Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ez a meleg megadja a jussát vízpumpának hűtőnek ventillátornak, tömítéseknek.
    ...én meg 2-3 évente kimosom a hűtő bordáit. 'oszt csókótatom a 40 fokot. :-)

    Komment


      Remélem sikerül rendbe tenni és Keszibe halljuk a hangját!
      Még tényleg nem tudom mivel megyek...(Amelik épp menni fog akkor)
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Ez a bőség zavara oly messzire még kenuval is lecsurogsz! Csak annak nem halljuk a hangját és felvonuláskor keservesebb vinni!

        Komment


          Péntek délelőtt,M0-sM7-s Polgárdiba!Oda vissza 270km! Repült a ,,sárkány"!Úton,leállósávban sorok között cikk-cakkban(ahogy egy igazi renitens buzgó kezdőnek kell!)Rengeteg kamion,személyautó a Balcsi felé(és a 0-on de az már nem újság!)Annyi port nyeltem hogy még most is krahácsolok tőle! Sebességem eléggé változó volt 0 és 130 között minden előfordult!Fogyasztás kb 10l-270km-re!...........mit is akartam még?! Ja! Van egy csomó régi autó alkatrész bontásból.Azt hiszem valami 80-as évek beli Opel Corsa 1.3 Diessel...........hová írjam ki?Az ingyen elvihetők közé nem merem mert horibilis 3000ft-ot szeretnék kaszálni rajta!!!!!!!Tudjátok sokba van a ,,kaja,pia,nő".........a loviról ne is beszéljek!!!!
          U.I:Így aztán tegnap már csak Gyöngyösig téptem el és ott elegem lett abból hogy fázik a lábam!Így vissza fordúltam!Polgárdiban láttam ezt a szép ifjoncot!
          Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 júl. 07, 08:18.

          Komment


            Még tényleg nem tudom mivel megyek...
            Én is sokáig így voltam vele, de már döntöttem ( inkább az élet helyettem, de ez mindegy )

            Komment


              Nem bosszantani akarom mind azt ki lázas igyekezettel rakja össze a motorját úgy készülve Keszibe. Vasárnap a reggeli órákban Mezőtúr irányába motoroztam és meglátogattam Fergusson barátom.Mint márkatárs Neki is készül a Cz-je mint az enyémnek a Téli hosszú esték lehet a mozgató rugója.Jót beszélgettünk és Kesziben találkozunk reményével elköszöntünk. Sajnos kedves Párját nem hozza pedig jó lenne bővíteni a Női szakaszt is. Az ő" megértő támogatásuk" nélkül nehéz lenne fenntartani kis közösségünket.Sokunknak kellene az Öreg legény élet,hogy ne kapjunk macerát!

              Komment


                Szombaton 216 km-t gurultunk a Csepszivel és a P12-vel. (Söjtör-Szeleste-Répcelak-Söjtör)
                Nagyon jó volt, a gépek jól bírták, csak a 12-es alapjárata ingadozott kicsit.
                Click image for larger version

Name:	157192.jpg
Views:	1
Size:	37.1 KB
ID:	144886Click image for larger version

Name:	157193.jpg
Views:	1
Size:	47.3 KB
ID:	144887

                Komment


                  A betyárját, piszkosul sikerült az idei első motorozásom. Igen, bevallom férfiasan, az első .
                  Végre egy nap, amikor nem kell senkit és semmit cipelni, nem kell rohanni, gondoltam elrötyögök a munkába a dongóval, hazafelé pedig hosszabbra veszem az utat. Persze... Félúton hirtelen, szinte egyik pillanatról a másikra elkapott az esővel fűszerezett szélvihar. Egyenes úton döntöttem a motort, aztán egyszer komolyan megijedtem, ugyanis egy hirtelen széllökés átsodort a szembe sávba. (És én papolok a közlekedési morálról, ugye? ) . Persze védett hely sehol, a fák vészjóslóan hajladoztak, famentes helyen pedig a porvihar kényeztette a szemgolyómat és a fejemen lévő összes nyílást... Nem volt mese, haladni kellett, ágak hullottak mellettem az útra. De egészben vagyok, a dongón is csak a dinamót kell helyretenni, mert útközben lefittyent, nem bírta az iramot. Szóval emlékezetes volt. De végre motoroztam

                  Komment


                    Kedves Dongós78!

                    Örülök,hogy épp bőrrel megúsztad,a dinamót meg majd visszafittyented.Az Alföldön égett ma a napmelegtől a kopár szík sarja,-igaz tikkadt szöcskenyájat nem láttam,de csípős légy annyi volt,hogy kénytelen,voltam magam bekenni Autánnal (ez egy olyan mindenféle rovar ellen való lötty).A körbe szomszédaim elég sok jószágot tartanak,ami nem is lenne baj,csak a ganét tartanák valamilyen fedett tárolóban,ami tulajdonképp előírás,-ha már a párnájuk alatt nem fér el.Azért kerülöm a konfliktust,mert tudom én azt nagyon jól,hogy mindenkinek kell egy szelet kenyér,meg a hozzávaló,de azért tiszta levegőben talán jobb lenne elfogyasztani,mint a trágyaszagban.

                    A Viharsarkot ezidáig elkerülte a hideghullám,egész nap hallani lehetett,hogy dolgoznak a kombájnok.Az mondják a búzából rekordtermés lesz.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      De végre motoroztam
                      Húúúú!Öregem!...ez kemény lehetett!Én az uncsimmal néztem a fenti teraszról amíg a porvihar be nem kergetett minket!Nem volt szép látvány!Motoron(még ha csak Dongó is!) pedig egyenesen veszélyes lehetett!No de hát váratlanul jött! Mint anno a Március 15-i hó vihar..........hisz még csak 5-6 napja beszéli rekedtre magát a média hogy jön a vihar!!!!Sőt még az idő pontot is pontosan megmondták!De legalább lesz mit mesélned az uncsidnak!

                      Komment


                        hisz még csak 5-6 napja beszéli rekedtre magát a média hogy jön a vihar
                        Így jár az, aki 5-6 napig kihagyja az életéből a médiát
                        Igaz, ha tudok róla, valószinűleg akkor is elindulok, annyira örültem hogy végre előszedhetem a gépet. (Tudom, aki hülye, haljon is meg)

                        Komment


                          Ma motorral mentem dolgozni. Reggel szépen ment, ahogy hazafelé is miután voltam vele itt-ott Miskolcon.
                          Nem mentem gyorsan, alig 75-80-al. De a szél úgy fújt hogy majd levitt a motorról így is (90-es tempónál nincs olyan menetszél)
                          Persze sehol egy kamion vagy valami nagyobb jármű ami adott volna egy kis szélárnyékot(lehet azért mert már előtte kielőztem mindet).
                          Na de a lényeg, elkezdett jobban fújni a szél, én meg jobban húztam a gázt hogy azért a 75km/h meglegyen. Erre hirtelen megáll a motor...
                          Kuplung+gáz, ahogy az elő van írva. De a gázra semmi reakció. Aztán pár méter gurulás után finoman kiengedtem a kuplungot, erre a motor szépen lassan újra életre is kelt. Gyorsan vissza 1-esbe, megálltam az út szélén, alapjáraton járattam egy kicsit aztán indulás tovább. Ugyan úgy ment hazáig mint a megszorulás előtt.

                          Érdemes lehúzni a hengert és megnézni a nyomokat? Vagy egy ilyen aprócska megszorulás miatt felesleges szétszedni?

                          Komment


                            Ha ugyanúgy megy mint előtte, akkor én bizony nem piszkálnám.
                            Nem megy nekünk ez a motorral munkába menős dolog .
                            Tegnap én autóval küzdöttem a széllel. Mentem autópályán, és fülig ért a szám, mert azt hittem újjá született a 19 éves swiftem, többször kaptam észbe, hogy már 160 fölött a mutató, és még ment volna , úgy tornásztam vissza 130-ra . Na de aztán visszafelé... rájöttem, hogy mire fel volt ez a fickós viselkedése... ennyit jelentett a hátszél, mert visszafelé szembeszélben ki kellett tolni a pedált a motortérbe, hogy a 120-130-at elérjem előzések közben
                            Nagyon erős szél volt...

                            Komment


                              Érdemes lehúzni a hengert és megnézni a nyomokat?
                              És te mit gondolsz?Nyugodtan alszol ,vagy inkább megnézed?!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Vagy egy ilyen aprócska megszorulás miatt
                                Mitől vagy olyan biztos, hogy megszorult? A motor nem csak akkor tud leállni, ha megragad.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X