Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Apa kezdődik,avagy T1 kicsit másként!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Én már nem türelmetlenkedem, ha előbb befejezem akkor örülhetek!
    A makettezés a fő hobbim az utóbbi pár évben, más épít 2-3 havonta valamit, nekem minimum 1 év egy makett befejezése!Marha lassú vagyok, ennyi.
    Lemezjáték kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Akkor lehet lassabban öregszel...
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Ezt se cáfolni se megerősíteni nem tudom!
        Lemezjáték és demeter kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Szép napot!
          Ma meghoztam a homok-szórt kipufogókat Vékonyan azért átkentem őket szilikonnal, nehogy visszaoxidálódjon a felületük.Még nem tudom mikor kerül sor a krómozásra.
          Click image for larger version

Name:	P1010117b.jpg
Views:	1
Size:	54.4 KB
ID:	147191
          OdinHEM kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Nem írtam tetsziket , igaz nem látszik milyen nyomokat hagytak a homok szemek de nem biztos, hogy olyan jót tett neki. Krómozónak csiszolni kellene mert a homokolt darabbal nem tud semmit kezdeni. A homok után pedig porozus marad a felület. Persze ez az én dilemám, ettől még lehet jó is.
            OdinHEM, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Króm előtt természetesen becsiszolják!Azt hittem ezt nem kell külön részletezni!

              Komment


                #37
                Csak nem mindegy hogy mennyit kell csiszolni.
                Bár ha rezet is raknak alá akkor az képes kitölteni a homok okozta krátereket ha jól gondolom.

                Komment


                  #38
                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Króm előtt természetesen becsiszolják!Azt hittem ezt nem kell külön részletezni!

                  az alap anyagot nem csiszoljuk tükörre , hogy lehessen krómozni ! Fejbe is ...nám a "mestert " az egyik kipufogóval ( ha nekem csinálná ) A tükör réteget az elötte felhordott réz rétegból alakítjuk ki .
                  Ja , hogy nincs réz annyi ? Akkor bukta , jövőre elsírog magad ha csak ránézel ezekre a szépen megcsinált dobokra ....



                  Bubu1976 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Króm előtt természetesen becsiszolják!Azt hittem ezt nem kell külön részletezni!
                  ......de pont ezt kell ..

                  Komment


                    #39
                    Nem két szétrohadsz kacat dobot újítottunk fel!Még a króm is viszonylag ép volt rajtuk, a homokfújás után is bőven van még falvastagság amiből lehet csiszolni, meg még rezezik is előtte!
                    Kicsit kezd furcsa érzésem lenni valahol lemaradtam!

                    Komment


                      #40
                      Igen láttam is ,nagyon szépen megcsináltátok , azért mondom hogy kár a dobokért ----- a mai krómok ( krómozók ) után csak a sírás , dögvész , pusztulat , rozsdahalmok maradnak

                      most nézem ---Kapuvár --onnan már nincs messze a kánaán , vidd csehországba ha jót akarsz

                      Komment


                        #41
                        csehországba ha jót akarsz
                        Ott biztos más a réz.. lehet nikkelt is használnak. Valamiért tuti jobb...azt a krómot nem áztatja le a kutya a felniről...

                        Komment


                          #42
                          Nézz meg egy 40-50 éves Jawát milyen a krómja még sok esetben eredeti és nézzél meg egy pancsit látható a különbség úgy gondolom elfogultság nélkül. A mai krómokról pedig pont a lényeg a réz marad le. Annak a rétegvastagsága meghatározó és ezt hogyan munkálják meg/ csiszolják, polírozzák/ fel nikkel és króm előtt. Ma ezt felejtik el megcsinálni.

                          Komment


                            #43
                            Nézz meg egy 40-50 éves Jawát milyen a krómja még sok esetben eredeti
                            Ez tény. Spórolás van..a rezet kiváltják más anyaggal,eljárással.

                            Komment


                              #44
                              Erre sem kattintok rá mert ezért ilyen a mai króm- amilyen! Nem kellene a jól bevált dolgokat melyek bizonyítottak már 40- 50 éve helyettesíteni hiszen nézz meg egy mai terméket mit krómoznak 1-2 év után milyen ramatyul néz ki. Igaz ezek sokkal többet hagynak a gyártó kasszájában mint a régiek és jobban fogy .

                              Komment


                                #45
                                Van réz most is. Csak más eljárással viszik fel a felületre, ami jóval drágább.
                                De pl itt Edelényben is rezeznek már vagy egy éve.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X