Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia Gyújtás kérdés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    De már fennt van az aljzat, pont elfért a kormány szorító fekete bakelit csavar mellett a kormányon.
    Akkor lehet érdemes lenne kipróbálni hogy mit csinált egy szivargyújtó-USB átalakító ha 12 helyett 6V-ot kap. Lehet hogy működne vele. Aztán akkor elég lehet azt rákötni. Vagy kapcsolhatóra megcsinálni. Mert ugye mindennek van vesztesége. Szóval ha lehet akkor ne halmozd
    TLF65 kedvelte ezt.

    Komment


      #62
      Gyorsabb voltam
      Egyébként a mai telefonokba az aksi töltésére szolgáló elektronika be van építve. Csak stabil DC 5V kell nekik. Amit az előző hozzászólásomban lévő kütyü biztosít.
      Bár menet közben még nem próbáltam. Nem tudom hogy viseli a motor által keltett zavarokat. De álló helyzetben aksiról már töltöttem vele a telefonom.
      Na igen, nyertél
      Akkor le tudod írni miből is áll pontosan? Esetleg egy kapcsolási rajzot mellékelni (bár elég egyszerű szerkezetnek tűnik és a nyák aljáról le lehet olvasni a kapcsolást ) vagy ha netalán nagyon unatkozol tudsz egy ilyet nekem is csinálni? Természetesen megfizetem, de ha leírod, hogy mi van benne akkor magamnak is megoldom, mert azért teljesen síkhülye nem vagyok az elektróhoz, de azért pannóniánál bonyolultabb vezetékezés be tud kavarni néha. Ez meg ránézésre egyszerűbb, tehát gond egy szál sem

      Amúgy a szomszédom, épp a múlthéten főzte meg egy alig egyéves nagynokos telefon aksiját egy másik nagyonokos telefonhoz tartozó töltővel. Bár nem tudom, hogy miben tért el a két töltő egymástól, nem jártam utána a dolgoknak, viszont a hölgyemény is annyira műszaki analfabéta, hogy a vasgolyót is képes elrontani, tehát akármi is történhetett ott Viszont emiatt is, meg amúgy is jobb utánajárni az ilyen dolgoknak, mert akkor inkább 3 napig ne tudjak telefonálni mert lemerült minthogy felgyújtsam az egészet.

      Komment


        #63
        Az LM 317-es feszültségszabályozó IC-vel elvileg megoldható. Gyakorlatilag pedig Nyemi és Gyula bá - vagy más elektronikában jártas fórumtag - tud segíteni. Én csak elméletileg foglalkoztam vele, illetve használtam egy formailag teljesen megegyező 12V-ra stabilizáló IC-t. A szivargyújtóból jövő ingadozó feszültséget korrektül tartja 12 V-on.

        Az LM 317-tel elvileg 1,25 V-tól 36 V-ig bármiféle tápfeszültség beállítható. Tehát lehet 6 V-ból 12-t csinálni vele.

        Példaként ezt találtam: Kapcsolási rajzok vegyesen

        Komment


          #64
          Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akkor le tudod írni miből is áll pontosan?
          USB-s töltő 6V-os rendszerű motorokhoz. - Letöltések - Veterán fórum
          Gyorsan összedobtam. Remélem érthető, és nem hagytam ki semmilyen fontos infót
          (Bár az SMD kondi pontos típusára nem emlékszem már, de azt hiszem nem túl kényes némi méretbeli eltérésre.)

          Komment


            #65
            Gyorsan összedobtam. Remélem érthető, és nem hagytam ki semmilyen fontos infót
            (Bár az SMD kondi pontos típusára nem emlékszem már, de azt hiszem nem túl kényes némi méretbeli eltérésre.)
            Szia heeegany!

            Szerintem célszerű lenne ennek a bemenetére is egy ilyen feszültségstabilizáló kapcsolás, és akkor járó motornál sem lehet vele gond. Amúgy ügyes kis szerkezet. Gratula!!!

            Üdv: CZsolti

            Komment


              #66
              Szerintem célszerű lenne ennek a bemenetére is egy ilyen feszültségstabilizáló kapcsolás
              Azzal aligha lenne gond(főleg a másik, általam feltöltött, aksi töltés szabályzóval )
              Amitől inkább félek hogy az USB kábel összeszed mindent. Tudom, árnyékolt, de Pannónián az sem ér sokat...

              Készült/készül a motoromhoz egy digitális műszeregység. És hiába a drága árnyékolt kábelek, a fém házban lévő elektronika mégis kb percenként újraindul a proci. És egy szenzor sem ad normális jelt járó motornál... (van két hőmérő és egy hall szenzor. A hall digitális, a hőmérők analóg jelet adnak. De csak akkor működnek ha leállított motorral tolom a gépet vagy egy helyben áll...)

              A dicséretet pedig köszönöm Bár annyira én sem értek az elektronikához, csak összeszedtem a sok infót innen-onnan aztán a végén egybegyúrva őket megszületett ez.

              Komment


                #67
                USB-s töltő 6V-os rendszerű motorokhoz. - Letöltések - Veterán fórum
                Gyorsan összedobtam. Remélem érthető, és nem hagytam ki semmilyen fontos infót
                Tökéletes!!! Nagyon szépen köszönöm!

                Komment


                  #68
                  Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 ápr. 28, 15:35. Oka: sajtóhibák
                  ptm004 és -t5- kedvelte ezt.

                  Komment


                    #69
                    zavarok szűrése elég jó hatásfokkal megoldható az áramkör vasdobozba szerelésével
                    És ha azt a "dobozt" felülről csak egy üveglap zárja le?
                    Bár az alja is elég lyukacsos. kb 15 vezeték csatlakozik rá, azoknak meg kel la hely...

                    Komment


                      #70
                      ptm004 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #71
                        Ha az üveglap alá teszel egy elég sűrű acél/vas szitát, akkor az már jó. A szita legyen ráhajtva és ráforrasztva a vasdoboz oldalaira
                        Csak azt nem tudom hogy mindezt hogy oldjam meg ezen:
                        Click image for larger version

Name:	P2260094.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	139827Click image for larger version

Name:	P2260086.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	139828Click image for larger version

Name:	P2260085.jpg
Views:	1
Size:	186.7 KB
ID:	139829Click image for larger version

Name:	P2260087.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	139830
                        Felülről a 2. lapon van a proci. Szóval esetleg úgy működne a dolog ha a fölé tennék egy fémlapot. A szendvicset összekötő távtartókhoz rögzítve(azok test potenciálon vannak). De a felső lap még így is összeszedne mindent

                        Komment


                          #72

                          Komment


                            #73

                            Komment


                              #74
                              Hát nem egyszerű megoldás. Főleg hogy a felső lapon vannak LED-ek(egészen pontosan 4 db és még 4 db-nak hely ) ezek világítják be szépen a homokszórt üveglapot(1-1 irányjelző visszajelző, egy fényszóró visszajelző és egy, túlmelegedést jelző Nagy fényerejű piros LED, pont szem felé irányítva ).
                              Ráadásul úgy tudom az LCD-ben sincs árnyékolás(bár az a legkisebb probléma, az alatt van hely bőven) A 7 szegmenses és sz üveg között viszont nincs hely. Oda nem férne be egy lemez.
                              Ráadásul a könnyen szerelhetőség is fontos. Ha bármit módosítani kell a programon akkor ki lehessen szedni a procit.
                              (egyébként maga a műszer programját és a kapcsolási rajzát nem én csináltam. Csak a sallangokat, a nyákterveket és a kivitelezést.)
                              Szóval ha lesz rá időm akkor nekiesek majd és faragok bele valamit. De valószínű hogy csak egy korong lesz a felső árnyékolás.

                              Egyébként a motor gyújtását nem lehetne valahogy árnyékoltabbá tenni?
                              Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 ápr. 28, 17:12.

                              Komment


                                #75
                                heeegany kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X