Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia modernizálás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Attól nem lesz sík ... tudom , hogy nem egyszerű az esztergába befogni
    miért nem egyszerű ?

    Komment


      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      miért nem egyszerű ?
      Fotót hacsak nem ebből akarsz meggazdagodni !
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Fotót hacsak nem ebből akarsz meggazdagodni !
        csak a Te kedvedért most kimegyek .... csinálok

        Komment


          itt van :

          Komment


            magyarázzak ? .................................

            Komment


              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              itt van :
              Láttam már karón varnyút...de ez komoly ! Elképesztő módon hasonlít egy lada tárcsafékhez,de az a rengeteg csavar az zavarba hoz! ránézésre a szegnyereggel kell megtámasztani és a csavarokkal betályolni viszont túl sok egy ijen művelethez.....
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                hívlak - ki vagy kapcsolva ?

                Komment


                  joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Attól nem lesz sík ... tudom , hogy nem egyszerű az esztergába befogni



                  miért nem egyszerű ?
                  .... Ha van hozzá szerszám mint ahogy látom , akkor már egyszerű (egyébként az általad vázolt képekhez hasonló van ...) , de ha nincs , akkor egy egyszerű tokmányba , síktárcsára befogni (pl a gyertyamenetnél...) már nem is olyan egyszerű. Hát ezért .
                  Viszont egy égéstércseréhez a felfogószerszám elengedhetetlen . Igaz nem az én fertályom , de már volt pár próbálkozás ....

                  Komment


                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    .... Ha van hozzá szerszám mint ahogy látom , akkor már egyszerű (egyébként az általad vázolt képekhez hasonló van ...) , de ha nincs , akkor egy egyszerű tokmányba , síktárcsára befogni (pl a gyertyamenetnél...) már nem is olyan egyszerű. Hát ezért .
                    Viszont egy égéstércseréhez a felfogószerszám elengedhetetlen . Igaz nem az én fertályom , de már volt pár próbálkozás ....
                    Gyertyamenet ? -miért , az középen van ?

                    Komment


                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Gyertyamenet ? -miért , az középen van ?
                      Igen elvileg az elsők középgyertyásak:az export az emelt teljesítmény miatt középgyertyás az átlag csepp-alakúak oldalgyertyásak ,de én a nagy-hűtőbordásat szeretem az középgyertyás ,tudtommal csak a P-10-eseket adták ki vele:azóta rendesen csereberéljük mivel egyébként típus azonos ...

                      Előnyös a megmunkálása,mivel a gyertyamenetben rögzítve szabályozható.Hátránya a gyertyacsere :nem cserélhető csak T-6 -os tank alatt ami szinte beszerezhetetlen,kikönnyített erre a célra.Viszont nekem csak azért is nagyhűtőbordás van szerelve !
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        [QUOTE=joker;n210870]

                        Gyertyamenet ? -miért , az középen van ?

                        Igen ! Minden TL , minden Export egyhengeres , minden P10 , és minden kéthengeres esetén a gyertyának kéne a középvonalban lennie (ideális), mint ahogy Máté is mondja .... Nnnnna ez az egyszerű , az összes többi meg a hengerfejcsavar furatánál felfogott célszerszám függő ! De akkor is az a szép munka , ha a kiszámolt geometriával bíró Hf.betétet, (természetesen középgyertyásat , éppen ezért favorizáltam annyira a TL-t és a P10 -et ) CNC-n megmunkálva , kipolírozva (minőségi lunkermentes húzott anyagból), belesülyesztik a gyári középgyertyás hengerfejbe (hosszúmenet) , növelt kompresszióval , és láthatatlanul teszi a dolgát , a 95- vagy a 98 -hoz igazítva .....

                        Komment


                          Nem igazán haladok most a motorral, de azért néha ezt-azt csinálgatok rajta.
                          Felvetődött a kérdés hogy jól állnak-e a pofák ebben a fékben?
                          Click image for larger version  Name:	20180407_161927.jpg Views:	1 Size:	538.0 KB ID:	211144
                          (íves rész felőli oldalon emelnek)

                          Click image for larger version  Name:	20180407_170010.jpg Views:	1 Size:	623.0 KB ID:	211145

                          Egyébként festésnél mi okozza azt, hogy akár mit csinálok vele pöttyökben nem fogja be a festék? Alu féklap, festettem már alut, az előző féklap is festett. De ilyennel ilyen szinten még nem találkoztam ezzel a pöttyösödéssel.
                          Festés előtt finoman átcsiszolom az egészet, aztán féktisztító és rongy. Szépen tisztára pucolom de kijönnek a pöttyök.

                          Gondoltam biztos elcsesztem valamit, semmi gond kicsit felület, flex+drótkefés korong, az egészet fémtisztára csiszoltam aztán megint féktisztító és festés. De az eredmény ugyan az... Pedig közben még csak meg se fogtam kézzel. Ötlet?
                          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2018 ápr. 13, 20:41.

                          Komment


                            Egyébként festésnél mi okozza azt, hogy akár mit csinálok vele pöttyökben nem fogja be a festék?

                            Szerintem szilikon!
                            Én is jártam már így...
                            Állítólag van rá valami "csodaszer"...
                            Mindenképp szívás!

                            Komment


                              Tonybacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mindenképp szívás!
                              Üdv Tóni bácsi! Jó idő van, gyere Jenőre.. Csodaszer: szilikon ugrasztó. Zilahiéknál megvehető. Festési gondod van szivesen segítek.

                              Komment


                                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ötlet?
                                Ne féktisztító.. szilikonlemosó,s utána alapozás festés. Van szigetelő alapozó amivel a gépzsírt is szépen tükrösre lehet festeni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X