Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ ts 125 villamosság

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MZ ts 125 villamosság

    Miért megy ki a kondi az mz-nél, akár miylet rakok bele folyton elromlik, valaki tudna segíteni mit tegyek??

    #2
    Nem tudom milyet raksz bele. Ha kimegy, a minőségével lehet baj . Ennyi. (Vagy nem megy ki és más a hibád ?)
    taluga kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Köszi, a segitséged most másfajata kondit vettem és jó lett!
      Ba701 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Sziasztok !

        Olvastam hogy elektronikus feszültségszabályzó használata mellett nincs szükség ellenállás tekercsre . Múlthéten ki is vetem a ts-böl és rá két napra a feszültségszabályzóba a dióda híd le is éget , akkor még is csak szükség van rá ezek szerint ? Azóta vettem egy új feszabot és az ellenállás tekercset vissza kötve hibátlanul működik .

        Komment


          #5
          Az elektronikus feszszabok 99%-ához nincs szükség az ellenállástekercsre.

          Alapvető különbség az elektronikus, és az elektromechanikus szabályzó közt, hogy az elektronikus 2 üzemállapotot vezérel (gerjeszt - nem gerjeszt). Az elektromechanikus viszont 3 üzemállapotot tud. (nagyon gerjeszt, kicsit gerjeszt, nem gerjeszt) Ha az elektronikus feszszab mellett benthagyod az ellenállástekercset, akkor a tekercsen keresztül folyamatosan gerjesztődik az állórész. Azaz, amikor a feszszab "nem gerjeszt" módban van, akkor is kap gerjesztést az állórész, és meg tud szaladni a feszültség.

          Az elektronikus feszszabályzó úgy szabályoz, hogy kvázi kitöltési tényezőt változtat a feszültség függvényében. Tekercs nélkül azért ment tönkre, mert gagyin volt elkészítve. Tekerccsel azért nem megy tönkre, mert nem 0-1 közt kapcsolgat, hanem 1-0,5 közt. Nem omlik teljesen össze az állórész mágneses mezeje, és ki-be kapcsoláskor nem kap akkora áramerősséget a tranzisztor.
          bury, Atti69 és sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Az árammal (máshol villany) az a baj,hogy nem látszik.
            Fergusson kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              az a baj,hogy nem látszik
              ...csak a fogása más egy kicsit. :-)
              sepy, Atti69 és Fergusson kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Köszönöm a szakszerű leírást

                Az elektronikus feszültségszabályzó a gagyi akkor ?
                Utoljára szerkesztve a következő által: bury; 2015 júl. 07, 16:05.

                Komment


                  #9
                  Ennél a 6 V-os rendszernél 15A-es áramerősségekkel kell számolni. Erre nincs méretezve a legtöbb elektronikus feszszab. Egyedileg lehet erősebbet építeni, ami tartósan jól működik, de mindenképp rosszabb hatásfokkal, mint az eredeti, elektromechanikus.
                  bury kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Értem nagyon örülök ennek a sok információnak amit ma kaptam .

                    Komment


                      #11
                      Üdv Szaktársak!
                      Szerintetek jó ez a kapcsolás TS 125-höz aksi nélkül? Világítás, egyebek nem kellenek. Kapcsolót hova építsem be a leállításhoz?Click image for larger version

Name:	mz gyújtás akku nélkül.jpg
Views:	1
Size:	33.6 KB
ID:	149098

                      Komment


                        #12
                        Elvileg jo habar en a 61 re tennem a trafot. Egy bib van csak . Akku nelkul csak tolasra fog indulni.

                        Komment


                          #13
                          bécibá57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Üdv Szaktársak!
                          Szerintetek jó ez a kapcsolás TS 125-höz aksi nélkül? Világítás, egyebek nem kellenek. Kapcsolót hova építsem be a leállításhoz?[ATTACH=CONFIG]33101[/ATTACH]
                          Így talán még tolásra se indul. 61-en van esély némi működést kifacsarni belőle, de kb. 2000 Ft-ért már lehet akksit venni bele... 1 szezont kibír.

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm a gyors választ!

                            - - - Updated - - -

                            Köszönöm a gyors válaszodat!

                            - - - Updated - - -

                            Köszönöm a gyors válaszodat!

                            Komment


                              #15
                              Van valakinek tapasztalata gyári MZ dinamóval olyan ügyben, hogy az előző tulaj által berakott elektronikus fesszabályozó leégette az ellenállástekercset. De ha én tennék rá egy másikat és ezt kiegészíteném gyári elektro-mechanikus szabályozóval újra jól működhetne-e a rendszer? Ilyenkor más is tönkremegy a dinamóban, vagy csak az a tekercs? Lehet a szabályozó is tönkrement, de amíg nem tudom, hogy mi a helyzet nem nyúlok hozzá. Egy biztos, 100 km-nél többet nem bír ki az akku, mindig rá kell tölteni. Töltést pedig nem tudtam mérni, mert nem jelez semmit a multiméter, csak ha leállítom a motort.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X