Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia motorblokk

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Beagle kedvelte ezt.

    Komment


      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ami azt jelenti, hogy ha 'ezredes' mikrométerrel mérve

      ........
      --engem is megszóltak , ha feltételeztem valami spéci szerszámot . Talán egyszerübben csak annyi :talán ugy az ideális ha pl most télen a hideg mühelyben lévő , hideg csapra nem tudod feltolni a hideg csapágyat --de ha 1 órára beteszed az alsógatyádba és utánna igen ---az jó . DIREKT NEM MONDTAM rezsó , sütö és egyéb melegítési lehetőséget !

      De ha az azonos hőmérsékletü alkatrészeket kis erővel is tudod párzásra bírni ---még az sem baj --mert a végleges szereléskor egy csipet cs.rögzítő elégséges mágia .
      mátéapu, és soveny kedvelte ezt.

      Komment


        Üdv!
        A felső csapszeg(perselynél)és a dugattyú semmiféle hézagolást nem kér!!!!!!!(Ha nem tud kicsit oldalirányban mozogni a hajtókar, akkor elvetemedhet, mivel összerakásnál soha nem kerül minden szinkronba.) A perselybe pedig olajzóvágatot is szoktam kérni az esztergályostól(kb mint egy zsinórmenet )Viszont fontos, hogy a dugattyúban szoruljon a csapszeg, mert másképp kikoptatja a járatát,és a drót zégert is elrágja, a gyári dugókon van 1-1 fúrat, de az csak akkor fontos, ha mégis megforogna a csapszeg(aminek nem kéne!!!)

        Komment


          Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ő javasolta,hogy hézagoljam a csapszegnél és akkor csöndben lesz.
          demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azt hiszem arra gondolt, hogy ezzel megakadályozható a hajtókar alsó szem jobbra-balra ütődése a sonkákhoz, ami esetleg a hangot adhatja.
          majdánka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A felső csapszeg (perselynél) és a dugattyú semmiféle hézagolást nem kér!!! (Ha nem tud kicsit oldalirányban mozogni a hajtókar, akkor elvetemedhet, mivel összerakásnál soha nem kerül minden szinkronba.)
          De hogyan kalapálna oldalirányba a hajtókar abban az esetben, ha ki van derékszögelve a főtengely és a csapszeg-bronzpersely illesztés is megfelelő? Ha pedig nem megfelelő az illesztés és lötyög a csapszeg a hajtókar bronzperselyben, inkább ezt kellene orvosolni, nem?
          joker kedvelte ezt.

          Komment


            joker kedvelte ezt.

            Komment


              A csapágyat ! de azt hittem ez természetes feltételeztem némi szerelési alapismeretet .
              De ha van olyan akinek a főteng. is befér azt meg nem cikizem --mert az biztos nagydarab ember .

              Komment


                Beagle, wsievers és 4 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Aztán mikor a 'páciens' arcából teljesen kifutott a vér, megszánta, és egy speciális csapágylehúzót alkotott jóféle sebészcérnából.
                  Hú, már megijedtem, hogy úgy vette le, mint ahogy az ujjra rászolult eljegyzési gyűrűt szokták!
                  nyuszifül és kedvelte ezt.

                  Komment


                    Sziasztok,Az lenne a kérdésem, hogy a hengert lelehet venni anélkül, hogy az egész blokkot ki keljen venni a vázból?

                    Komment


                      Shifty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hengert lelehet venni anélkül, hogy az egész blokkot ki keljen venni a vázból?
                      Igen..................
                      kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Beagle és CZsolti kedvelte ezt.

                        Komment


                          Köszönöm a segítséget.

                          Komment


                            Én nem szeretem a segitséget,egyedül dolgozom.Bosszantó ha valakinek jobban remeg a keze mint az enyém
                            Én a dugattyú szerelésénél,-U-favillát használok ami pont elfér a hajtókar és a csavarok között,de megteszi két egyforma léc is. A megemelt henger(dugattyú)alá betolom,és a lendkereket forgatva megfeszitem
                            Le,felszerelésnél,gyürücserénél használom.
                            OdinHEM, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Beagle és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Régi darab,örülnék ha bekerülne.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X