Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Apa kezdődik,avagy T1 kicsit másként!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Bubu1976
    Nálam sem egy egyszerű felújítás a cél!
    Nem semmi, amit tervezel! Ha egy 250-es Csepelnek vagy valami hasonlóan ritka motornak állnál így neki, akkor bizony szomorúan csóválnám a fejem, de egy ilyen átalakítás akkor sem probléma ha beáldozol alkatrészeket, hiszen ezekből még van egy csomó, marad elég azoknak, akik eredeti Pannóniát akarnak.

    Nekem nagyon tetszik az elképzelés, mert ez nem gányolás, látszik, hogy van benne koncepció, és szerintem jól fog nézni a végtermék!

    Új elemek, mellette markáns pannóniás alkatrészek együttese, merész dolog, de nagyon klassz végeredmény jöhet ki belőle!!!

    Az oroszoknál alakítanak át M21-es tucat Volgákat bivalyerős motorokkal, megerősített futóművel, mindenféle modern biztonsági és kényelmi kellékkel, néha még a kasznihoz is hozzányúlnak, de ha arányérzékkel megáldott szakember csinálja, nagyon jó dolog sülhet ki belőle.

    Most már megértettem, ez egy vállaltan átalakított, épített motor, ami nem Pannónia akar lenni, hanem Pannóniás jelleget viselő motor.
    (Picit olyan, mint a borok házasítása...)

    Hajrá, és sok képes beszámolót kérünk!!!
    Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 aug. 30, 14:02.
    Bubu1976 és sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      van melyet nézve lehet vitatkozni , hogy volt ilyen vagy sem.
      És mikor lesz látható?
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        Köszi Lemezjáték!
        Rengeteg gyönyörűen restaurált Pannóniát láttam már, egyetlen gondom van velük, minimális eltéréssel teljesen egyformák!
        Persze tisztában vagyok vele,hogy anno is egyformák voltak mikor gyártották őket de, miután a gazdájukhoz kerültek mindenki a saját ízlésének megfelelően módosított rajta ezt -azt (Erre nagyon jó példa a saját motorom, amin nagyon érdekes alumínium fék és kuplung kar van, ezekre én azt hittem,hogy ETZ vagy más moci alkatrészei átalakítva, de nem!Nálam a témában jártasabb veterános kolléga mondta meg a tutit, miszerint ezt a kart valamikor be lehetett szerezni a Pannóniához mint egy kis hazai tuningot.Természetesen meg is tartom őket mert mindamellett, hogy szépek még kényelmesek is! ), így már azért voltak eltérések.A motorozhatóság mellet ez a fő szempontom, nem akarok még egy fekete, széria T1-est a sorba állítani!Valamikor én is felháborítónak tartottam amikor pl egy veterán korú Junak-ból vagy Ural-ból mindenféle chopper-ek, low rider-ek épültek.Ma már más a szemléletem, valamilyen szinten ez a fajta átépítés is leletmentés ! Egyébiránt ez egy érdekes téma, kíváncsi lennék rá, hogy ki -hogyan vélekedik az ilyen építéseket illetőleg?
        heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          műszakitól sem tartok nagyon, ha cseszegetnek akkor műszakira gyári kerékkel viszem aztán egy unalmas 10 percemben kicserélem!
          Szeretem a kihívásokat, a legnagyobb ellenségem az idő (meg a pénz ) hiánya!Ez egy marha hosszú project lesz ezt megígérhetem!
          Király...akkor vidd el műszakira,és akkor 10'-múlva lehet egy átalakított motorod!
          Eltévesztetted a sorrendet,sokkal könnyebb egy műszakis bringát alakítani.......
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #20
            Hogyan vinném, még roncs kategória? Az, hogy milyen kerék van benne műszakin csak részlet kérdés! Mivel nem OT minősítés a célom és nem is olyan "szakemberek " mustrálják mezei műszakin,simán átmenne mindenféle engedély nélkül a Honda kerékaggyal is!Ebben biztos vagyok!Nem egy nem két kortárs motoron üzemelt duplex fék.

            Komment


              #21
              Bubu1976
              Valamikor én is felháborítónak tartottam amikor pl egy veterán korú Junak-ból vagy Ural-ból mindenféle chopper-ek, low rider-ek épültek.Ma már más a szemléletem, valamilyen szinten ez a fajta átépítés is leletmentés ! Egyébiránt ez egy érdekes téma, kíváncsi lennék rá, hogy ki -hogyan vélekedik az ilyen építéseket illetőleg?
              Ez egy nagyon érdekes téma! Tonybacsi indított is ezzel kapcsolatban egy topicot, méghozzá rendszerszemléletű megközelítéssel:

              http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...118/#post57941

              Komment


                #22
                Á köszi szépen, át is olvasom!

                Komment


                  #23
                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A Pannónia emblémák a tankon mahagóni vagy diófából lesznek kimarva (a minta már elkészült, ez még csak bükk,a képen nem látszik de domború is)
                  ......és a helye besüllyesztve ? hogy ne álljon ki a síkból ?

                  - - - Updated - - -

                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  egyetlen gondom van velük, minimális eltéréssel teljesen egyformák!
                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  de, miután a gazdájukhoz kerültek mindenki a saját ízlésének megfelelően módosított rajta ezt -azt
                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  valamikor be lehetett szerezni a Pannóniához
                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyébiránt ez egy érdekes téma, kíváncsi lennék rá, hogy ki -hogyan vélekedik az ilyen építéseket illetőleg?

                  .....hibátlan gondolkodás ----részemről mehet

                  Komment


                    #24
                    Hogyan vinném, még roncs kategória?
                    Van matt-fekete,matt-piros vagy ami tetszik,lényeg ne legyen rozsda.műszakilag feleljen meg,aki átalakítani tud annak semmi egy sima fék lámpa és egyéb talpra-állítás.Az én pannoniámon 25-éves gumi volt műszakin jó futóval nem volt feszesre fújva,és sehol nem volt króm.......
                    Ne vedd magadra ,de túl sok motort láttam átgondolatlanul átépítve és félbehagyva,ezért mondom először menjen,utána láthatod a gyengéit és alakíthatod mert ki tudod próbálni.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 aug. 30, 16:37.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ......és a helye besüllyesztve ? hogy ne álljon ki a síkból ?

                      - - - Updated - - -










                      .....hibátlan gondolkodás ----részemről mehet
                      Szia joker!Nem lesz besüllyesztve, ki fog állni a síkból, nem lesz az zavaró szerintem!

                      Sajnos még nem tudok sokat a motorral foglalkozni, de pár héten belül remélem több időm lesz rá.

                      - - - Updated - - -


                      Ne vedd magadra ,de túl sok motort láttam átgondolatlanul átépítve és félbehagyva,ezért mondom először menjen,utána láthatod a gyengéit és alakíthatod mert ki tudod próbálni.
                      Értem amit mondasz, teljesen logikus is!Az a "baj" ha megy és van rajta műszaki nem állítom le! Úgy gondolom eléggé konkrét elképzeléseim vannak a felújítással kapcsolatosan, nagy gond nem lehet!Félbe nem hagyom az biztos maximum 4-5 évig készül.....

                      Komment


                        #26
                        Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia joker!Nem lesz besüllyesztve, ki fog állni a síkból, nem lesz az zavaró szerintem
                        ...ez így gagyi , nincs benne kézi munka .

                        Komment


                          #27
                          Úgy gondolom eléggé konkrét elképzeléseim vannak a felújítással kapcsolatosan, nagy gond nem lehet!Félbe nem hagyom az biztos maximum 4-5 évig készül...
                          Ezt így feletsd el!
                          Egy év múlva mást fogsz gondolni,ha meg nem,akkor vaskalapos leszel és begubózol.Azt tedd meg amire most képes vagy!

                          Remélhetőleg fejlődsz és még többre leszel képes,ezt tervezd be..........

                          Uff:nem macerállak tovább,sok sikert!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #28
                            Húúú..... Nem kapkodod el... Nekem is van ilyen hosszútávú tervem.. De az hátul kétkerekű,extraként infuziótartó mindkét oldalon.,jojstick,lábmelegítő..stb.. Kb 30év múlva indítom. Szerintem is tervezz rövidebb átfutási időt,mert elkopik a motivációd.

                            - - - Updated - - -

                            Ja... és sok sikert!

                            Komment


                              #29
                              Hat éve van meg a T1, ha eddig nem kopott el a motiváció akkor eztán sem fog.
                              Hogy a mentoromat idézzem: " Mióta a türelmet feltalálták, lehetetlen nincs!"

                              Komment


                                #30
                                Bennem már meg van az hiba,hogy magammal szemben vagyok türelmetlen..

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X