszul latok az egyik szemem az hasznalhatatlan egy eve meg alig eszlelheto volt hiba most meg ha ol asok vagy irok mindig be kell csuknom .Lassan olyan leszek mint Jumurdzsak.

                        Komment


                          Sziasztok!
                          kiszereltem a főorsót, és a javaslat bejött. A retesz 8x8as,az már csak 7,3mm.
                          A másik közlő tengely reteszét kivéve gyakorlatilag morzsákra hullott szét.

                          Komment


                            Felújítási naplóban folytatom kocka EAN 340/1000 felújítás címen

                            Komment


                              Sziasztok! EAN 170/1000 típusnak a síktárcsája milyen átmérőjű? 320 lenne?

                              Komment


                                A_László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok! EAN 170/1000 típusnak a síktárcsája milyen átmérőjű? 320 lenne?
                                Szia!
                                Pontosan nem tudom megmondani, de úgy szokott lenni, hogy a főorsóközéptől mérve az ágy közötti legkisebb méretét mérve biztonságosan elforgó egész mérete a mérvadó.
                                pl.: átmérő 300, 400, 500 mm.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X