Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

  • horex
    replied
    Storno
    Szomszéd éppen nem aludt, átszóltam telefonon és átadtam neki a gépet
    Miért kellett hozzányúlni h nem értesz hozzá, tele van olajjal, és forditva vannak visszarakva a membránok Kussoltam
    Nagy nehezen kipörgette belőle az olajat miután szét/összerakta a porlasztót, de légszűrő nélkül nem lesz jó
    Ha nem találom elvágok egy darab szivacsot az volt benne, de meglesz az is mert nálam rend van . A légszűrő műanyag tető megrepedt, majd megforrasztom. A damil betöltés nem erősségem és mostr azt kellene, majd
    Simsonon is dolgoztam egy sort eladásra, meg a kezembe került egy halom dolog a sufniból, mennek a netre
    Mára elég is nekem , ennyitöl is kikészültem


    Azért megkérdem, van valakinek fotója két fékkulcsos nagyfékdobos Pannonia első kerékröl, a fékpofáktól?

    Click image for larger version

Name:	plus_kulcs.jpg
Views:	267
Size:	135.3 KB
ID:	233740
    Mi az hogy két kis pöcök mozgatja a pofákat? A másik kulcs normális. Ezzel gond nélkül motoroztam, de most mégis értetlenkedem

    Leave a comment:


  • pasetta
    replied
    https://www.agrokisgepcenter.hu/Part...v-keszl-Walbro

    Valami ilyesmi a karbi?

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy kozdarab valasztja el oket amlyken kivannak alakitva a megfelelo formak es lulak a mukodeshez.
    Nem volt ott semmiféle közdarab. Alsó-felső rész/gumi-nyomkodható, benzin van benne/ alatt a két membrán. Nem válassza el őket semmi

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Modelltol fugg van olyan karbi amelyikben minda ket memran ugyanazon az oldalon talalhato
    Akkor teszek is be róla képet, mert valószínű, hogy nem is ugyanarról a karbiról beszélünk, még ha a gép egyezik is.
    Ez volna a kiindulási alap: Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204108.jpg Views:	0 Size:	492.6 KB ID:	233722
    Ez pedig a porlasztó, már amennyire látszik: Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204130.jpg Views:	0 Size:	578.1 KB ID:	233723 Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204143.jpg Views:	0 Size:	646.9 KB ID:	233724
    Azon kívül, hogy Walbro pontos típust nem tudok róla. Ezt a gépet ezzel adták el annyi biztos.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2024 jún. 19, 19:53.

    Leave a comment:


  • movisz
    replied
    Modelltol fugg van olyan karbi amelyikben minda ket memran ugyanazon az oldalon talalhato egy kozdarab valasztja el oket amlyken kivannak alakitva a megfelelo formak es lulak a mukodeshez.

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    El se tudom hinni hogy nagybátyám kézi kaszával tolta le a mittomén hány holdat
    Kaszával azért szebben lehet dolgozni, de ez sem rossz.
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Melyik membrán van felül a "gumi félgömb" felé, a vastagabb vagy a vékonyabb?
    A tűszelep oldalánál lévőt úgy kell betenni ahogy movisz is írta, tehát az alumínium lap néz befelé, arra megy a tömítés és a fedél. Tudtommal egy membrán van csak oldalanként. A nyomás alatt tartó membrán a porlasztó túloldalán van. A szűrőt megnézted?

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vastagabb vagy a vékonyabb?
    Nyilván jól raktam össze mert a tünet ugyanaz .Indul, 5sec. és leáll. Nem lepörög lassan hanem mintha lecövekelne a főtengely
    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 17, 18:10.

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van ketmembran
    mostmár biztos jó lesz mert semmi nem úgy került vissza ahogy volt
    Melyik membrán van felül a "gumi félgömb" felé, a vastagabb vagy a vékonyabb?

    Éshát milyen hibát keressek azon kívül hogy a gázkar/kis lemezke a porlasztón valahogy elgörbült, nincs a helyén. Isten bizony nem feszegettem

    Leave a comment:


  • movisz
    replied
    A karbiratoron van ketmembran az egyik az a tuszelepet nyitja azon van egy kis aluminium lap .a masik az nyomason tartja a beerkezo uzemanyagot amit a forgattyus hazban kialakulo nyomas valtakozas mukodtet .

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    , ami az üzemanyag szivattyúja ha jól értelmeztem a működését.
    Ja, ha azt addig nyomkodtam mig visszafolyt a tartályba a benzin akkor jellemzően indult
    Kaptam, állitólag újkorán is sokat kellett rángatni
    No majd akkor szétszedem a porlasztót.

    Még egy kérdés. Hogy működik ennek a gyújtás beállítása
    Láttam egy érdekes megoldást
    El se tudom hinni hogy nagybátyám kézi kaszával tolta le a mittomén hány holdat és az asszony meg szedte a markot, és kötözte
    Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 16, 20:09.

    Leave a comment:


  • Titus
    replied
    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most rángattam vagy tizet, indúlt felpörgött aztán hiábs húztam a gázt, leállt
    Van egy ilyen szerkezet itthon is, 2004-ben lett véve. Kb 2-3 éve lett kicserélve a szimmering és a porlasztóban a membrán, mert az sem akart működni. A gumissal szokott baj lenni, ami az üzemanyag szivattyúja ha jól értelmeztem a működését. Ez a fényes domború lemez alatt van, amit 4 csavar rögzít. Van ott az alatta lévő üregben asszem egy szűrőháló is beleszorítva egy vastagabb járatba. Nem gondoltam, hogy hibás, de membráncserék után sem akart rendesen menni a motor és kivettem belőle. A fény felé fordítva nem lehetett átlátni rajta. Elsőként piszkáld ki belőle azt és ellenőrizd, majd ha továbbra sem javul meg jöhetnek az új membránok. Meg persze féktisztítóval fújkáld át az összes járatot is, ha teljesen szét kell szedned végül.

    Leave a comment:


  • horex
    replied
    Fűkasza ugye ON lenne itt?
    Partner Elektrolux 25ccm, nagyon nehezen indúlt, de indult
    Tegnap óta azt játsza hogy mintha könnyebben indulna, de még 10 sec-ig se jár és leáll. Újból indul és ujból 5-10 sec pörög csak. Most rángattam vagy tizet, indúlt felpörgött aztán hiábs húztam a gázt, leállt
    Mit nézzek rajta, gondolom porlasztó? Milyen elven működnek ezek hogy nincs úszóház?

    Leave a comment:


  • dvtamas58
    replied
    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hasonló kiadvány
    Google: golf mk5 repair manual
    elég sok "free" találatot hoz, az alábbit kipróbáltam, szerintem jól használható. Részegységenként van könytárakba szedve.

    https://www.allcarmanuals.com/factor...A5-Typ-1K.html

    Leave a comment:


  • jagdtigger
    replied
    Nem ismer valaki valami hasonló kiadványt mint amiről fentebb betettem a képet csak az autómhoz (golf mk5 2007)? Neten csak dirib-darabokat találok meg aranyárba mért előfizetéses (erwin pl 30€/nap, a havi ill évest meg se mertem nézni.........).

    Leave a comment:


  • sepy
    replied
    Nos barátaim mivel én egy vaskalapos fazon vagyok-e igen békülékeny így én maradok a forrasztásnál és arra a zsugor szigetelés mellett, Nekem az a privát véleményem ha a forrasz megolvad akkor ott tűz lesz és füst!! A sorkapcsos kötést is úgy tartom jónak ha a vezeték végeket előtte befuttatom . Így talán elkerülhető a nedvesség rossz hatása, Nincs bosszantóbb mikor egy zötyögős úton haladva egyszer csak a rossz kontakt miatt meg kell állni. Lehet egyéni macera de még a Skorpiós időből ragadt rám a réz pasztával leápolás. Azon a sok ajtóban lévő csaták szerettek a párában beoxidálódni. Ott kezdtem használni soha nem volt velük gondom. A motoromon is evvel van ellátva minden saru dugvillás csatlakozó és oké! Emunak szeretném üzenni időnként nézzen rá a szalonnára a hűtőben de ne nyitálja túl sűrűn mert a tavalyi konzerválás teljesen jól sikerült. A Békülési szándékom fenntartom

    Leave a comment:

Ugrás az oldal tetejére
Working...
X