Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Segédmotoros kerékpár szürke forgalmival?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    (Masiktopikba mar irtam )Nekem egy szurkeforgalmis idealom van vaznyaktablaba beleutottek h cm50. Szurkeforgalmiban meg az all hogy 78 ban forgalombol kivonva. Viszont en szeretnem rendszamoztatni. Ez nem kizaro ok?

    Komment


      #62
      Szerintem nem kizáró ok, de nem értem a makacs ragaszkodásodat a rendszámhoz. Jó, kivonták, rendben. De úgy tudom, hogy a segédmotorkerékpárokba is elegendő volt beüttetni egyszer a CM50-et és mehetett neki a világnak. Többé nem kellett vele vacakolni. Igen pénztakarékos módszer.

      Amint fentebb (vagy máshol) írták segédmotort is lehet veteránvizsgára vinni.
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #63
        segédmotort is lehet veteránvizsgára vinni
        Plakettet, veteránjármű igazolványt kap, csak rendszámot nem.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #64
          Persze hogy lehet vinni minősítésre. Ha rendben találják a gépet frankón megkapja a kis réz plakettet, és a minősítő lapot is.
          Annyi csak hogy segédmotornál ez nem jár további előnyökkel.
          mir-mur kedvelte ezt.

          Komment


            #65
            nem jár további előnyökkel
            Maga a segédmotor az előny...A biztosítás se olcsóbb egy minősített motornál mint a segédmotorra.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 19, 10:33.
            sinter és mir-mur kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #66
              Annyi csak hogy segédmotornál ez nem jár további előnyökkel.
              Inkább hátrányokkal. Az eszmei sikert leszámítva, egy halom kiadás, ami öt évente megismétlődik.
              Veterán biztosítást meg egyébként is köthetsz rá, ha egyesületi tag vagy valahol. De smk-nál ez sem éri meg.
              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2014 jan. 19, 10:00.
              sinter kedvelte ezt.

              Komment


                #67
                Ez így van pontosan, ahogy mondod. Csak egy hivatalos elismerés. Én gondolkodtam már ezen, és arra jutottam hogy még a Csepelnél sem éri meg OT rendszám ha az anyagi oldalát nézzük, hiszen nem olcsóbb a fenntartása annyival mint amennyibe kerül a minősítő procedúra. Tehát inkább eszmei értéket képvisel.
                Viszont autónál már más a helyzet.

                Komment


                  #68
                  a minősítő procedúra
                  Azt meg inkább hagyjuk. Láttam már pár minősített motort. Minősítteti én csak olyan járművet fogok, amit másképp nem lehet forgalombahelyezni, egyébként nincs semmi értelme.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 19, 10:44.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #69
                    Minősítteti én csak olyan járművet fogok, amit másképp nem lehet forgalombahelyezni, egyébként nincs semmi értelme.
                    Ennyi a lényege a dolognak....

                    Komment


                      #70
                      jó azért ha van rendszám. már lopták el smpk-mat, szomszédét is. csak jobb ha van rajta rendszám. (ha csak azért hogy a lelkemet nyugtassam)

                      Komment


                        #71
                        jó azért ha van rendszám.
                        Lesz rajta rendszám, ezt garantálom. Ugyanis a smkp is rendszámköteles csak a kétkerekűeknél el van halasztva.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X