Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ford Sierra / Ford motorcsere-javitás, Pinto SOHC és Cologne V6

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76


    Kedves Tibi!

    Az alapozófesték milyenségében nem tudok segíteni,mert a tudásomat már meghaladta az idő,teljesen más festékek vannak ma a piacon,mint korábban és ezeket nem ismerem.Az biztos,hogy a cink spray,egy bevált festék,mint hő és időállóság tekintetében,de csak fémtisztára tisztított felületeken,-autók kipufogódobjaira használtam és a mai napig bírják.

    Alvázvédőként,egy szokatlan anyagot ajánlok Bonabit a neve,ez egy bitumen alapú,lakkbenzinnel,de akár benzinnel is hígítható anyag,szórható és kenhető is.Jól felhígított állapotban,akár üregvédelemre is alkalmas és több rétegben is felhordható.Nagy előnye a jó kúszóképesség,tehát képes beszivárogni minden olyan helyre,ahol a karosszérián lemezek csatlakoznak és fedik egymást.Azért is szeretem alkalmazni,mert ha sérül valahol,akkor egyszerűen egy jó alapos alsómosás után,benzinnel,gázolajjal vagy lakkbenzinnel átecsetelem,ami által a már felhordott réteg felpuhul és az új javító réteg teljes egészében hozzáköt.A bonabit hátránya,hogy oldószert tartalmaz ezért annak elpárolgásáig,ami lehet egy hét is várni kell és jobb nem használni a járművet,főleg akkor,ha belül is kezeltünk felületet.A kipárologtatás után egy rugalmas bevonat keletkezik és semmilyen szagot nem áraszt.Amennyiben nagyon igényesen szeretném megcsinálni,akkor a már jól kiszáradt bonabittel kezelt felületet,egy sor szín zománc festékkel át lehet fújni,vagy ecsetelni és akkor teljesen gyárias lesz és a por sem tapad rá.További előnye még,ha esetleg szükséges még a karosszérián lemezmunkát végezni,ami egy öreg autónál bármikor szükséges lehet,akkor benzinnel,vagy gázolajjal a bonabites bevonat lemosható és nem kell égetni,vakarni,meg a fene tudja mit csinálni vele,hogy lejöjjön a lemezről.A bevonat rugalmas marad,ezért minőségileg felveszi a versenyt a rücsinek nevezett nem tudom mivel és az általam borzalomnak ítélt rideg kétkomponensű katepoksszal.

    Az alapozókról szívesen tanulnék,mert lassan esedékes lesz alkalmaznom,de nem igen tudom mi most a jó és az elérhető és főleg mivel lehet hígítani,mert újabban a dobozokra már azt sem írják rá,-pedig ennyi pénzért amennyiért árulják,már gyalog is haza kellene jönni a különböző kence-ficéknek.

    Üdvözlettel:Che
    wsievers és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Az általam ismert legtartósabb egykomponensű (egészségre ártalmas)mezőgazdaságban,civilként elérhető alapozó a"Rapid Cinkromátos alapozó"nitróval íigítom kb 10 perc után meghúz érdemes egy napot várni az átfestéssel,bármivel átfesthető.
      sepy, wsievers és Che kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #78
        Elkészültem a lendkerék felújítással, és könnyítéssel. Új kuplung szerkezet, új tárcsa. A lendkerék 9,2kg ról 7kg ra leszedve, síkköszörülve.
        Most a blokkot hozom kívülről is esztétikus kinézetűre. Várom a jó időt, hogy pár markos emberrel már az újraszíjazott, kuplungozott, beállított, lefestett blokkot emelhessük be a motortérbe. A súly miatt kell vagy 4 ember: D Utána a szimpla első fékek cseréje jön 240-és hűtött fékekre, és devander csere is lesz, mert úgy sziszeg, mint egy rossz Ifa.
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2018 jan. 26, 06:29.
        heeegany, dongos78 és mátéapu kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #79
          A gyerek hinta állványára egy kötél csiga jobban védi a festést a karosszérián mint a 4 emberből 1 aki nem bírja tartani és van idő a nyeles tengelyre rá igazítani beemeléskor.
          wsievers, Che és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #80
            Disznóölésnél használt négylábú disznó akasztó talán bontószék a neve
            sepy és wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              Vagy ha úgy érzed ,segítség kell akkor építs te is = egy Emel Ő -t
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #82
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A gyerek hinta állványára egy kötél csiga jobban védi a festést a karosszérián mint a 4 emberből 1 aki nem bírja tartani és van idő a nyeles tengelyre rá igazítani beemeléskor.
                Még nem csináltam neki, és a hinta a nappali ajtófélfájára van akasztva...az asszony furán nézne ha beállnék oda
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #83
                  Folyamatban a motorom beépítésre való felkészítése. Annyira meg vagyok csúszva minden projektemmel, hogy az szörnyű...
                  Attached Files
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #84
                    A viszkokuplungot(a venntilátortartó)remélem tudod,nem szabad csak függőlegesen tárolni.. mondták nehogy lefektessem mert elfolyik az olaj a helyéről.Azelőtt soha nem hallottam róla,de ha betartja az ember nem veszíthet.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #85
                      Le akarom szedni, de felgyógyult a helyére. Van másik. De már elektromoson gondolkodok, hogy ne fogja a motort. A legnagyobb bajom, hogy a mostani alkatrészrendeléses oldalakon úgy kell kisakkozni, hogy milyen alkatrész is kéne. Még véletlenül se találok semmit. A kuplungtárcsával vagyok így. Most van 1, ami nem jó, mert csak a 4 sebis váltóhoz jó. Bezzeg ehhez a váltóhoz, motorkódhoz hozta...
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #86
                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a mostani alkatrészrendeléses oldalakon
                        Most szereltem egy traktor váltót,tengelyt cseréltem a borda miatt és nem fért a helyére,esztergálni kellett belőle,az bosszantott,hogy vitte a kés...hát nem CCCP-anyag ! A gumiharang nem bírta ki a felrakást,nem erőltettem,utálom ezt a gagyi alkatrészellátást !
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #87
                          Ha engem kérdeztél volna előre..-mondtam volna hogy fesd a blokkot zöldre..

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X