Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia modernizálás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tonybacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem szilikon!
    Én is jártam már így...
    Állítólag van rá valami "csodaszer"...
    Mindenképp szívás!
    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Tóni bácsi! Jó idő van, gyere Jenőre.. Csodaszer: szilikon ugrasztó. Zilahiéknál megvehető. Festési gondod van szivesen segítek
    Jójó, de még a flex se szedi le a szilót?

    Mondjuk így belegondolva többnyire nitróval pucoltam le eddig. Az meg azért valamennyire leszedi talán a szilót is.
    Na sebaj. Jövő héten megint nekiesek flexel, csak már nem féktisztítóval fogom pucolni.


    Na és a pofák állásával kapcsolatban valami ötlet?

    Komment


      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én más festékeket használok. Tipp: Tisztítás után több réteg hossszú várakozási idővel. Van tapasztalatom átfesthetetlen festékekkel.. a franc aki kitalálta.. Ott a szigetelő alapozás elengedhetetlen,különben "szétugrik" rajta a festés.

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én más festékeket használok. Tipp: Tisztítás után több réteg hossszú várakozási idővel. Van tapasztalatom átfesthetetlen festékekkel.. a franc aki kitalálta.. Ott a szigetelő alapozás elengedhetetlen,különben "szétugrik" rajta a festés.
        A blokkot nemrég festettem benzin és mindenálló 2K alapozó festékkel. Ott a blokkot először jóféle ukrán kromofággal kentem le, aztán féktisztító, kicsi csiszolás, megint féktisztító és egy pöttyöt nem láttam rajta.
        Na de a féklapot azért nem akarom vastagon festeni. Eddig egy réteg ködölve, egy réteg fedő. Kb ennyi volt. Most meg 3 réteget ráfújtam + egy ködölést, de a pötty ott van...
        Szóval vagy előszedem az ukrán kromofágot vagy a flexet

        Egyébként alu felületeket te mivel szoktál alapozni?

        Komment


          Na de ez így rendben van?
          Click image for larger version

Name:	11.jpg
Views:	119
Size:	545.3 KB
ID:	211172
          Vagy fordítsam meg?
          Nem igazán vagyok képben hogy hogy van a felfutó-lefutó oldal.

          Komment


            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Felvetődött a kérdés hogy jól állnak-e a pofák ebben a fékben?
            Click image for larger version  Name:	20180407_161927.jpg Views:	1 Size:	538.0 KB ID:	211144
            (íves rész felőli oldalon emelnek)

            Click image for larger version  Name:	20180407_170010.jpg Views:	1 Size:	623.0 KB ID:	211145
            Nem , nem állnak jól . így mindkét pofa lefutó , vagyis 20-35 % fékhatás csökkenés a gyárihoz képest . Fordítsd meg a kulcsokat , és a pofákat. A két segédkar legyen párhuzamos , állítható merev rúddal összekötve . Pofák ferrodolját a két végén esztergálás után reszelővel letörni ... szerintem .

            Komment


              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egyébként alu felületeket te mivel szoktál alapozni?
              Speciel alu alapozóval. Most tértem át lechlerre, de előtte mobihel kompakt primerrel alapoztam.

              Komment


                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem , nem állnak jól . így mindkét pofa lefutó , vagyis 20-35 % fékhatás csökkenés a gyárihoz képest . Fordítsd meg a kulcsokat , és a pofákat.
                Na erre voltam kíváncsi
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A két segédkar legyen párhuzamos
                Majd az lesz. Készülnek a fékkulcsok is. Meg a kitámasztó lemez
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                állítható merev rúddal összekötve
                Saválló anyag már megvan hozzá
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Pofák ferrodolját a két végén esztergálás után reszelővel letörni ... szerintem .
                Hétfőre meg lesz az új pofákon is az 5mm réteg. Azt majd ezen a lapon esztergálom szépen.



                Bár az awizás még nem megy túl jól, de azért ezt már össze hefteltem.
                Click image for larger version  Name:	20180409_223654.jpg Views:	1 Size:	511.1 KB ID:	211179
                Ez volt a próbadarab, ezt satuba hajtogattam, de ma a CNC-s meghajtogatta nekem a, remélhetőleg, végleges verziót is. Bár a megtekert részt melegítve kell hajtani, szóval az még hátra van.
                Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2018 ápr. 13, 22:33.

                Komment


                  Norbi ha jó felül lett volna a fékkulcsod ez be is kapott volna és könnyen viccelődtél volna a földön. A szilikon egy gyalázatos anyag a festők mumusa az RO 50-el együtt, mindkettőt nagyon szeretik az általad felsoroltak miatt. Mióta van segéd anyaguk rá azért kisebb a baj vele. Úgy bele tud ivódni az anyagba, hogy mint Te is írtad miket tettél és még is ott van.Ezért kell óvatosan bánni vele pl. gléder gumit az autó ajtaján a téli befagyás megelőzésére nem szabad fújni inkább az újvégre ruhát és avval kenni. Téli leálláskor jót tesz a szilikon mosás után a motort telibe fújni vele csak ha baj van jön a macera vele.

                  Komment


                    Ma voltam az Oldtimer Show-n, szóval sok idő nem maradt a fékkel foglalkozni. De azért haladtam vele.
                    Megint lecsiszoltam a féklapokat és most nitróval suvikszoltam le. Így azért már jobb lett. Persze maradtak kis pöttyök, de már a 2. réteg fedte őket.
                    Na meg kicsit awiztam, összehegesztettem pár fékkulcsot és a fékkitámasztó lemezt.
                    Click image for larger version

Name:	20180414_194416.jpg
Views:	104
Size:	572.5 KB
ID:	211191Click image for larger version

Name:	20180414_191248.jpg
Views:	109
Size:	428.7 KB
ID:	211192

                    Komment


                      Ezt az Alu hengert láttátok már? Megelőztek a hengeröntési ötletünkben. Külsőre egyébként tökéletes.
                      Közben eltűnt már sajnos.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2018 máj. 01, 21:57. Oka: tűnőbe ment

                      Komment


                        Képmetszővel elmentettem talán azért így látszik majd. A telefonszám megvan. Hamar elvitték.

                        Komment


                          Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Képmetszővel elmentettem talán azért így látszik majd. A telefonszám megvan. Hamar elvitték.
                          ár volt?

                          Emlékeim szerint régen ezt valaki gyártotta. Nyers darabokat árult az illető. Lehet hogy ez is egy azok közül, csak ezt valaki már készre munkálta.

                          Komment


                            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ár volt?
                            Nem volt megadva, de érdekes lenne, így lehetne tudni nagyjából hogy hol van a határ árban egy ilyen hengernél. Druszám nekem, megkérdezzem?

                            Komment


                              Sziasztok!

                              12 voltosra alakítanám át a Pannóniámat, és olyan akkumulátort keresek hozzá, ami befér az eredeti helyére.
                              Az eredeti akkumulátor jele: B49-6; és a mérete: 91 X 83 X 162 mm (szélesség, hosszúság, magasság).

                              Nem igazán találok megfelelő 12 Voltos akkumulátort, ebben kérném a tanácsotokat!

                              Pl. találtam egy ilyet:

                              https://elektro-shop.hu/termek/karba...sla-12-v45-ao/


                              (Tudom, a kapacitása kisebb, az eredetináél, de nem találok olyan méretűt, amit be tudnék tenni az eredeti helyére átalakítás nélkül.)



                              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2018 máj. 09, 10:53.

                              Komment


                                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

                                12 voltosra alakítanám át a Pannóniámat, és olyan akkumulátort keresek hozzá, ami befér az eredeti helyére.
                                Az eredeti akkumulátor jele: B49-6; és a mérete: 91 X 83 X 162 mm (szélesség, hosszúság, magasság).

                                Nem igazán találok megfelelő 12 Voltos akkumulátort, ebben kérném a tanácsotokat!

                                Pl. találtam egy ilyet:

                                https://elektro-shop.hu/termek/karba...sla-12-v45-ao/


                                (Tudom, a kapacitása kisebb, az eredetináél, de nem találok olyan méretűt, amit be tudnék tenni az eredeti helyére átalakítás nélkül.)


                                Ilyesmi van benne nekem is pár éve. Sajnos leálított motornál ha felkapcsolom a világítást nagyon gyorsan meríti le. De menet közben elég.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X