Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 250 559 váltó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa 250 559 váltó

    Hello mindenki , olyan problémám lenne, hogy a 3. sebességet nem veszi be vagyis csak kerrog ehhez szeretnék segítséget kérni. A blokkot szétvettem váltót kivettem csináltam pár képet róla látni rajt kisebb kopásokat de lehet, hogy nem is kicsi kopás és ez miatt nem veszi be a 3.-ik sebességet.
    Click image for larger version

Name:	ss2.jpg
Views:	2
Size:	179.2 KB
ID:	155280Click image for larger version

Name:	Névtelen-111.jpg
Views:	2
Size:	178.0 KB
ID:	155281Click image for larger version

Name:	Névtelen-1.jpg
Views:	2
Size:	175.0 KB
ID:	155282Click image for larger version

Name:	Névtele5n-2.jpg
Views:	2
Size:	179.0 KB
ID:	155283Click image for larger version

Name:	Névtele3n-1.jpg
Views:	2
Size:	172.9 KB
ID:	155284Click image for larger version

Name:	Névtel23en-1.jpg
Views:	2
Size:	187.5 KB
ID:	155285Click image for larger version

Name:	Névte2len-1.jpg
Views:	2
Size:	179.6 KB
ID:	155286Click image for larger version

Name:	DSCNew8783.jpg
Views:	2
Size:	190.3 KB
ID:	155287Click image for larger version

Name:	DSCN8672.jpg
Views:	2
Size:	192.8 KB
ID:	155288Click image for larger version

Name:	DSCN8ss782.jpg
Views:	2
Size:	180.2 KB
ID:	155289Click image for larger version

Name:	DSCN8fd784.jpg
Views:	2
Size:	178.6 KB
ID:	155290Click image for larger version

Name:	DSCN8da781.jpg
Views:	2
Size:	185.6 KB
ID:	155291Click image for larger version

Name:	83.jpg
Views:	2
Size:	184.9 KB
ID:	155292Click image for larger version

Name:	41.jpg
Views:	2
Size:	181.1 KB
ID:	155293

    #2
    A fogaskerekeid és a tengelyek még elmennek bér nem a legjobbak.Mégis itt szerintem a léptetővillákkal lesz a baj mert azok pocsék állapotban vannak,de látom abból szereztél már másikat.Nézd meg még a léptetőszerkezetet hogy nem e lóg a szegecselésnél vagy nincs e elcsavarodva.Ja és ha már szét szedted,a helyedbe lecserélném a rossz tengelyeket fogaskerekeket ha tudsz szerezni!Fontos hogy összerakásnál ki legyen hézagolva a váltó,ennek a menetéről biztos találsz itt a fórumon leírást!
    CZsolti és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Pffff, hát jobban megnézve a képeket van ott rossz fogaskerék bőven ha nem tudsz szerezni írj rám szerintem tudok segíteni!

      Komment


        #4
        Szerintem is elég lesz a léptetővilla csere. A kopásokon még egy kis polírpapírral, csiszolással biztos lehet finomítani. Egy Velorexnél tapasztaltam egyszer ugyanezt. Az is a harmadikat hagyta ki. A villacsere megoldotta a kérdést. Hézagold ki, olajozd meg, rakd jól össze és próbáld ki. Szerintem jó lesz.

        Komment


          #5
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem is elég lesz a léptetővilla csere.
          Nem lesz elég...nézd meg a 2,5,7-dik képet azok a fogaskerékek cserések.
          Sőt az utolsó előtti képen a tengely bordái is rosszul néznek ki.
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 febr. 26, 14:17.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem lesz elég...nézd meg a 2,5,7-dik képet
            Megnéztem. Hát tényleg elég elnyűttnek néz ki. Csak azért írtam ezt, mert magamból indultam ki. Ha nincs pénzem másikat venni, akkor addig próbálom javítani, amíg lehet, vagy el nem rontom teljesen. Persze ez motor, és nem egyszerű ezeket csak úgy cserélgetni, hizsen szét kell szedni miatta a blokkot. Ha van rá lehetőség, akkor tényleg célszerű hibátlan alkatrészeket beépíteni.

            Komment


              #7
              Helló!

              A problémák a következőek:
              -Az a tengely ami a km/ó spirált hajtja az kuka: Mert a bordák vége kopott. (Fix fogaskerék felőli; A 3. sebesség úgy kapcsolódik, fogaskereke erre a bordarészre csúszik, de nem a teljes fogaskerék széllességig (sajnos) csak kb. a fogaskerék fele.
              -Az előbb említett fogaskerék bordái kopottak: (Ahogy a kapcsoló villa rátolná vagy rátolja a bordákra úgy a teljesen ép erőátviteli felület nagyon kicsi vagy egyáltalán nincs. A kopottság miatt egy ékpálya keletkezik és ha tudja is kapcsolni akkor kiszórhatja általában meg is teszi vagy nagyon végletes esetben már nem is tudja összekapcsolni mert nagyon elkenődnek a bordák mind a fogaskerékbe mind a tengelyen)
              -A kapcsoló villa ami az adott fogaskereket mozgatja: Mert ez az évek és a megtett km-ek alatt szépen megkopik illetve megfeszül, görbül és folyamatosan egyre inkább nem tudja teljes mértékben betolni, rátolni.

              Ez a 250/559 és a 350/360 csepptankosok hibája.
              A hibás alkatrészekből nem érdemes bontottat venni mert általában ezek is kopottak illetve nem sok van nekik hátra.
              A JAWA mai napig gyártja az alkatrészeket tehát szart nem igazán tudsz venni. Én eddig mint neten boltból mind a varosban (Zalaegerszeg) levő motoros boltokban csak gyári alkatrészekkel találkoztam ami a motorikus alkatrészeket illeti.
              Remélem tudtam segíteni.
              Üdv.: Balogh

              Komment


                #8
                Köszönöm a válaszokat !
                Eddig még működik megfelelően, minden sebesség megvan.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X