Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ES-TS mindenféle

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Lassan összeáll a kis Trophy blokkja. Előző hétvégén sikerült egy nagyot haladnom, már csak egy kis lánckerék biztosító lemez beszerzése és a henger fúratása maradt hátra (ez utóbbi fogdosása közben kiderült, hogy nem is 125-ös a gépem, hanem 150-es ). Ami viszont gyötri az agyamat az összeszerelés óta, hogy a seb.váltó léptető villa pozicionáló tengelyt teljesen, ütközésig be kell hajtani? Vagy ennek ki-be tekerésével kell majd belőni a léptetővilla helyzetét?
    Click image for larger version

Name:	váltó villa poz tengely.JPG
Views:	1
Size:	10.3 KB
ID:	147579
    Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

    Még az is gyanus nekem, hogy a tengely -kis lánckerék mögötti- végénél semmiféle tömítés nincs a blokk ház-tengely vég között. Nem fogja itt kiverni az olajat
    Click image for larger version

Name:	blokk jobb.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	147580
    Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 nov. 12, 10:27.

    Komment


      Még az is gyanus nekem, hogy a tengely -kis lánckerék mögötti- végénél semmiféle tömítés nincs a blokk ház-tengely vég között. Nem fogja itt kiverni az olajat
      A kis Trophyt nem tom!De a nagy ETZ-n ott van egy szimering ami a lánckeréken fekszik fel a tömitő ajkával!Nem láttál valami olyasmit ami erre utalhat?
      St.Z.350, sepy és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        Nem láttál valami olyasmit ami erre utalhat?
        Nem. Szétszedéskor sem volt ott semmiféle tömítés, illetve nincs a házban nút, bemarás, vagy egyéb úri huncutság.
        Arra gondoltam, hátha valami gumidugó lehetett ott gyárilag. Vagy a Német mérnökök megoldották úgy, hogy nem jön ki ott olaj
        (Sokmindnre képesek, nekem a főtengely csapágy olajozása pl. kifejezetten tetszik.)

        Komment


          Elég a jólétből, kifelé a lakásból! A garázsban és az utcán a helyed!
          Azaz, minden alkatrész készen van, már "csak" az összeszerelés maradt hátra, és az emeleten igen keveset tudnék motorozni...
          Tegnap este:
          Click image for larger version

Name:	20151118.jpg
Views:	2
Size:	194.3 KB
ID:	147798

          Ma reggel:
          Click image for larger version

Name:	DSC06058.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	147799
          OdinHEM, UK és 5 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            Balázs!

            A képeket nézve.....Te visszafelé haladsz....
            OdinHEM, heeegany és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Van ez így. Néha egy kicsit visszafelé kell haladni, hogy utána többet mehessünk előre.
              Öcsém, ekkora bölcsességet kinyögtem magamból? Lehet ma még megváltom a világot.
              heeegany, St.Z.350 és 5 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                Lehet ma még megváltom a világot.
                ............................... Lehet
                dongos78 kedvelte ezt.

                Komment


                  Nem fogja itt kiverni az olajat
                  Szimmering nélkül igen..
                  St.Z.350, sepy és wsievers kedvelte ezt.

                  Komment


                    A lemezfedélben van a szimmering:
                    Click image for larger version

Name:	ES150-17.GIF
Views:	1
Size:	16.4 KB
ID:	147800
                    13-as számmal jelölve.
                    dongos78, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Ma reggel:
                      ... és ma délután:
                      Click image for larger version

Name:	DSC06059.jpg
Views:	1
Size:	199.5 KB
ID:	147802Click image for larger version

Name:	DSC06060.jpg
Views:	1
Size:	199.3 KB
ID:	147803
                      már a garázsban van, gondosan betakargatva...

                      Azért lett egy kis izomláz is a lábaimban. Jópárszor megjártam az emeletet
                      Titus, OdinHEM és 12 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        már a garázsban van, gondosan betakargatva...
                        Na! Csak összeáll lassan a vas... és nagyon szép!
                        mátéapu, CZsolti és 4 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Tetszik a kis Trophy csak ügyesen így tovább!

                          Látom szünidő van. Taluga tanárúr végre nem csak olvas de ír is! Már aggódtam, hogy eltűntél. Szerencsére azért látom a regiszterből, hogy olvasni azért szoktál minket. Bocs az offért, de le kellett ezt írnom. Ha eltűnik egy megszokott név, nekem azonnal hiányzik. Te is hiányoztál!
                          sepy, zahi és 4 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            Csak összeáll lassan a vas... és nagyon szép!
                            Tetszik a kis Trophy csak ügyesen így tovább!
                            Köszönöm szépen!
                            Most a kábelszörnnyel harcolok, immár 3 napja .
                            Gyűlölöm (mert nem értek hozzá), de lassan összeáll. Háromféle rajz alapján csak kibogozom lassan hogy mi hova megy és miért... Aztán lehet hogy csinál majd nekem érdekes dolgokat, amikor ráadom az áramot
                            Hogy lehet egy ilyen öreg, egyszerű motorban ennyi rengeteg drót
                            Azért el tudnék képzelni egy olyan rajzot, ami megmutatja hogy pl. a gyújtáskapcsoló egyes bekötési pontjai pontosan hogyan kapcsolódnak egymással, az egyes kapcsoló állásokban. Nagyban segítené a megértést, az egyes körök követhetőségét. Vagy egy olyat, ahol a fényváltó+kürt+fénykürt kormánykapcsolóban (amibe 5 !!! vezeték megy) PONTOSAN mit hova kell kötni, nem csak úgy elnagyoltan, aztán vagy kitalálja a paraszt vagy nem...
                            Na mindegy, nagyjából kikövetkeztettem mindent, jön a beszerelés a lámpabúrába, aztán főpróba. Oszt' vagy lesz tüzijáték szilveszterkor, vagy megúszom
                            OdinHEM, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              Na, ma sem csalódtam. Természetesen nem sikerült jó akksit vennem. Bementem az akku szaküzletbe, kértem 6 voltos akksit. A fickó elémrakott 3 félét. Volt közel négyzet alapú hasáb alakú (ami talán inkább Jawákba való), volt alacsony, de széles, és volt egy, ami számomra ismerős, jónak tűnő. Mindössze 8000 Ft volt, de üsse kavics, valahogy csak be kell üzemelni a jószágot... Hát, a tálcájába szépen belepasszol, csak magasságra nem jó, a trafóba ütközik a teteje
                              Nagyot néztem volna ha elsőre jó Ro...adt tetű német motor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Azt hiszem jobb ha mára békén hagyjuk egymást, mert benzines locsolás, gyújtás, melegedés lenne a vége

                              Komment


                                Miért mi volt a gond ?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X