Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Térkép a tagok tartózkodási helyéről és a naptár közelgő eseményeiről

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Térkép a tagok tartózkodási helyéről és a naptár közelgő eseményeiről

    A közös kirándulás szervezés közben jutott eszébe dafko54 kollégának, hogy jó lenne egy térkép a fórum tagokról. Az ötlet egyből megtetszett (hálás vagyok érte!), de nem találtam könnyen használható kész megoldást. Nem hagyott nyugodni, hogy néhány már kitöltöttétek a profilotokban a tartózkodási hely mezőt, vagyis egy város nevét megadtátok. Gyakorlatilag ennél több információra nincs is szükség, ezért addig vacakoltam, amíg sikerült egy „automata” térképet készítenem, ami ezt az információt használja fel.

    A térképet eléritek a fórum „közösség” menüjének első opciójából, illetve a hozzászólások melletti információs blokkban az adott hozzászóló tartózkodási helyére kattintva. A térképen a „krumplikra” kattintva látható, hogy az adott helyen kik laknak. A térkép alatt egy kis statisztika is található, valamint megnézheti mindenki, hogy kik azok az aktív tagok, akik hozzád legközelebb, illetve legtávolabb laknak.

    Ha Te is szeretnél szerepelni a térképen, akkor a profilodnál töltsd a tartózkodási helyet!

    Jelenleg a regisztrált tagok 15%-a látható a térképen. Arra gondoltam, hogy ebben a témában naplózgatom a térkép alakulását ezért ide csatolok egy képet az indulás állapotáról:

    Click image for larger version

Name:	map.jpg
Views:	1
Size:	90.2 KB
ID:	153251


    Erről a képről csak andraco maradt le, de ő nagyon messze van. A statisztika pedig így néz ki jelenleg:
    • Országok: Magyarország: 37, UK: 1
    • Megyék: Pest: 10, Budapest: 6, Csongrád: 4, Borsod-Abaúj-Zemplén: 3, Baranya: 3, Bács-Kiskun: 2, Fejér: 2, Hajdú-Bihar: 2

    (megyékből csak az egynél több főt tartalmazókat másoltam ide)
    ______________________

    Használjátok egészséggel és ötleteiteket, véleményeteket írjátok ide!
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2

    Komment


      #3
      Király gondolat volt! Gratulálok!

      Komment


        #4
        Szuper!!!! Nagyon jó ötlet!!!

        Komment


          #5
          Énnekem is tetszik az ötlet És öröm, boldogság benne vok az első 15%-ban
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Jó ötlet,tetszik! És akkor ez folyamatosan frissülni fog? Gondolom.

            Komment


              #7
              Örülök, hogy tetszik a térkép! Tényleg az a jó benne, hogy automatikusan frissül, gyakorlatilag minimális erőfeszítést igényel a használata. Talán egyre többünknek van olyan telefonja, amiről valóban egy lerobbanás alkalmával is előcsalható. És természetesen lehet ezt tovább fejleszteni, hogy még informatívabb legyen.

              Én mégis azt gondolom, hogy a legnagyobb előnye, hogy könnyen születhetnek új barátságok a felismerés után, hogy két veteránbarát közel lakik egymáshoz. Ez nem biztos, hogy egyébként gyorsan kiderülne. Írjátok majd meg, ha a későbbiekben ilyesmi történik veletek!
              apacsavo kedvelte ezt.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #8
                Kicsit tovább fejlesztettem a térképet. A „krumplikban” egy szám mutatja, hogy hányan laknak az adott helyen.

                Kék „krumplik” a naptár közelgő eseményeinek a helyszíneit mutatják. Ez is automatikusan működik, tehát csak annyi a teendő, hogy esemény rögzítésekor térképet kell illeszteni a szövegbe. Légyszi, aki tud, segítsen a hiányzó események helyszíneinek meghatározásában. A lehető legpontosabb cím kellene, hiszen ez egy térkép, jó lenne, ha ez alapján megtalálható lenne a börze a valóságban is. (Nem vágom, hogy a börzeszervezők miért hiszek azt, hogy mindenki számára evidens a rendezvényük pontos helyszíne? A legtöbb börzéről semmilyen információ nem érhető el a neten”¦)

                Kicsit átrendeztem a felsőmenüt. A térkép feljebb került a naptár mellé.
                soveny kedvelte ezt.
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  #9
                  Szépen gyarapodunk, srácok!

                  Nem egész két hónap alatt bőven megduplázódtak a térkép gombócai. A regisztrált tagok száma is hasonlóan emelkedik, így továbbra is csak a tagság ötöde szerepel itt. Pedig ez egy jó lehetőség arra, hogy új ismeretségeket kössünk a lakóhelyünk közelében.

                  Click image for larger version

Name:	map.jpg
Views:	1
Size:	208.2 KB
ID:	128871


                  Feljegyzem ide naplóként a mai statisztikákat:

                  Országok: Magyarország: 80, Románia: 3, Szlovákia: 1, UK: 1

                  Megyék: Pest: 16, Budapest: 13, Csongrád: 7, Fejér: 6, Hajdú-Bihar: 5, Borsod-Abaúj-Zemplén: 4, Tolna: 4, Bács-Kiskun: 3, Baranya: 3, Komárom-Esztergom: 3, Beszterce-Naszód: 2, Győr-Moson-Sopron: 2, Veszprém: 2, Zala: 2, Heves: 2, Békés: 2, Jász-Nagykun-Szolnok: 2, Szabolcs-Szatmár-Bereg: 2, Kolozs: 1, Nyitrai: 1, South Lanarkshire: 1, Vas: 1, Nógrád: 1

                  A regisztrált tagok 21%-a szerepel a térképen.
                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #10
                    soveny kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Összesen eddig 85-en

                      Figyelem, felhívás: a 100. 'gombóc' leendő tulajdonosát ezennel szeretném meginvitálni egy sörre, vagy ekvivalens kedvenc italára !
                      Nehéz a felfogásom, ezért kérlek, világítsd meg, hogy jelen felajánlás után mi motiválhat bárkit arra, hogy 86.-ként felkerüljön a térképre és ezzel lemondjon a nyereményről.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mvel rajtad kívül senki nem tudhatja, hogy a tegnap közölt állás óta hányan kerültek fel a térképre (és lehet, hogy a 86. hely már foglalt), szerintem értelmes cél lehet a 100. hely megcsípése
                          TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ... A térkép alatt egy kis statisztika is található, valamint megnézheti mindenki, hogy kik azok az aktív tagok, akik hozzád legközelebb, illetve legtávolabb laknak.
                          ...
                          Kicsit görgesd lefelé a térképet tartalmazó képernyőt. Ezek szerint számodra tartalmaz még újdonságokat. Vagy én nem értek még mindig valamit ...
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            motorkami és TZ kedvelte ezt.

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Láttam a statisztikát, csak az nem derül ki belőle, hogy az is automatikusan frissül.
                              Még szép, hogy automatikusan frissül!
                              Tervezek is még egy-két hasznos automatikus funkciót ide, ami személyre szabott információkat ad a térkép adataiból. Például a hozzád közeli eseményeket fogja jelezni, de idővel a fórum témákban szereplő térképeket is ide applikálom.

                              Sajnálom, ha a vicces felajánlással megakasztottam volna a térképre regisztrálási hajlamot - a szándékom épp az ellenkező volt vele.
                              A kötözködésem elsősorban elméleti megjegyzés volt, hogy villogtassam páratlanul gyors helyzetfelismerő képességemet.

                              természetesen mindenkinek örülünk, aki felkerül a térképre, ezért módosítom a felajánlásomat (először vissza akartam vonni a kérdésed miatt, de csakazértis ).

                              Tehát, a 86...100 között térképre kerülők közül véletlen sorsolással kiválasztott valaki lesz a vendégem.
                              Na, erre viszont nem jöttem rá magamtól.
                              Ezen töprengtem, hogyan lehetne 14 embert jutalmazni, de anélkül, hogy 14 szeres költség legyen. Rafinált, tetszik!
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X