Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Apa kezdődik,avagy T1 kicsit másként!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Oké urak ,de ne felejtsük el hogy a réz az vörös és elképesztő magas az olvadáspontja ,ellentétben a közismert sárga valaminek ami ötvözet,nem beszélve a forraszanyagról,ami igen hamar olvad.....és sajna alig RÉZ!!!!!!!!!!!!!!!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #62
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem lessz az porózus?

      Amikor feltöltik a kopott alkatrészeket , köszörülés alá --az porózus ?????????
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        Üdv mindenkinek !

        Bocs hogy "belevau " , de a kipufogó "könyökeim" igen cudar állapotát (horpadás , kráteresedés )úgy tudtuk orvosolni , hogy a horpikat melegen egy ráhegesztett pálcával kihúzgáltuk (nem húzta el az ívet egyáltalán ! ) , majd rézzel - bórax folyasztó szerrel - ahogy azt kell , feltöltöttük , és simára reszeltem , majd átcsiszoltam .... ( volt vele munka rendesen , de még mindíg szebb mint az utángyártott ... , bár lehet hogy nem olcsóbb ! ) Ezt követően ment a krómozóba (kecskemét ...) ahol elvégezték a csiszolást , felületkezelést , és jelenleg köszöni szépen jól van , annak ellenére hogy a hasonló korú és tároló környezetben lévő RADAELLI ráfon (krómozott) ,már néhol pöttyöket véltem felfedezni ...
        Egyszóval nem lett porózus , nem húzta el a meleg , nem látható , krómozható ...
        Titus, demeter és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #64
          zahi
          Egyszóval nem lett porózus , nem húzta el a meleg , nem látható , krómozható ...
          ...Ezek szerint működik a dolog!

          (Minden elméletet felülír a gyakorlati tapasztalat!)

          Komment


            #65
            A rézzel feltöltéshez anyagvastagság is kell mert pl. lemezen nem igazán jó mert a hő miatt vetemedik a lemez. Én utálom a rezet" kasznisként " sokan rezeznek civil kasznisok. Sértés ne essék de egy lakatos vagy hegesztő gépet látott egyén még nem kasznis! Érdemes végig járni ezt az iskolát és utána érthető lesz a miért?!. Az a szórt rezezés azért érdemleges lehet.Ha van rétegvastagság akkor az símára csiszolható és ez tudja eltüntetni a felületi hibákat. Egy kipuff. könyök megmentésénél viszont megoldás lehet bár a más hőtágulási tulajdonság miatt használva későbbiekben nem tudom nem marad -e folt?.
            Atti69 kedvelte ezt.

            Komment


              #66
              Amikor feltöltik a kopott alkatrészeket , köszörülés alá --az porózus ???
              Igen az, és pontonként más anyagszerkezet.
              OdinHEM és Atti69 kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #67
                Akkor jó , én tudok változni .

                Ez itt majd lassan feledésbe megy , viszont ezentúl - csk úgy a magam szórakoztatására - támogatni , bíztatni fogom az összes , legvadabb elképzelést is megvalósítani szándékozó fórum érdeklődőt . Megerősíteni valakit a hitében szép feladat -már tetszik is a gondolat .
                sepy, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #68
                  Megerősíteni valakit a hitében szép feladat
                  Igen...úgy kell.. Utána jöhet a b,c,d terv..
                  Igen az, és pontonként más anyagszerkezet.
                  A króm is porózus szerkezetű.. (tudomásom szerint) ezért akalmaztak alá nikkelt szigetelő rétegként. Molekuláris szinten vizsgálva..

                  Komment


                    #69
                    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Molekuláris szinten vizsgálva..
                    .....meg ha a ....naszőrt is sejt szinten vizsgálnánk akkor lehet hogy a kedvem is elmenne tőle . Aztán a nagy vizsgálódás után egyedül maradnék -mint a két kezem . -oszt jó az

                    - - - Updated - - -

                    Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Utána jöhet a b,c,d terv..
                    ...aztán az is mind jó !

                    Komment


                      #70
                      Szegény cikk indító (Bubu)...már bele sem szól az általa létrehozott topic-ba...

                      Komment


                        #71
                        már bele sem szól az általa létrehozott topic-ba...
                        Jól messzire el lett kalandozva..meg nagyon közelre is...

                        Komment


                          #72
                          Szegény cikk indító (Bubu)...már bele sem szól az általa létrehozott topic-ba...
                          Érdekes dolgokat írtok, csak külső szemlélőként figyelek!Egyébiránt más megfontolásból szórattam le a dobokat (és itt ne a hidak szórásánál használt durva technológiára tessenek gondolni!!! ). Utoljára 1998-ban krómoztattam Győrben az öreg Szórádi bácsinál, akkor csináltam a Csepelemet! Friss tapasztalatom nincs krómozás ügyben, még nem tiszta a kép,hogy hova is vigyem vagy küldjem krómoztatni a cuccaimat.

                          Komment


                            #73
                            még nem tiszta a kép,hogy hova is vigyem vagy küldjem krómoztatni a cuccaimat.
                            Tényleg, Földim, te nem hallottál valakiről Kapuvár és Beled között, aki krómozást csinál? Egy Provertha-s ismerősöm mondta múltkor, hogy valaki az egyik kis faluban lökhárítókat krómoz osztrák megrendelőknek, de gondolom feketén. Ugye a Proverthánál épül a galvanizáló, de ott nem terveznek szerintem krómot, illetve nem fogják a mi szedett-vedett holminkkal beszennyezni a vadiúj csodatechnikát várhatóan.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #74
                              Beledben van egy osztrák emberke,lehet,hogy rápróbálok.Az ismerősöm már dolgoztatott velük, de az elérhetőségét még nem kértem el!A Provertha-nál úgy tudom,hogy nem lesz króm, egyéb galván dolgok mennek majd.
                              Ha kiderítem a belediek elérhetőségét majd átküldöm!

                              Komment


                                #75
                                Joker lehet akkor is elővennéd a Pamacsot és a Borotvát??!.Vagy a képen látható technikát alkalmaznád??!.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X