Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üdv èrdeklödnèk hogy excenteres munkadarab központ eltolást hogy tudom meg kiszámolni ? Vagy egy hozot excenteres anyagot hogy tudok megcsinálni . Elöre is köszi

    Komment


      Nálam az eltolás legtöbbször pofaeltolással és hézagolólemezek aláhelyezésével történik.Csináltam már főtengelyvégére rögzített tárcsát amibe az aktuális hajtószem centirozása után központfuratot fúrtam és így megtámasztva munkáltam meg.a legkönnyebb megoldás a síktárcsára való felfogás és ellensúlyozás,ha szükséges.Nekem nem volt még egy géphez sem amelyeken dolgoztam.
      Lényeg az jól méretezd le és központozd,ha kiadja az anyag,ha nem:használj segédanyagot,akár ráhegesztett,csavarozott,fület,tárcsát ami segít!
      Kopasz 1 és movisz kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        EAN340 patron befogót keresek, amit a főtengelybe kell dugni és patronokat lehet belerakni.
        Esetleg egy-két fénykép vagy pontos rajz is segítség lenne (hogy megcsináljam). Mi az a nyaga? edzett?
        Üdv.: Péter
        movisz kedvelte ezt.

        Komment


          Az általam ismert EAN-okban sima Morse kúp van ami azt jelenti,hogy minden Morse kúppal ellátott szerszám : így a maró patronkészlet is illik hozzá,betétekkel kompenzálva......
          movisz kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az általam ismert EAN-okban
            Őszintén szólva, én tanulóként gyártottam EAN-t. De még csak nem is hallottam patron dologról.

            Komment


              Amit keresek, azt az EAN170 és EAN340 gépkönyvben "főorsófej csökkentőhüvely"-nek hívják.
              A főorsó végében 1/20-as metrikus kúp van (képen), 40mm belépő átmérővel, azaz Morse 4,5 körüli (képen a morse 4 és 5 átmérők).
              A CAD rajzon (képen) a kékkel rajzolt patron és a feketével rajzolt főorsó közötti részbe illik bele a keresett csökkentőhüvely.
              Ezt a csökkentőhüvelyt keresem, vagy a méreteit, rajzát.
              Üdv.: Péter Click image for larger version

Name:	ean főorso veg.png
Views:	198
Size:	238.7 KB
ID:	231513
              pasetta, mátéapu és movisz kedvelte ezt.

              Komment


                peppe51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                "főorsófej csökkentőhüvely"-nek hívják.
                Én tudtam ezek szerint rosszul a főorsókúp méretezését,elnézést !
                Kicsit nem értelek.
                Neked egy speciális (az E2N főorsó betétpatronhoz való) illesztőbetét kellene:szerintem ezt magadnak kell elkészíteni...készíttetni.

                A rajzokon megvan a méret :mi a gond?
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  A gond, hogy még nem láttam ilyet és nem tudom minden méretét és az anyagát. Az átmérők megvannak, de a hosszakat nem tudom, ezért kellene egy fénykép róla vagy a pontos rajz.
                  Az e2n eggyel kisebb méretű, nem jó az EAn-hoz.

                  Komment


                    peppe51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A gond, hogy még nem láttam ilyet és nem tudom minden méretét és az anyagát.
                    Az anyag legyen A 60,C 60-as talán még van aki ismeri,ezekből edzés nélkül lehet tartós befogószerszámokat készíteni..Én használt anyagokkal dolgozom, évek óta gyüjtöm a külömböző alkatrészeket...Mivel nincsenek műszerek csak tolómérő és néhány mikrométer,a kúpot tolómérővel és próbálgatással készitem a méreteket adja a gép. A patront meg jobb ha megveszed az E2N-es csoportban érdeklődve.
                    Mir-mur kollegára hivatkozva az EAN-hoz nincs patronkészlet,csak egyedi vagy átalakított.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Ilye valami anyagból 50- 60 mm vastagból van az egyengető lapom bírja 89 óta
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        Üdv! Vettem egy Kocka EAN100-es esztergát. Most újítom fel. Szükségem lenne a következő alkatrészekre! A lakatszekrényben található fogaskerekes csőtengelyre ami átadja a hajtást a vonóorsóról és az ezt befogó két perselyre. Előre is köszönöm a segítséget!
                        pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.

                        Komment


                          Bednanics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Vettem egy Kocka EAN100-es esztergát
                          Ean 170-1000, vagy EAN 340-100, vagy EAN 630-1000, vagy EAN 750-1000?
                          Egy valamilyen skiccet feltehetnél róla.
                          Erre gondoltál?
                          Attached Files
                          Bednanics, mátéapu és pasetta kedvelte ezt.

                          Komment


                            Üdv! Próbáltam képet feltenni, de még nem sikerült! Kocka EAN 340-1000. Megpróbálok képet csatolni!
                            pasetta kedvelte ezt.

                            Komment


                              Holnap leméretezem!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Bednanics; 2023 aug. 28, 19:46.
                              mátéapu és pasetta kedvelte ezt.

                              Komment


                                Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ean 170-1000, vagy EAN 340-100, vagy EAN 630-1000, vagy EAN 750-1000?
                                Egy valamilyen skiccet feltehetnél róla.
                                Erre gondoltál?

                                Sajnos nem ez, raktam fel képet az alkatrészekről és a gépről. Holnap lerajzolom és méretezem.
                                Kopasz 1 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X