Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A felújítás első lépése elkezdődött,de erről nem tudok képet feltölteni. (gondolkodás,vakarózás fejtetőn)
    Lefényképezed magadat, amint gondolkodsz és vakarod a fejtetődet, aztán feltöltöd. Ilyen egyszerű.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      Zsoltikám! Nem akartam dicsekedni de mivel megelőztél jelentem én voltam a felvezetője Ricsiéknek Békés Megyében. Ajánlásom alapján jöttek a T5- tel / futóval/ Hódmező- Derekegyháza irányon át Orosházára. Sajna nagyon rövid időt töltöttek nálunk és indultak lányom kíséretében Kamutra hol tudtom szerint a Danuviás Zsolti P 12-es sével kiegészülve mentek hozzátok. Továbbiakról nincs infóm és várjuk meg Ricsi beszámolóját a Gurulásukról Békés Megyében!
      Sándorom! Eszem ágában sem volt a babérkoszorút tőled elvitatni! (Két-három levélkét kérek csak a krumplifőzelékbe ). Csak annyira örültem a látogatásuknak, hogy muszáj volt leírnom. Természetesen várjuk Ricsi képes beszámolóját.

      Komment


        Lefényképezed magadat,
        Videót nem tudok tölteni,de képzeld el...miközben járkálok a kupac körül s mondogatom: hűűűha..ajjjajjj...ajjajjjajj..ajjjajjjaajjjajjjj...stb. De ez már elmúlt,2.fázis van.

        Komment


          hűűűha..ajjjajjj...ajjajjjajj..ajjjajjjaajjjajjjj...stb.
          Erre pedig nagyon kíváncsiak lettünk volna

          Komment


            Békés megyében motoroztunk több mint 200 km-t a saját 1969-es T5/H-val és Kertész Zsolti Kománktól kölcsönkapott, gyönyörűen felújított 1975-ös P12-essel műszaki hiba nélkül.
            Azért ezt a környéket választottuk, mert Kamuthoz, Füzesgyarmathoz és Szeghalomhoz szép emlékek fűznek bennünket. Általános iskolás koromban országos 8. lettem Füzesgyarmaton, rá 1 évre Szeghalomon országos 2. helyezést értem el közlekedésbiztonsági versenyeken. Kamuton pedig már többször jártunk, országos cimboránknál, Kertész Zsoltinál.

            Nagyon ajánljuk mindenkinek,hogy fedezze fel az országnak ezt a részét. Nagy emelkedők nincsenek,de az alföldi emberek nagyon jó lelkűek és leleményesek (máshol nem fellelhető 3 kerekű bicikli,2 kerekű biciklire akasztott kosártartó "kas" vagy mi, aztán a damilos kaszát függőleges helyzetben szállító közmunkások...stb)

            A Pannoniákkal mindenfelé osztatlan sikert arattunk, nagyon sok dicséretet zsebeltünk be.
            Kamuti Zsolti segítségével eljutottunk Gyomaendrődre, Soczó Attila motorfelújító műhelyébe is, nem piskóta amit ott láttunk!

            Az útjavítás miatt kértük,hogy Sepy jöjjön elénk egy kevéssel...50 km-t jött elénk.
            Click image for larger version

Name:	2015-08-04 17.58.30.jpg
Views:	1
Size:	62.7 KB
ID:	146205
            Sepyéket Tiszakesziből ismerjük személyesen, nagyon jól éreztük magunkat náluk, jó volt újra találkozni! Kittitől nem búcsúztunk el,majd legközelebb pótoljuk!
            Click image for larger version

Name:	70 Orosházán Sepyvel.jpg
Views:	1
Size:	200.9 KB
ID:	146203
            Újabb példa a leleményességre: ha nincs meg a csavarhúzó, egy "műszerész" nagykés is jó a motorszereléshez
            Click image for larger version

Name:	2015-08-06 19.24.20.jpg
Views:	1
Size:	186.4 KB
ID:	146206
            Fél órára mentünk, 1,5 órát töltöttünk a vendégszerető CZzsoltiéknál.
            Click image for larger version

Name:	2015-08-06 19.40.03.jpg
Views:	1
Size:	202.7 KB
ID:	146207
            A mezőberényi Piknik-Parkot ajánljuk mindenkinek szállásnak! Olcsó és nagyon jó felszereltségű hely.
            Click image for larger version

Name:	73 2 nap alatt több mint 200 km-t motoroztunk 2 Pannoniával.jpg
Views:	1
Size:	199.1 KB
ID:	146204

            Szeghalomban van az ország egyik legjobb egyenruha,fegyver- és hadtörténeti gyűjteménye! A múzeum alapító-tulajdonos a helyi tűzoltóparancsnok, Túri János. Aki teheti, nézze meg, ha érdeklik az ilyen dolgok.
            Click image for larger version

Name:	32 Szeghalom, Mundérba bújt történelem c. múzeum alapítójaval.jpg
Views:	1
Size:	191.7 KB
ID:	146209
            Országos Kománk, a tárcsás húsok nagymestere (vagy Ő vagy felesége, Bea)
            Click image for larger version

Name:	75 Kamut koma kölcsönadta motorját. Feszítettünk a 2 Pannoniával!.jpg
Views:	2
Size:	197.2 KB
ID:	146208

            Fagyiztunk a 100 éves cukrászdában Füzesgyarmaton, fürödtünk Mezőberényben, láttunk Fernando Alonso Forma1-es versenyző overálját Szeghalmon,stb,stb,stb...

            Ezúton is köszönjük valamennyi békés megyei barátunknak a vendéglátást!

            Komment


              Úgy látom Zsolti sem kedveli a makulát, neki sem lesz a gépén olyan...

              Komment


                Ma úgy gondoltam, növelem a megtett kilométerek számát, városon belül már szépen megyeget, 15-30km távokat jól vette. Leruccantam Villányba kis borért. Megy, mint az álom, nyolcvan fölé nem nyomtam, 60-75-ös tempónál szeretek nézegetni.
                Kellemes meleg idő, a napot már eltakarták a felhők.
                Otthontól már csak 20km hiányzott, mikor is nagy csörömpölés támadt. Megállok.
                A végeredmény a képen.
                Click image for larger version

Name:	P1030750.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	146223
                A dolog szépségét tetőzi, hogy megállt segíteni két úr két gyönyörű p20v.21-el, de abban maradtunk, hogy náluk is hasonló mennyiségű bor van - szerszám bezzeg nincs - de mindhármunk ma még vezetni fog.
                Természetesen nem vontattuk haza a motort az autó után kötve és nem pont akkor csapott le valami eget rengető vihar vastag esőfüggönnyel.
                Külön köszönet a fiatalembernek, aki az út mellől besegített egy buszmegállóba és a feleségemnek, aki újra megígérte, hogy ez volt az utolsó, hogy kiment.

                Komment


                  Látod a Panonnia is benzinnel megy nem " Borral". Amint látom lerázta láncait nem szereti a " Rabigát".

                  Komment


                    Egyszer át kéne alakítani kardánosra

                    Komment


                      Kíváncsi vagyok, mi ütött a nyavalyásba. Reggel vizsgáltam és zsíroztam a láncot, semmi baja nem volt.
                      A szerszámkészletet pedig összekészítem.

                      Komment


                        Jól raktad fel a patentszemet? Ha a biztosítórugó nyitott vége nézett a forgásirányba, akkor könnyen lejöhet és szétakad a lác!

                        Komment


                          Jól. Annyira jól, hogy le se szedtem, hanem csak átzsíroztam. A boncolás majd megmutatja. Szerencsére itt a boncolás után újra fog menni.

                          Komment


                            Azért az mázli, hogy nem akasztotta meg a kereket az a lánc.

                            Komment


                              Végül is kiderült, mi okozta. Valami jó kiállású szaki újította fel ezt a motort egy évtizede. Sok alkatrészt rosszul szerelt be, ezek közül párat már megtaláltam. A lánc patentszemét fogta és a tüskés részre rányomta a nyolcas alakú lemezt. Majd ezt dugta a láncba és fogatta meg a biztosítóval. A biztosító meg szépen elkopott.
                              Persze én meg ugyanígy visszaraktam, észre se vettem, hogy ott a lemez. Furcsa volt, hogy ezen nincs, de hát láttam már itt furcsábbat is.
                              Most jól összeraktam.
                              És valóban szerencsém volt, se a motort, se a kereket nem fogta meg. A hátsó láncvédő búrának csapott oda rendesen és belül letekeredett. Amikor lekaptam a búrát vettem észre, hogy ezzel nem megyek tovább.

                              Komment


                                Azaz a külső oldalon nem volt összekötő, csak a biztosítólemez? Ejha...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X