Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MPM 210 kapálógép.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sziasztok mivel nem nagyon tudtam még normálisan használni a gépem mióta megvettem vagy nem indul vagy ha működik egy idő után nagyon felpörög vagy mikor mi történik széthullott a berántója stb szóval teljes felujitásban gondolkodom , gondoltam a télen szét kapom amit lehet felujitok , jó ötletnek tűnik szerintetek vagy mivel elég drága hozzá minden meg konkrétan nem is tudom hogy mi lehet a baja (tudom egy város????) szoval érdemes vele foglalkozni vagy vegyek egy jobb állapotú ezt meg hagyjam a francba , vagy még arra is gondoltam láttam valami motorokat amit rá lehet pakolni az eredeti helyett nagy szűgségem lessz tavasszal egy megbízható gépre a gazdaságban az idén csak kűszködtem ezért nemtudom akinek van tapasztalata mennyire megbízhatóak ezek a gépek mármint ugy gondolom hogy ha egyszer csak jó lesz akkor működik sokáig vagy mindig szerelgetni kell ? Ja gyertyával se győztem meg állandóan kiűtötte az mitől lehetett , magas hőértékűekkel próbálkoztam pedig , nagyon hajlok egy motorcsere felé amugy , azzal van valakinek tapasztalat?

    Komment


      Szereld szét tisztítsd meg,akkor látnod kell mennyire kopott vagy gányolt,ha agyonszerelték és nagyon kopott a motorja akkor elgondolkodtató a felujítás.Egyébként rendkivül megbízható ,jól terhelhető gépek,egy fiatalt is lefáraszt gond nélkül,felénk ,ha sokat kell kapálni legalább két ember megy utánna felváltva....
      A kétütemú motor akkor "eszi a gyertyát,ha "száraz" a keverék(simerig is lehet)vagy kopott a motor....
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2021 szept. 30, 16:11.
      emu és Jankó51 kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Sziasztok.
        MPM 210-be hajtóműolaj a kezelési szerint 85w140 kell, mindkét helyre.
        Nem jó bele a sima csigahajtóműbe tervezett 85w90?

        Komment


          Dehogynem csak legyen benne mindig....
          Jankó51 kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Bár most vettem:
            https://olajshop.hu/Eni-Rotra-MP-85W-140-1-L
            Ez megy bele inkább.
            Csak jó lesz.

            Komment


              Hello, Összehozott az élet egy MPM 10-el és most szenvedek a gyújtásával. Nincs szikra: új gyújtótekerccsel sem, a gyertyakábel is új, megszakító ok, kondi jó. Engem az zavar, hogy a régi és új gyújtótekercsnél is a fémház és a kis szürke kábel között csak 1,6 Ohm -ot mérek.Tehát a megszakítónál vagy test van, vagy 1,6 Ohm, amikor ki van nyitva. Ez így OK? Kösz a segítset.

              Komment


                Zsiri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                . Ez így OK?
                Igen! Trafó 1. testre 15ös a megszakitóra. Kondi nélkül is van szikra csak nem elég intenzív, bár a Simsonom indult kondi nélkül is csak nem vette a fordulatot
                Mi ez, mágnesgyújtás? Ha igen, lehet gyenge mágnes vagy nem jó helyen van a lendkerék, bár ez utóbbi ritka eset, ék tájolja

                Komment


                  Sziasztok! Új vagyok itt, kérdéseim lennének. Hozzájutottam egy jó állapotban lévő géphez. Csak nekem túl nagy.. Mit javasolták helyette?

                  Komment


                    Valamint, honnan lehet megállapítani, hogy tirisztoros, vagy megszakítós a gép?

                    Komment


                      vtiti26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Valamint, honnan lehet megállapítani, hogy tirisztoros, vagy megszakítós a gép?
                      Szervusz! Úgy vélem nagyon hiányos a tudásod. Az alapoktól kéne kezdeni... De mivel én a gépet nem ismerem, ezért javaslom, hogy a berántót vedd le és nézz a mágnes kerékre. A mellett .... NA VÁRJ CSAK! Jut eszembe! Mátéapu már rakott fel ide használatiutasításból képeket! Tessék használni a szemeidet és visszaolvasni! OTT lesz a megoldás! A 14. hozzászólásban! És kérlek mielőtt kérdezel, előtte olvass körbe, mert sok felesleges energia megy el a már megválaszolt kérdésekre, meg a tárhely is véges

                      Komment


                        Szervusz!! Köszönöm a választ! Körbeolvastam, használtam a szememet, de sajnos egy ilyen hozzászólást sem találtam. Mindegy, megvan a válasz, szerettem volna szétszerelés nékül megtudni, mivel bontatlan a gép. Úgy gondoltam, azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak, de sajnos tudás helyett úgy látom csak a kioktatás megy. Azért köszönöm...

                        Komment


                          vtiti26 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Körbeolvastam, használtam a szememet, de sajnos egy ilyen hozzászólást sem találtam.
                          Bocs, hogy úgy jött le: KIOKTATLAK! Nem hiszem, hogy kioktatású hangnemet ütöttem volna meg. Na de most! IME! A kép amit a LÉTEZŐ 14-es hozzászólásban meg KELLETT VOLNA találnod!

                          Komment


                            Rendben. Köszönöm. Semmi gond nincs amúgy. :-) Szétkaptam, megnéztem a gyújtást. Full BOSCH. Tudnátok egy megszakítóhézagot, valamint egy előgyújtás értéket mondani? Jelenleg a megszakító 0,5 mm az előgyújtás 1,98 mm felső holtpont előtt. Előre is köszönöm!!

                            Komment


                              Komment


                                Előgyujtás 2,5-3,0-m/m a hézag 0,35 m/m
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2023 aug. 08, 13:55.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X