Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lencsevégre kaptam!

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én meg megnézném azt az 56 ost
    Ha legközelebb arra járok - ami tervben van, mert van pár holmi amit szeretnék elhozni a tavaszon - akkor majd csinálok olyan fotókat, ami alapján lehet típusjegyeket szakérteni.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      Kollarg féle aranybánya! Kár hogy sokszor az idősek túlárazzák a portékákat és így az enyészetté lesz sok megmenthető dolog, amit ha normálisan áron adna, még meg is venné valaki. (reméljük majd Kollarg)

      Komment


        Kár hogy sokszor az idősek túlárazzák a portékákat és így az enyészetté lesz sok megmenthető dolog
        Mint ahogy itt nem messze, Aszódon is. Ezen már mérgelődtem párszor, meg amikor arra járok, akkor is fáj a szívem, hogy még mindig ott vannak az udvaron ugyanazok a gépek, amik ott voltak 10 éve is. Nem fogynak, csak porladnak, az özvegyasszonynak pedig nagggyon vastagon fog a ceruzája még mindig

        Komment


          Mostanában elég sokat járok arra és az árokban ott van régóta egy Riga és egy Babetta egy eladó felirattal. Szinte menthetetlen állapotban. Már a fiamnak is feltűnt a dolog hogy miért tárolják ezeket a szegény motorokat kinn az esőn.

          Komment


            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én ezt a Trabit fotóztam Kőbányán:[ATTACH=CONFIG]19005[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19006[/ATTACH]
            Már több mint tíz éve áll itt egy helyben. Már többször felvettem a kapcsolatot a gazdájával,aki nem akar megválni tőle,pedig már 80 felett van. (szerintem) Lassan már nem is éri meg vele foglalkozni.. (sajnos)
            eltünt a Trabi. Remélem jó helyre került és nem a vas telepre.

            Komment


              Dédnagyapám lencsevégre kapta dédnagymamámat az autójukkal 1937-ben.
              Click image for larger version

Name:	Fénykép3589.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	143804

              Komment


                Tessék itt a bizonyíték hogy már régen is az autók mellett szerettek pózolni a csajok.

                Komment


                  A tipust valaki felismeri? Nagymamám szerint Fordjuk volt, de nem találtam egyező modellt. Bár lehet ez nem az az autó amire ő emlékszik, mert elmondása szerint több is volt.

                  Komment


                    gilersx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A tipust valaki felismeri?
                    [ATTACH=CONFIG]26637[/ATTACH]
                    Szia!
                    Ha jó tévedek, ez egy ADLER STANDARD 6S! Utána néztem 1928-ban és 1937-ben adtak el belőle a legtöbbet. Tehát az időpont még stimmelhet is.
                    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                    Komment


                      Ha jó tévedek , ez egy ADLER STANDARD 6S!
                      Hasonló de szerintem a lökhárító és a hűtőkeret nem egyezik.
                      (ezek a mai autók mind egy kaptafára készülnek, bezzeg régen... )

                      Komment


                        Lehet valami történhetett az elejével mert a két lámpa üvege nem egyforma és ha jól látom nem is jól áll. És ezen gondolaton elindulva lehet cserélték a hűtőkeretet.

                        Komment


                          Valószínű abban az időben még nálunk sem problémáztak az amerikai autó lámpáján örültek ha világít.

                          Komment


                            Sikerült beszkennelni jó minőségben. Olvasható lett egy felirat is az elején. STUDEBAKER vagy valami ilyesmi, illetve még két másik kép erről az autóról. Talán így már felismerhetőbb.
                            Click image for larger version

Name:	Első album (1).jpg
Views:	1
Size:	196.5 KB
ID:	143837Click image for larger version

Name:	Első album (7).jpg
Views:	1
Size:	188.7 KB
ID:	143838Click image for larger version

Name:	Első album (16).jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	143839

                            Ja mégvalami. Tudja-e esetleg valaki hol van a 806-os út, mert ma már nincs ilyen jelzésű, legalábbis sehol nem találni róla semmit, nekem az a gyanúm a tábla alapján, hogy a mai 811-es út lehet az és talán Felcsúton készült a kép
                            Utoljára szerkesztve a következő által: gilersx; 2015 márc. 02, 19:31.

                            Komment


                              Az a 3. kép készülhetett akár Székkutason is hol még ma is ilyen szélmalom maradványa látható!.

                              Komment


                                Ez egy TAXI , van rajta taxióra . Itt van ---1927 es --a jellegzetes kerekek árulkodnak .

                                A lámpa üvegek egyformák , csak elfordult az egyik .File:1927 Studebaker-2.jpg - Wikimedia Commons
                                Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2015 márc. 02, 20:02.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X