Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ETZ 250 Henger és dugattyú

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A dugattyú nem kör keresztmetszetű... itt-ott ovális+kúpos. De... kérdezd a mestert képes-e rá..
    Lépcsős, vagy kúpos-ovális. De egy ügyes esztergályos szétfeszíti menetesszárral a dugót a csapszegnél(vagy 2 pofás tokmánnyal feszíti belülről az erre kialakított peremet, vagy a csapszeg helyét), és megadja neki a megfelelő kúpolást(valami 0,5% vagy 1% rémlik), úgy akár jó is lehet.
    Atti69 kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #17
      zolle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A közelemben sajnos nincsen olyan gépműhely ahol hengert fúrnának ezért gondoltam a dugattyú esztergálására mert ismerek egy igen jó esztergályost
      Az a jó esztergályos csináljon egy gyűrűt, amire fel lehet csavarozni a hengeredet. És a hengert szedesd ki méretre. (ki kell állítani ütésre, és még pár ilyen apróság) Ha jó az az esztergályos, nem fog kúpolni(mert először pár tizeddel alá szedi, és megméri a furatot).
      A hónolást nem kell túlmiszifikálni, vagy egy kézi hónoló kell, vagy pedig 100-as csiszolópapír egy darab bevágott seprűnyélre tekerve, forgó darabnál párszor ki-be húzogatva elég jó lesz. Nem tökéletes, de jobb, mintha a dugót alakítgatnád. Nem egy robogó, motor hengert csináltam már így "fusiba" CNC-n
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2020 jan. 05, 20:38.
      Titus és zahi kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #18
        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        úgy akár jó is lehet.
        No igen. Kb akár jó is lehet. Lehet nem elsőre,de esélyes..
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Köszönöm a válaszokat. Meglátom mit tehetek. Először is remélem hogy ír az eladó és tudok vele valamit intézni. Utána jön az esztergályos.

          Komment


            #20
            csak tátott szájjal nézem ezt a sok praktikát !!!

            Nekem is van egy : el szoktam vinni egy erre szakosodott emberhez . Aki már 30 éve folyamatosan bizonyít ...
            sepy, pasetta és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              De ez így túl egyszerű.. így nincs is miről beszélgetni.
              Titus, mátéapu és zahi kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                De ez így túl egyszerű.. így nincs is miről beszélgetni.
                ...így , meg majd lesz !
                sepy és Atti69 kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  az én elképzelésem szerint kell egy jó minőségű dugó / nem magyar/ a legközelebbi fúrás méretű és ehhez fúrni a hengert: én nem faragnám a dugó átmérőt mert az elveszti az alakját.
                  Titus és zahi kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    zolle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Meglátom mit tehetek. Először is remélem hogy ír az eladó és tudok vele valamit intézni. Utána jön az esztergályos.
                    Eszembe jutott a lényeg!
                    A dugó kúpos és ovális...felül egyértelmű a tizedes hézag,persze gyűrű nélkül billeg,olaj nélkül laza..Valószínűleg túlparázod !

                    A tolómérőnek nagyon-jónak kell lenni egy 0,05-től pontosabb méréshez,persze tudni kell használni is...Lényeg a dugó szoknyája és a henger közé befér a hézagmérő,és máris pontosan van mérve !

                    Akinek nincs hézagmérője az úgy sem rak össze motort(remélem)mert ha nem hézagol ,akkor a dugóhézag,és a derkszögeléssem számít !!!!
                    sepy, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      egy jó minőségű dugó / nem magyar/
                      Már Magyarban is van jó.. de azért egy gyáriban esetleg németben én is jobban bízom.
                      sepy kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Az nem a Bé betűs nöi nevű márka?

                        Komment


                          #27
                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az nem a Bé betűs nöi nevű márka?
                          Abból is építettem be párat. Nálam rövid ideig "jártak" de panasz nem volt rájuk, s azóta nem hoztak vissza egyet sem. A fele árú indiai kb ua külsőleg, s pengeted... kb ugyanúgy csilingel. Jelzem: hosszabb távú tapasztalatom nincs a gyártmányokkal.

                          Komment


                            #28
                            Sajnos a Sport Cz-m az indiai csodával lett össze rakva már kétszer sikerült a ragadás határon hajtani. Nem a bejáratás időszakában. Igaz azóta nem szedtem szét de Kvarda barátommal majd konzultálok mert egy Cseh dugót szeretnék bele rakni csak nem tudom hányadik fúrásra készült a henger.

                            Komment


                              #29
                              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              csak nem tudom hányadik fúrásra készült a henger.
                              Kiderülhet az gyorsan..

                              Komment


                                #30
                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kiderülhet az gyorsan..
                                Csak úgy mint én...egy kis jó idő, egy kis gyilkolás :és leszakadt a dugattyú-szoknya.....Viszont felkerült a régen várt,másik henger....
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X