Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ezeknek a gépeknek szerencsére van üresvisszajelzője, szóval ha már megálltál meg tudod keresni.
    Sajnos nincs :-( A 600-as Yamahán van, de az sokkal kezesebb is váltás terén. Kényszerből vagyok egy 250-es Krossz Yamahán, és ott van ez a dolog. Persze vizsgázni, meg néha gyakorolni fogok a 600-ason is, de a másik társam már 7-én vizsgázik, így most vele erőltetik a forgalmat jobban.

    Jut eszembe a másik dolog: Oktatóm mondja, hogy nagyon lemaradtam azért 50-el menjek. Oké, felgyorsítok 50-re ekkor meg azt mondta ne lépjem túl a sebességhatárt. Így kellett rájönnöm, hogy a kilométeróra is csal, vagyis kevesebbet mutat 8-10 kilométerrel. Pannoniánál nem csodálkoznék ezen, na de egy "mai" gépen?
    Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2012 máj. 24, 13:14.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Gratulálok chemotox! És nagyon örülök, hogy megosztod velünk a jogsi szerzés folyamatát. Nekem a rutin része könnyen ment, pedig nem motoroztam a tanfolyam előtt. Talán az számított, hogy sokat BMX-eztem általános iskolás koromban. Viszont a forgalom elég nehezen ment, főleg autóval, de motorral is bizonytalan voltam. Sok volt nekem egyszerre a jármű kezelése, a kresz szabályainak észben tartása és közlekedés többi résztvevőjének szemmel tartása. És persze a folyamatos drukk, hogy figyelik minden mozdulatomat. Az sem volt teljesen világos számomra, hogy különösen béna vagyok-e, vagy normális, hogy ez ilyen küzdelmes nekem. Emiatt gondolom, hogy nagyon klassz lehet olyanoknak olvasni az írásaidat és tapasztaltabbak válaszait, akik szintén hasonló cipőben járnak.
      Che és chemotox kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #78
        TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Emiatt gondolom, hogy nagyon klassz lehet olyanoknak olvasni az írásaidat és tapasztaltabbak válaszait, akik szintén hasonló cipőben járnak.
        Köszönöm!

        Első írásom elég önző érdekből született, gondoltam hátha segít, ha kiírom magamból a nyűgömet. Persze inkább az elején kezdtem, hogy azért legyen némi köze a veteránozáshoz. Az az igazság, hogy sem önbizalommal, sem jó érzékkel, illetve kézügyességgel nem halmozott el a sors, nekem általában jobban meg kell szenvednem a dolgokért mint másnak. Voltak múlt héten nagyon rossz pillanataim is de nem amikor buktam, hanem inkább utána. Szerintem az írás, és a biztatás, meg a vélemények is segítettek átesni a holtponton. Ugye a jobbra fordulás volt a rákfeném a nyolcasozás közben. Amikor először sikerült, úgy vettem a levegőt mint aki megmászta a Himaláját! Oktatóm akkorát röhögött, hogy ne stresszeljek már! Mindenesetre nekem így sikerült ezt megcsinálni..
        Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2012 máj. 24, 13:24.
        kollarg és kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem tudom néha vissza pakolni a sebességet, kettesnél mintha megakadna. Na ezután meg ha már meg kell állni, jön a szórakozás, hogy rakjak egyest..
          Szia, gratulálok!

          Próbáld esetleg úgy, hogy még egy kicsit gurul a motor, és akkor rakod üresbe, vagy félreértettem, és már a kettessel is gondok voltak?

          Komment


            #80
            Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia, gratulálok!

            Próbáld esetleg úgy, hogy még egy kicsit gurul a motor, és akkor rakod üresbe, vagy félreértettem, és már a kettessel is gondok voltak?
            Szia!

            Igen jól értetted, még gurul a motor. Ennek ellenére nem akar üresbe kerülni. Jó barátom tanácsolta, hogy próbálkozzak kisebb gázfröccsel, hogy össze tudjon szinkronizálni. Fel váltásnál nincs ilyen probléma.

            Komment


              #81
              @chemotox
              Gratula .

              Komment


                #82
                chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igen jól értetted
                szerintem a hiba nem a Te lábadban van, de lehet, hogy egy kis gyakorlással majd rájösz a trükjére, a gázfröccs is segíthet, inkább az lehet a gond, hogy már sokan taposták előtted azt a váltót...

                Komment


                  #83
                  chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ettől függetlenül nagyon jó, néha volt időm megnézni a csajokat is :-)
                  Elmész Te a pi....ba, Kedves Jóska! Az egész Fórum Érted izgul, Te meg a csajokat nézed!
                  Akkor nem is vagy olyan "nehéz eset", mint ahogy az előzőekben beharangoztad!
                  Csak így tovább!Gratulálok!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 máj. 24, 14:38.
                  A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                  Komment


                    #84
                    Gratulálok Chemotox! Előttem mindez még előttem van se rutinon, se kresszen, semmin nem voltam még Mondjuk még tanfolyásra sem iratkoztam fel, azért a Pannóniák már itt sorakoznak várva mindegyik hogy szépen sorra kerülhessen.

                    Így tovább!

                    üdv, Odin

                    Komment


                      #85
                      chemotox, gratula. ha jössz agárdra, Te fizetsz mindent

                      Komment


                        #86
                        chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sikerült!
                        Gratulálok!
                        Na ugye, hogy megy ez neked!

                        Komment


                          #87

                          Komment


                            #88
                            ApaE, mondanál erről vmit?

                            Komment


                              #89
                              chemotox,

                              Gratula! Az üzenet viszont elmaradt, úgyhogy a sört elhalasztjuk, de attól még én állom az elsőt Én szombat reggel 8ra megyek ismerkedni a motorral meg a pályával, tehát az lesz az első napom motorral rutinon.

                              Komment


                                #90
                                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Idézet norinco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                chemotox, gratula. ha jössz agárdra, Te fizetsz mindent
                                Még egy indok, hogy ott legyünk Agárdon !
                                Ezt mostmár nem szabad kihagyni!

                                És természetesen gratulálok - de az is világossá vált, hogy csak egy kis 'ajnározásra' vágytál, hát itt megkaptad .
                                Nem mondanám, 3 napja még a borulással voltam elfoglalva. Nagyon érdekes volt ez a 3 nap. Amikor már nem kellett annyira foglalkozni a kanyarodással, egyszer csak kezdtem meghallani mit magyaráz az oktató, meg tudtam más dolgokkal is foglalkozni. 4 napja még az volt a gondolatom, hogy hagyom a francba az egészet. Az oktatómmal folyt ilyen párbeszéd, hogy abba hagyom. Visszakérdezett, hogy ugye csak viccelsz? A válaszom: Nem papírral megy, hanem benzinnel. Hááát, nem röhögött. Sok dolog volt még amit nem írtam le.




                                Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                chemotox,

                                Gratula! Az üzenet viszont elmaradt, úgyhogy a sört elhalasztjuk, de attól még én állom az elsőt Én szombat reggel 8ra megyek ismerkedni a motorral meg a pályával, tehát az lesz az első napom motorral rutinon.
                                Egész délután fent voltam, de nem láttalak aktívnak. Sajnos ma alkoholmentes sörre futotta volna, még mindjárt van egy fuvarom. Ráadásul Nyíregyháza határán lakok, ha a Kótai úton laksz, akkor nekem az van vagy 14 kilométerre.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2012 máj. 24, 21:20.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X