Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forgalomba helyezés elveszett papírok esetén. De hogyan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    vagyis mindenét az állam "örökölte" ?
    mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Nem vagyok otthon az öröklési jogban, de ha jól értem. Ha az elhunytnak vannak testvérei, (unokatestvérei) vagy ha ők is elhunytak, akkor nekik gyerekei, unokái az örökösök.

      https://oroklesijog.hu/torvenyes-orokles/
      zahi kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        Üdv természetesen tuti vannak, csak félek sosem tudom meg. Tudom a kisvárost ahol állatorvos volt, tudom hol lakott anno (ha igaz) de ott nem az örököse lakik.. egy marad elmegyek oda és megkérdezem, szerintem két lábbal rugnak ki..az a baj hogy a tulajdonos kb 20 éve nem él már :-( Még esetleg megpróbálhatok egy méltányossági levelet illetve kérelmet megfogalmazni, de félek zárt ajtókba ütközöm..
        vöri11 kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Na végére jártam a dolognak.. tudom ki a tulaj (ki volt) 2003 ban elhunyt, felesége rá tíz évre.. nem volt gyermek, nincs örökös. A motoron stimmelnek az adatok (váznyak tábla és a váz illetve motorszám) olvasható a beleütött két betű négy számos rendszám is, egy betűt silabizáltam, de felteszem ide Nektek képen, ha van ötletetek. Ennyi van a motorról hozzám rendes adásvételivel egy örökség felvásárlótól került, aki a házba költözött személytől vette (na ő nem állt szóba velem) ahol a tulajdonos lakott és megtalálta a motort a padláson.. esélytelen?? Ne is írjak a BM Nyilvántartási Osztálynak?

          Click image for larger version  Name:	IMG_20200226_063223.jpg Views:	0 Size:	189.8 KB ID:	222060

          Komment


            #80
            Szervusztok! Rendszám ERŐS: KF 27 63.
            Tipp! Krétával meg dörzsölni a beütést és finoman letörülni a felesleget. Ami a beütésben marad megmutatja a karaktert.
            emu, sepy és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              A váznyaktábla melletti beütött számok a rendszámok lehetnek ... amelyek alapján (leginkább amelyik már "O" betűvel kezdődik) már lehet köröztetni a központi okmányirodába a forgalmit , DE !!!!
              Ha az iratokban is szereplő tulajdonos elhunyt , és nincs hivatalos örökös sem , akkor elég nehézkes lesz az ismételt forgalomba helyezés .
              Viszont ha elő kerül egy régi géppel írott adás-vételi az eredeti tulajtól XY nevére ..... akkor már csak tőle kell egy adás vételi , meg ki kell fizetni az átírás elmulasztása miatti büntetést !
              Che kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ne is írjak a BM Nyilvántartási Osztálynak?
                Nem értem mit akarsz? Miért akarod levizsgáztatni,gondolom egy megőrzött állapotú géppel nem jársz ...melózni?Ha csak évente néhány kört mennél vele,nem kellene folyamatos súlyadót,vizsgát biztosítást,fizetni.Egy ideiglenes rendszám:sok esetben elég lenne.Legtöbbször egy furgon ,utánfutó : találkozókra,ahol zárt alakzatban alapból motorozhatnál vele.....
                Lemezjáték, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #83
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem értem mit akarsz? Miért akarod levizsgáztatni,gondolom egy megőrzött állapotú géppel nem jársz ...melózni?Ha csak évente néhány kört mennél vele,nem kellene folyamatos súlyadót,vizsgát biztosítást,fizetni.Egy ideiglenes rendszám:sok esetben elég lenne.Legtöbbször egy furgon ,utánfutó : találkozókra,ahol zárt alakzatban alapból motorozhatnál vele.....
                  Szia, talán az a legfőbb oka hogyha lekapcsol a yard akkor fizethetem a bírságokat, nos ezt nem szeretném.. szeretem ha minden klappol, ha felesleges céltáblája nem vagyok senkinek. természetesen nem akarom napi rendszerességgel használni, de mondjuk pl szívesen kigurulnék a Kutyakaparó csárdáig meginni egy üdítőt és vissza, mindezt úgy hogy ne kelljen "remegni" ennyi a dolog.
                  pasetta, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    de mondjuk pl szívesen kigurulnék a Kutyakaparó csárdáig meginni egy üdítőt és vissza, mindezt úgy hogy ne kelljen "remegni" ennyi a dolog.
                    Oké értem,arra gondoltam üzemképes dísznek készíted...
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #85
                      Szerintem nem ... valószínűleg egy bármikor hadra fogható vasat akar , amivel lehet öröm motorozni , és nem kell "raselni" ha közben megállít a szerv . Egyébként úgy az igazi , ha a gép hívatalosan is a neveden van .... Az állításomat meg továbbra is tartom .
                      ritt74, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #86
                        zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szerintem nem ... valószínűleg egy bármikor hadra fogható vasat akar , amivel lehet öröm motorozni , és nem kell "raselni" ha közben megállít a szerv . Egyébként úgy az igazi , ha a gép hívatalosan is a neveden van .... Az állításomat meg továbbra is tartom .
                        Üdv Zahi

                        Na pontosan erről beszélek.. van itt a környéken pár találkozó, kis gurulgatás, és igen nem félve és nem egy utánfutón szeretném megtenni.. nem is tudom van e Magyarországon rendszámos k55..
                        zahi, pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Magyarországon rendszámos k55..
                          OT-s ként nem lenne egyszerűbb?
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #88
                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            OT-s ként nem lenne egyszerűbb?
                            Üdv Mátéapu!

                            Sajnos úgy tudom ott is nagyon "gond" a papírtalanság
                            zahi és wsievers kedvelte ezt.

                            Komment


                              #89
                              ritt74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sajnos úgy tudom ott is nagyon "gond" a papírtalanság
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #90
                                Jaaaaa ! Mert meg vagyunk áldva (b@szva) egy hozzá nem értő dilettáns bürokráciával , akik ráadásul mindenhatónak érzik magukat , de legalábbis szentnek , és sérthetetlennek ....


                                pedig sokuk csak egy ...
                                madorka kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X