Közlemény

Collapse
No announcement yet.

PANNÓNIA vs. JAWA

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    PANNÓNIA vs. JAWA

    Sziasztok "veteránok"! Köszönöm, hogy írhatok!
    A K.G.S.T. korban etz 250-esem volt. Már akkor nagyon megtetszett a P 20-21-es, külleme, hangja, image-e.
    Hosszú ideig csak négy keréken gurultam, de hiányzott a motorozás. 2004-ben vettem egy R1-et, és 1 pár Akrapovics dobot. Eufórikus élmény, de azóta is vágyom vissza a veterán motorokhoz, évek óta nézegetem a Pannónia hírdetéseket. Áruk elég magas, ellenben a 350-es Jawa-t már kb. harmad áron lehet venni, ahogy nézem az alkatrész ellátásával sincs gond.
    Kérném a véleményeteket, tanácsotokat, melyiket-és miért?
    Szeretnék úgy eljutni a szomszédos kisvárosba egy-egy kávéra. hogy közben a tájat is lássam. Hiányzik a motor jellegzetes "szaga", a szerelgetés, a retro feeling.
    A hozzászólásokat, tanácsokat előre köszönöm!

    #2
    ha olcsón akarsz motorozni vegyél MZ-t
    ha nem akkor amelyik tetszik,de ha szereted a jót és a szépet nem lessz olcsó.
    Légy üdvözölve.
    sepy kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Egyik sem lesz olcsó, semmilyen formában. Főleg, ha magasra van téve a léc...

      Komment


        #4
        Hello!
        Talán a Pannóniához több az alkatrész itthon mint a Jawahoz. Ismerősöm most újított 350-est, s nagyobb részét az alkatrésznek külföldről rendelte. Pannónia minden házkörül akad, lehet háztáji kocsi formában.
        Sajnos a veterán motorok nem olcsóak, s ki kell fogni bármelyik márkából a megfelelőt.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Pannónia minden házkörül akad, lehet háztáji kocsi formában.
          Megyek és szétnézek! Eddig valahogy nem tűnt fel.




          Szia Kalacs!

          Típusismereteim miatt természetesen a Jawat vagy a Czetkát javaslom. Remélem megbocsájtjátok nekem. Ugyanakkor a Pannónia T5 - P10 nekem valahogy veteránosabb. Tehát az is nagyon tetszik.

          Kalacs, ha rám halgatsz azt veszed meg, amelyiknél a szíved megdobban és azt mondod: EZ AZ!!!
          Remélem tudtam segíteni.
          Titus, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Kedves Kalacs a szíved mélyén Te már eldöntötted mely járgány tipus a hozzád közel álló. Ha Ránk Cz-sekre Jawásokra hallgatsz akkor mi ezeket ajánljuk ez tudod olyan kinek a pap nekünk inkább a lánya! A Pannóniát én is mint Zsolti veteránosabbnak tartom és nem utolsó sorban /Magyar/ gép. Nem szeretném az ISTENEK haragját ki vívni de egy Jawa- Cz könnyedebb és főleg az előbbi ha technikailag nem is de küllemileg különbözik.Persze a Pannóniától nagyban eltérnek,ez egy nagy ,utazó a megfontolt tempójával.Nem a 20- 21-es re gondoltam az más tészta teljesen. Ez sajnos sokszor nem álom hanem pénztárca függő,hogy melyiket válasszuk!, és persze az sem elhanyagolandó mekkora termetűek vagyunk. Én személy szerint nem akarok bírkózni egy Ts vagy Ps Pannoniával, ha eldőlne betemetne mint Moszkvát a hó!. Jó meditációt, kíváncsian várjuk a döntésed eredményét.Reméljük megosztod velünk. Veterános üdvözlettel: Sepy.
            lyeti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              VEGYE MÁR MEG VALAKI A 2600-km~200 ezer forintos 350-es Jawát!!!! Addig fogtok gondolkozni hogy valami cseh vagy tót hazaviszi, mert már ott is ritka.

              Komment


                #8
                Üdv! Én a jawa 250/559-es motort ajánlanám mert Magamból kiindulva az eddigi tapasztalatok szerint ez a motor elpusztíthatatlan. Igaz nem lehet vele száguldozni és talán max 120-at megy de 80-as utazótempóval kinyírhatatlan, nem melegszik és már megjártam vele Trogirt is. A csajoknak is tettszik és formája alakja gyönyörű! Alkatrészügyben a segítségedre lehetek, az egy nagy tévhit, hogy a cseh ördögszekerekhez nem lehet kapni itthon alkatrészt. Jobb az alkatrész utánpótlás mint a Pancsihoz. Jaa és az ára is baráti egész jókat ki lehet fogni olcsó pénzért és amit még le akarok írni az a fogyasztás ami ilyen 3.5- 3.7l/ 100 km között ingadozik !! Ne felejtsd el ezt a típust meglesni mert ÉRDEMES!!
                Gergő, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Sziasztok Veterán Fiúk!
                  Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Még nem döntöttem, hiszen mint írtam, kb. 2 éve nézegettem a Pannónia hírdetéseket. A JAWA-ra mostanában gondoltam.
                  MZ ETZ 250-es már volt, nagyon labilis volt az eleje,állandóan beszitált.
                  18 éves koromban kaptam ajándékba egy T5-öst, úgy használtam ahogy kaptam, mindig olajos kézzel értem haza. A kipufogó mindig leért a kanyarban. Nyitott vagyok mindkét fajtára, talán a kéthengeres fele hajlanék.
                  Még egyszer köszönöm az önzetlen segítségeket, tanácsokat, és látom nagy tapasztalattal bírtok, és mindannyitoknak van veterán motorja! Sajnos keveset látni az órszáguton. De ha látok egyet egyet az tényleg eufória. Mindig lelassítok és üdvözlöm a motorost, és nagyon szemügyre veszem féltett kincsét! Sziasztok!
                  sepy, és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    A P-20-21-nem az utcára való,vagy aranyáron veheted fojamatosan az alkatrészeket.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      A Jawa csak hozzáértő tulajdonosnál szól szépen. Masszív gép, az egyetlen rigojája a váltó léptetővilla...
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        Szervusztok!

                        Nem híresztelem magamról,de én is CZ és JAWA párti vagyok,de semmi esetre sem márkasoviniszta.A JAWA a korában letisztult jó konstrukció volt,mint a sportban,mint a közúton megállta a helyét és a mai napig jól tud teljesíteni,ha "van gazdája neki"..Azok a kiskerekűek,meg egyszerűen nagyon szépek is és gyártásuk korában,a kétüteműek közül,szerintem a csúcs közelében jártak.

                        Minden veterános örülhet,ha a garázsában ott lapul egy JAWA,azt azonban tudni kell,hogy olyan mint egy nő,-tudni kell,hogy hova nyúlsz,-mitől gerjed,de ha szeretettel bánsz vele,-meghálálja.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #13
                          Wsievers, Che!
                          Egy jó kis Jawa motort, vagy CZ-t nagyon gondolkozom hogy még beszerzek a Csepelek, Pannóniák közé.
                          Nagyon szépek a csepptankosak.

                          Komment


                            #14
                            Szervusz Dott!

                            Azon túl,hogy szépek jók is.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #15
                              Ha Cz, akkor 175/450...az a legszebb. Feketében arany csíkozással.
                              És láttad már a Cz 500-as motort?(kétütemű 500-as) Ami más motoron króm az azon 24 karátos arany...Ilyen nincs másik:
                              Click image for larger version

Name:	cz500PapeS.JPG
Views:	1
Size:	58.8 KB
ID:	136964
                              "The Vatican CZ 500 proves that some folks believe that maybe God is dumb enough to ride a Harley... "(A Cz 500 Vatican bizonyítja azt, hogy talán néhány ember azt hiszi, hogy Isten elég hülye ahhoz, hogy Harleyt vezessen...)
                              Ha Isten is Czetkát használ, akkor pedig követni kell ebben is
                              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 ápr. 10, 17:07.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X