Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

  • jagdtigger
    replied
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben a kibaltázott országban azt is személyesen kellene intézni ami ott van a nagy testvér adatbázisában, de még azt se ....
    Hogy rohadjanak meg!
    A dokis részre nem tudok mit mondani, a telefonost viszont megértem hogy vigyáznak:
    https://www.eset.com/hu/hirek/hogyan...es-ellen-2021/

    Nagyon sok cég használ sms 2. faktort, ami sajnos a fenti támadási forma létrejöttéhez vezetett...

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    Emlitettem más topikban, hogy kivonták a forgalomból az autómat
    Azóta is intézem a helyzetet
    Ma, biztositó, ügyfélszolga, nagyon rendes volt, azt mondja várjak megnézi ugyanabban az adatbázisban ahol az okmányiroda is. Ááá, hát hiszen ott van, mondta- Egy betü-/kötőjel/másik betü és négy szám, kérdeztem. Jaaa, ő az alvázszámot kereste, rendszám szerint ő sem találja. Anyám...
    Igérte hogy ezt elintézi, valaki náluk hibázott

    Gondoltam, egy orvosi igazolás jó lesz, mert tömegközlekedés és gyalogolni nem megy
    Területi pszichiátria azt mondja, nem voltam áluk soha még, mejek el hozzájuk. Ha én el tudnék menni, akkor nem kellene mennem
    Kérjék ki hivatalosan a papiralapú kezeléseimet Bp-röl. Azt ő nem tudja
    Hivtam a bp-i pszichiátriát, mejek fel Bp-re és odaadja az aktákat. Mondtam hogy nem adhatja ki nekem sem
    Akkor nézzem meg az EESZT-n, 5 évre visszamenőleg ott van minden kezelés. Ja, csak én már hat éve elköltöztem
    Felhivtam a régi körzeti dokinőmet, aki elmondta hogy az uj körzetem köteles lekérni a papir alapú kezeléseket és az EESZT-n nincs részletesen semmi, mert ebben a helyzetben csak pszichiáter láthatná az adatokat

    Yettel, ki akartam javitani a lakcimemet mert még a régi
    Kártya jelszót kér. Mi van?
    Telefn, ügyfeles azt mondja hogy az a jelszó amit akkor kaptam amikor a SIM kártyát vettem. Mondom az kb húsz éve volt amikor még PannonGSM volt. Akkor csak személyesen , menjek valamelyik Yettel boltba. Ja, a XXI.században amikor évente ellenőrzik a SIM-t majd kiszállok a fotelböl
    Kiléptem a Yettel fiókombol és mint "civil" próbáltam ezt e helyzetet leirni online
    Nem lehet, az üzenet is kéri a SIM jelszavát. És ha én 500ezerért szerettem volna okostelefont rendelni?

    Ebben a kibaltázott országban azt is személyesen kellene intézni ami ott van a nagy testvér adatbázisában, de még azt se ....
    Hogy rohadjanak meg!

    Kijelölt szövegre nem lehet linket tenni???

    Leave a comment:


  • Kopasz 1
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Simson fuvókát tettem Riga karbiba mert nem találok méretet és az enyéim üresek
    Itt nézted már?
    https://e-motorparts.addel.hu/43287-...9-108-12-0-chn

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Őszintén... még életemben nem csináltam lemosó permetezést.

    Tudom,hogy kellene ,de inkább veszek egy liter olajat a motoromba ,minthogy számomra ismeretlen szereket vegyek amitől majd meg döglők permetezéskor....Tudom kellene mert az ismerőseim minden kis pénzüket ezekre az izékre költik tavasszal és egész szezonban, Viszont jobban esik ősszel az a 20 db körte ami nem látott mérget és késsel kell kifaragni az ehető részeket,mint az ízetlen tápoldatos egészségesnek tűnő...Ez nem teljesen igaz: mert ha véletlenül letévedek a kertbe és látom a bogarakat. akkor kapnak tőlem egy egy méreg-adagot!

    Leave a comment:


  • Jankó51
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és mindjárt itt lesznek a nem szeretem kerti munkák is.....
    Már épp kérdezni akartam, hogy ugye az első tavaszi lemosó permetezésen már túl vagy és az alma, körte metszéssel is elkészültél? Bírom, amilyen őszinte szeretettel beszélsz a kerti munkákról (mondjuk a permetezést én is utálom).
    Azért csak hajrá...

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    12-es ,de KTM hobbi vázba került mert a Sax-blokk törött és hiányos:annyira régi ,nem láttam hozzá hasonló motorral szereltet egyet sem
    Egy Riga blokkot azért könnyebb életre kelteni, mint egy nálunk ritka, ráadásul hiányos Sax-ot. Ha meg továbbra sem akar működni akkor hamarosan ideér a börze szezon, biztosan találni ép porlasztót hozzá.

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Köszönöm,de csak Simson fuvókát tettem Riga karbiba mert nem találok méretet és az enyéim üresek,viszont ma lemondtam a kinlódásról áttoltam a pihenőbe.A jó idő és a hosszabb nappalok miatt bele kell vágnom a félbemaradt munkáimba és mindjárt itt lesznek a nem szeretem kerti munkák is.....

    Leave a comment:


  • Kopasz 1
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy gépkönyv sem ír méretet.
    Van egy javítási gépkönyvem a Simson -okról, annak a 80. oldalán ez van.
    Az egész könyv (fájl) 31,5 MB, ide nem tudom feltenni.
    Ha adsz egy e-mail címet elküldöm, hátha jó lesz Neked, talán tudod használni.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hányas Rigát sikerült szerezned?
    12-es ,de KTM hobbi vázba került mert a Sax-blokk törött és hiányos:annyira régi ,nem láttam hozzá hasonló motorral szereltet egyet sem .....Egy csonkot kellett vágnom a vázon,a kereket megfordítottam így marad eredetinek, talán mehetek vele....

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Több napos próbálgatással beindult
    Egyel nagyobbat kipróbálhatsz még a Simson fúvókából. Ha viszont akkor sem reagál akkor egy kopott porlasztó lehet a fő ok. A falsh levegőt már gondolom kizártad. Hányas Rigát sikerült szerezned?

    Leave a comment:


  • mátéapu
    replied
    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de kaliberrel mérve abban 70-es volt.
    Több napos próbálgatással beindult ,ez a ......... simson 0,67-es fúvókával: viszont nem reagál az üzemanyagcsavarra.akkor a közelben járok .Egy gépkönyv sem ír méretet.

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném tudni ,a fúvóka méretét a Riga karburátornak
    Ma szétszedtem egyet, a számbeütés már lekopott róla, de kaliberrel mérve abban 70-es volt.

    Leave a comment:


  • Kopasz 1
    replied
    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Papíron a helyes méret, gyakorlatilag egy picivel rövidebb. Annyira hogy feszíti a szerkezetet és "keresztbe" áll a váltó oldalon a szíjtárcsa.)
    Fogazott szíjaknál nem mindegy a fogprofil. Lehet, hogy ebből eredhet a probléma. Egy szélesebb fogprofilnál nem ül úgy bele a szíjfog a kerékbe, ezáltal, mintha rövidebb lenne.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • jagdtigger
    replied
    Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a tengelyt minusz 0,01 mm. és minusz 0,03 mm. közé illeszted, nem kell melegítened a csapágyat.
    Majd igyekszem fejben tartani. Bár így hogy le lettem tiltva a téli motorozásról nem sokat megy az öreg gép, bár lehet jobb is így. Normális keresztbordás szíjat lehetetlen beszerezni.... (A boltik eddig mind ugyanazzal a betegséggel küszködtek. Papíron a helyes méret, gyakorlatilag egy picivel rövidebb. Annyira hogy feszíti a szerkezetet és "keresztbe" áll a váltó oldalon a szíjtárcsa.)

    Leave a comment:


  • Kopasz 1
    replied
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csapágy belső nulla mindig.
    Ez így nem jó. Tűrés az mindig van. Itt van a belsőgyűrűk tűrése ezredekben. Mérj meg több egyméretű csapágyfuratot ezredes osztású (kijelzőjű) mikróval, és látod a különbséget.
    24. oldal.
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A nagykönyv 120 fokos olajfürdőt ir elő beszerelés elött, hány perc azt már elfelejtettem
    A nagykönyv ezt írja elő. Én azt írtam, én hogyan szereltem probléma nélkül több évtizeden keresztül. Ezután is így szerelem, mert nekem bevált.
    Attached Files
    Utoljára szerkesztve a következő által: Kopasz 1; 2023 febr. 28, 07:15.

    Leave a comment:

Ugrás az oldal tetejére
Working...
X