Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Póthagyatéki eljárás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Póthagyatéki eljárás

    Sziasztok!

    Azt hiszem a póthagyatéki eljárás még nem volt jobban kifejtve.
    Tudna valaki röviden tömören írni róla, hogy hogyan is megy és mennyire macerás dolog ez. (pl. ha több testvér van, akkor mind a 3 beleegyezése szükséges, vagy elég, ha egy beleegyezik és ő örökli egyedül)
    Ha jól láttam, akkor az illetéke mindössze 2200Ft. Van ezen kívül más költség, ami terheli az örököst, vagy a vevőt?

    Köszönöm!
    ptm004 kedvelte ezt.

    #2
    A póthagyatékit neked kell indítanod az illetékes polgármesteri hivatalnál és megoldható úgy is, hogy te örököld meg rögtön a motort, de ez esetben neked kell dupla átírási illetéket fizetned.
    http://veteran.forum.hu/forgalomba-helyezes-32/atirasi-hokusz-pokusz-264/index3.html#post3394 Sövény hozzászólását olvasd el.
    Remélem segítettem valamit.

    üdv, Odin
    Utoljára szerkesztve a következő által: OdinHEM; 2011 jún. 23, 12:00.

    Komment


      #3
      A kétszeres átírási illeték alatt mit értsek? Kiszámoltam, ennek az összegnek a kétszeresét kell érteni?
      Mert akkor nem látom értelmét, hogy én örököljem, egyszerűbb, ha írok a tulaj fiával egy adásvételit.

      Átírási költség kalkulátor 2011

      Mire számoljuk? személyautóra motorkerékpárra

      Lökettérfogat: 249cm3

      Új forgalmi engedély: 6000 Ft
      Törzsköny: 6000 Ft
      Eredetvizsga díja: 15500Ft
      Vagyonszerzési illeték: 4482Ft
      Összesen fizetendő: 31982Ft
      Utoljára szerkesztve a következő által: ici169; 2011 jún. 23, 17:20.

      Komment


        #4

        Komment


          #5
          Köszönöm ismét a segítséget!

          Komment


            #6
            Póthagyatéki eljárás

            Üdvözlök mindenkit!

            Segítséget szeretnék kérni az én konkrét esetemmel kapcsolatban.
            Van egy Pannónia vázam szürke forgalmival. A blokk sajnos nincsen meg. A forgalmiban szereplő személy édesapám aki sajnos régen meghalt. A motort a nevemre szeretném íratni.

            Avval tiszában vagyok, hogy póthagyatéki tárgyalást kell kérnem. Azonban sok kérdés merül fel evvel kapcsolatban bennem.
            1. Hol kell kérnem ezt az eljárást?
            2. Van egy tesvérem is. Ketten vagyunk az örökösök. Hogy fog az én nevemre kerülni a motor?
            3. Milyen okmányok szükségesek az eljáráshoz?
            4. A motorblokk nincs meg. Van évjérat és tipusazonos blokkom, de hogyan tudom ezt hivatalosan elintézni, úgy, hogy ne keljen forgalombahelyeznem múszaki vizsgával?
            5. A motor mostani állapotában egy kopasz váz. Összerakjam, előtte, vagy nem?
            6. Az utosó bejegyzés a forgalmiban számomra olvashatatlan mellékelten felrakok egy képet . Csak feltételezem, hogy a motort kivonták a forgalomból.
            Nagyon megköszönnöm, ha valaki lépésről lépésre lírná, hogy mit kellene tennem.
            Köszönöm!
            Attached Files
            TZ kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              X11 és TZ kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                1. Elballagsz a közjegyzőhöz a testvéreddel együtt.
                2. A közjegyző előtt nyilatkoztok, hogyan kívánjátok megosztani a tulajdonjogot.
                3. Forgalmi engedély, halotti anyakönyvi kivonat
                4. A közjegyzőt nem érdekli, hogy mi van meg belőle.
                5. A közjegyzőt az állapota sem érdekli
                6. Igen
                TZ kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Nagyonszépen köszönöm nektek a segítséget!

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Annyival egészíteném ki, hogy a póthagyatékit az elhunyt tulajdonos lakóhelye szerinti önkormányzatnál, a hagyatéki előadónál kell elindítani. A hagyatéki leltár felvétele után ő fogja az illetékes közjegyzőhöz továbbküldeni a dokumentumokat!
                    és TZ kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Üdv!

                      Olyankor mit lehet tenni, ha az eladó nem hajlandó a póthagyatéki eljárást megindítani (az eladó elhunyt apjáé volt a Pille), ezt tetézve azzal, hogy újfent elérhetetlen lett (üzenetekre nem válaszol, telefont először felvette, majd nem volt hajlandó tárgyalni, aztán fel se veszi). Szürkeforgalmi, rendszám nálam, és van egy dátum nélküli adásvételim is.

                      Kérhetem-e én a jegyzőnél a póthagyatéki eljárás megindítását? Vagy jelentsem fel az eladót a rendőrségen (tulajdonképpen átvert..)?
                      Dühít a helyzet, mert már majdhogynem kész van a cucc, benne van az összes spórolt pénzem (ez nem számítana, ha használhatnám már végre), és a gyerek az adásvételkor tett igérete ellenére sem segít, hogy a nevemre vegyem.

                      Komment


                        #12
                        Ha jól tudom, póthagyatéki eljárást csak az örökös indíthat.

                        Lényegében azzal, hogy olyan ingóságot adott el, aminek az eladáskor nem volt birtokában, csalást követett el.
                        Én tértivevényes levélben - esetleg ügyvéd által - felszólítanám, hogy határidőre pótolja a hiányosságokat, amennyiben nem, akkor ráterheled az összes költségedet többszörösen.
                        De ez már az a kategória, amivel jogban nálunk járatosabb ember segítségét kellene igénybe venned.
                        soveny kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Igen, ahogy Motorkami is írja, csak valamelyik örökös indíthatja el a póthagyatéki eljárást. A hivatalos fellépéssel kapcsolatban valóban meg kellene kérdezni egy szakértőt, de szerintem egyszerűbb, ha első körben a póthagyatékiért cserébe felajánlasz egy bizonyos összeget a srácnak. Nem vagyok biztos abban, hogy egy bírósági idézés után (ahol azért még nem egyértelmű, hogy nyersz) szóba fog állni veled, ekkor pedig időt, pénzt, és az esélyedet is buktad.

                          Sok sikert!
                          Che kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Hogy tiszta legyen a kép mindenkinek.

                            1:Megvettem a pillét tavasszal, akkor mondta a srác, hogyha a papírozásnál gond lenne, segít.
                            2: Most júniusban írtam neki levelet, hogy nincs-e hagyatéki papírja. Akkor ő azt írta hogy nincs. Mondtam neki, hogy nem gond, ott a póthagyatéki eljárás. Ekkor még ígéretet tet arra, hogy elmegy a jegyzőhöz.
                            3: Érdeklődtem, hogy mire jutott, de nem válaszolt, pedig ekkor már felajánlottam, hogy állom a póthagyatéki eljárás költségeit.
                            4: Mivel erre sem válaszolt felhívtam, telefont felvette, majd ahogy rájött mit akarok a vonal másik végén, nem beszélt egy kukkot sem. Következő hívásom fel se vette!
                            5: Most utolsó próbálkozásként ultimátumot adtam neki, hogy csináljon valamit, utána megyek az ügyvédhez!

                            Nem írt, és nem is keresett az utolsó levelem óta sem, így kénytelen leszek jogi útra terelni az ügyet. a fejleményekről majd beszámolok, remélem hasznos lesz mindeki számára!

                            Komment


                              #15
                              Tisztelt Kolégák!
                              A mai napon befejeződőtt az én általam indított motorkerékpár tulajdonjogának rendezése!

                              A folyamata a következő volt:
                              1. Bementem a polgármesteri hivatalba hagytéki előadóhoz és mint örökös kértem a forgalmi engedély alapján a póthagyatéki eljárás indítását. Szükség volt még a halotti anyakönyvi kivonatra is.
                              2. Az énáltalam bevitt dokumentumok alapján és az általam megnevezett örökösök adatai megadása után az előadó írt egy papírt, amiben kéri az illetékes közjegyzőt a póthagyatéki eljárás lefolytatására.
                              3. Az eltelt két hónapban a jegyző lekérte a motorkerékpár adatait és a tulajdonos nevét a Közlekedési Igazgatási és Nyilvántartási Főosztájtól.
                              4. Ez alapján megállapította, hogy az általam kért örökösödési eljárás lefolytatható.
                              5. Kiértesítette levélben az örökösöket, hogy adott időpontban jelenjenek meg nála.
                              6. Esetemben kérésemre anyukám és testvérem részemre ajándékozással lemondott a tulajdonjogáról és a haszonélvezetéről.
                              7. A "póthagyatéki végzésben" minden fent említett adatot és hivatkozást pontosan feltüntetve mint kizárólagos örököst engem nevezett meg jogerősen. A jogerőrevaló emelkedést az tette lehetővé, hogy nyilatkoztunk róla, miszerint nem kívánunk fellebbezni a határozat ellen.
                              8. Végezetül be kellett fizetni a közjegyzői díjat és kapott mindenki egy példányt a határozatról!

                              Ez volt a pontos folyamat!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X