Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Segédmotoros kerékpár szürke forgalmival?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

  • sinter
    replied
    jó azért ha van rendszám.
    Lesz rajta rendszám, ezt garantálom. Ugyanis a smkp is rendszámköteles csak a kétkerekűeknél el van halasztva.

    Leave a comment:


  • zoltannovak
    replied
    jó azért ha van rendszám. már lopták el smpk-mat, szomszédét is. csak jobb ha van rajta rendszám. (ha csak azért hogy a lelkemet nyugtassam)

    Leave a comment:


  • sinter
    replied
    Minősítteti én csak olyan járművet fogok, amit másképp nem lehet forgalombahelyezni, egyébként nincs semmi értelme.
    Ennyi a lényege a dolognak....

    Leave a comment:


  • wsievers
    replied
    a minősítő procedúra
    Azt meg inkább hagyjuk. Láttam már pár minősített motort. Minősítteti én csak olyan járművet fogok, amit másképp nem lehet forgalombahelyezni, egyébként nincs semmi értelme.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 19, 09:44.

    Leave a comment:


  • sinter
    replied
    Ez így van pontosan, ahogy mondod. Csak egy hivatalos elismerés. Én gondolkodtam már ezen, és arra jutottam hogy még a Csepelnél sem éri meg OT rendszám ha az anyagi oldalát nézzük, hiszen nem olcsóbb a fenntartása annyival mint amennyibe kerül a minősítő procedúra. Tehát inkább eszmei értéket képvisel.
    Viszont autónál már más a helyzet.

    Leave a comment:


  • mir-mur
    replied
    Annyi csak hogy segédmotornál ez nem jár további előnyökkel.
    Inkább hátrányokkal. Az eszmei sikert leszámítva, egy halom kiadás, ami öt évente megismétlődik.
    Veterán biztosítást meg egyébként is köthetsz rá, ha egyesületi tag vagy valahol. De smk-nál ez sem éri meg.
    Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2014 jan. 19, 09:00.

    Leave a comment:


  • wsievers
    replied
    nem jár további előnyökkel
    Maga a segédmotor az előny...A biztosítás se olcsóbb egy minősített motornál mint a segédmotorra.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 jan. 19, 09:33.

    Leave a comment:


  • sinter
    replied
    Persze hogy lehet vinni minősítésre. Ha rendben találják a gépet frankón megkapja a kis réz plakettet, és a minősítő lapot is.
    Annyi csak hogy segédmotornál ez nem jár további előnyökkel.

    Leave a comment:


  • wsievers
    replied
    segédmotort is lehet veteránvizsgára vinni
    Plakettet, veteránjármű igazolványt kap, csak rendszámot nem.

    Leave a comment:


  • CZsolti
    replied
    Szerintem nem kizáró ok, de nem értem a makacs ragaszkodásodat a rendszámhoz. Jó, kivonták, rendben. De úgy tudom, hogy a segédmotorkerékpárokba is elegendő volt beüttetni egyszer a CM50-et és mehetett neki a világnak. Többé nem kellett vele vacakolni. Igen pénztakarékos módszer.

    Amint fentebb (vagy máshol) írták segédmotort is lehet veteránvizsgára vinni.

    Leave a comment:


  • zoltannovak
    replied
    (Masiktopikba mar irtam )Nekem egy szurkeforgalmis idealom van vaznyaktablaba beleutottek h cm50. Szurkeforgalmiban meg az all hogy 78 ban forgalombol kivonva. Viszont en szeretnem rendszamoztatni. Ez nem kizaro ok?

    Leave a comment:


  • Mongi
    replied
    tpv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meg közben nagyjából szétszedtem a gépet, van a vázban egy CM 100 - as beütés:
    [ATTACH=CONFIG]7889[/ATTACH]
    Sziasztok.
    Eredetinek tűnik.(ütöttem be egy párat a 80-as évek elején)

    Leave a comment:


  • St.Z.350
    replied
    Nem hiszem ,hogy volt olyan könnyelmű motoros,aki rendszám nélkül is használni merte volna.A hiányzó rendszámtábla egyből feltűnt volna a rendőrnek. Jogosítvány nélkül motoroztunk,de kerültük a frekventált helyeket.A jogosítvány hiánya nem volt látható,szerencsésen megúsztam bírságolás nélkül.Természetesen amint lehetett megszereztem a jogosítvány,mert mégis kellemesebb úgy motorozni.

    Leave a comment:


  • mir-mur
    replied
    St.Z.350 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Schwalbe 1966 februárban került forgalomba ,a Star májustól volt vásárolható.Rendszámot a rendőrségen adtak hozzá,rendszámmal csak a '70-es évek elejétől lehetett a boltból elvinni.
    Köszönöm a kiigazítást ! Hát akkoriban még nagyon kicsi voltam. De úgy gondolom, aki megtehette hogy összekuporgatott pénzét egy "nagy motorra" költse, az nem kótyavetyélte el a két személlyel motorozás lehetőségét. Esetleg te láttál ebben az időben rendszám nélküli Stárt

    Leave a comment:


  • St.Z.350
    replied
    Kedves mir-mur!

    A Schwalbe 1966 februárban került forgalomba ,a Star májustól volt vásárolható.Rendszámot a rendőrségen adtak hozzá,rendszámmal csak a '70-es évek elejétől lehetett a boltból elvinni.

    Leave a comment:

Ugrás az oldal tetejére
Working...
X