Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    de abban van 2 is.
    Igen, az egyik a Cseheknek a másik a Szlovákoknak szól....E betű meg minek is(?) akkor még nem volt szó sem arról, hogy Unió

    Komment


      Ez nem unós, hanem valamiféle megfelelőségi szabvány, aztán meg felkapták már ezt a szarakodást vele még az uniós idők előtt...

      Komment


        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a Jawa lámpába illeszkedő Skoda foncsornak
        Ha a Jawaba jó a Skoda foncsor, a Skoda meg a Lada és az EZT foncsora mellett jó a Pannóniába akkor a Jawa is jó a Pannóniába?
        És a Jawanaba milyen izzó megy?

        Komment


          milyen izzó megy?
          Talpas. fényszórókeret mérete+ üveg hogyan illeszkedik. Kényszerből már én is raktam mindent mindennel.

          Komment


            165mm, a legnagyobb mélység a csavarközéptől számítva 70mm. A Jawa, és a Jawa lámpába illeszkedő Skoda foncsornak az üvegében benne van a E8 jelölés.
            Köszönöm, hasznos adat, de nekem kicsi ez a lámpafej. A TS-é nagyjából 19 centi, a lámpatartók nagyon befordulnának - még valaki az egyik facebookos csoportban megígérte a km-óra nélküli TS lámpafej méreteit, de ott sem lesz elég hely így a képek alapján. De a lámpatartók kellenek, szóval kitalálok valamit.

            Az E betű egyébként hivatali okokból kell: ugye amikor típusbizonyítványt kap az adott típus, akkor jóvá hagyják minden porcikáját ahogy van. Na nekem ilyen nem lesz a Suzuki, mert már eddig is vegyesfelvágott jellegű szegényem, és ez a helyzet nem fog változni a gyári alkatrészek árai meg az én szűkmarkúságom miatt.
            Szóval amelyik alaktrészekben van E-jel, annak van külön minősítése, önmagában, másra felszerelve is megállja a helyét. Persze egy lámpa világít a jelölés nélkül is, sőt talán jobban is néha, mint a jelzett. De ez nem elég indok egy műszaki vizsgabiztosnak arra, hogy aláírja a papírt a jármű megfelelőségéről.
            Igen, én is ismerőshöz hordom a motorokat-autókat, voltak már érdekes szituációk, de ennek a motornak tudnia kell átlépni a lécet kacsingatás nélkül is.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Talpas. fényszórókeret mérete+ üveg hogyan illeszkedik. Kényszerből már én is raktam mindent mindennel.
              Akkor az felejtős.
              Fészbúkos Pannóniás csoportban vetődőt fel a H4-es izzó használata, Lada foncsorról láttam képet is, elég jónak tűnik.

              Komment


                Akkor az felejtős.
                A talpa miatt? Van itthon pannónia keretem az BMW-n lesz Bosch üveggel,skoda foncsorral.

                Komment


                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A talpa miatt? Van itthon pannónia keretem az BMW-n lesz Bosch üveggel,skoda foncsorral.
                  Jelenleg gyári foncsor, foglalat van. Bár a foncsorra ráférne egy kis felújítás, elég matt már.
                  De ha bejönne ez a 12V-os rendszer akkor érdemes lenne halogén izzót beletenni. Ahhoz meg kell másik foncsor is, hogy értelme is legyen. Árban meg nem hiszem hogy sokkal több lenne mint újrafoncsoroztatni a régit, és akkor ott van az is hogy jobb a hatásfoka.
                  Aztán ha még mellé felteszem a 2db LED-es kiegészítő lámpát akkor este is nappali világosságban motorozhatok

                  Komment


                    Amíg szembe nem jön a kpm...

                    Komment


                      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Amíg szembe nem jön a kpm...
                      Akkor a LED-eseket lekapcsolom, aztán jöhet

                      Komment


                        Ja, utána meg jönnek majd a kínos kérdések meg a vastagon fogó toll...

                        Komment


                          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ja, utána meg jönnek majd a kínos kérdések meg a vastagon fogó toll...
                          Mi lett veled? Eddig annyira LED-esíteni akartál mindent.
                          Csak nem találkoztál velük?

                          Komment


                            Nem, csak nekem rendszám nélkül kicsit könnyebb dolgom van ilyen módosítások terén . Ami meg az összefutást illeti nem velük volt nézeteltérésem hanem a rend őreivel. Rakomány kicsit kilógott:

                            (Nem olyan sok meg nehéz mint amilyennek látszik, 2 db 2x1m-es csík van összetekerve)

                            Komment


                              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem, csak nekem rendszám nélkül kicsit könnyebb dolgom van ilyen módosítások terén . Ami meg az összefutást illeti nem velük volt nézeteltérésem hanem a rend őreivel. Rakomány kicsit kilógott:

                              (Nem olyan sok meg nehéz mint amilyennek látszik, 2 db 2x1m-es csík van összetekerve)
                              Hát az országnak ebben a felében még azzal se foglalkoznak ha egy hullámlemezt visz a robogós, hasonlóan elhelyezve
                              Én is meglepődtem amikor e rendőrség előtt épp áll 2 autó, a sofőrjeik beszélgetnek, a csávó meg szépen elrobog mellettük. Nézték ugyan, de nem foglalkoztak vele. Pedig az milyen hosszú is? 2m? magassága meg 1m?

                              Egyébként az E jelnek a lámpa üvegében kell lenni? A lámpa testen nem lehet?

                              Komment


                                Egyébként az E jelnek a lámpa üvegében kell lenni? A lámpa testen nem lehet?
                                Az eltérő funkciót betöltő lámpákhoz külön-külön rendeletek vannak, de idéznék a "A Bizottság 97/30/EK irányelve (1997. június 11.) a gépjárművek és pótkocsijaik méretjelző, első (oldalsó) és hátsó (oldalsó) helyzetjelző, valamint féklámpáira vonatkozó tagállami jogszabályok közelítéséről szóló 76/758/EGK tanácsi irányelvnek a műszaki fejlődéshez történő hozzáigazításáról" című dokumentumból:

                                "3.2. E jelzéseknek jól olvashatóaknak és kitörölhetetleneknek kell lenniük, és a berendezés átvilágított felületén, vagy átvilágított felületeinek egyikén kell feltüntetve lenniük. A berendezés járműre szerelt állapotában a jelzéseknek kívülről láthatóaknak kell lenniük."

                                Tetszőleges nyelven és formátumban itt olvasható:

                                http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:31997L0030

                                Nagyon hasonló mondat szerepel az összes világító/fényjelző berendezéssel kapcsolatos irányelvben, mint indexek, fényszórók...

                                Ezt a jelet az NKH adja ki idehaza. Az eljárás hatósági díja 117 300 Ft aktuálisan. Tavaly még 87e környéke volt. Egy présszerszámhoz képest nem sok, de ha nem lesz várhatóan nagy darabszám belőle, akkor jelentősen drágítja az alkatrészt.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2015 aug. 22, 01:10.
                                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X