Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ide írom,mert kocsmába illő hülyeség(részemről!).
    Habár többször több fórumon (itt is!) kérdeztem már:Mi történik ha egy nem kimondottan 2 üteműre való elektronikus fordulatszám mérőt teszek az ETZ-re? Mivel választ sehonnan sem kaptam ezért ki próbáltam!Megvettem a legolcsóbb neten kapható állitólag sport célú elektronyikus fordulatszám mérőt.Ma kaptam meg és persze rögtön mentem kipróbálni!A rajz alapján bekötöttem és beindítottam a téli álmát alvó hű ,,sárkányomat"! Szerintetek mi történt?

    Komment


      A „mennydörgő” hangját amúgy hogy viselik a szomszédok?
      Ha panaszkodnak is, nem hallom. De tudják már, hogy vasárnap délután mindíg hajtóműindítás van.
      Egy biztos felébred a falu népe
      A motorostalálkozón is páran magukra csomagolták a sátrat éjfélkor tőle...
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 márc. 01, 16:35.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Szerintetek mi történt?
        Szerintem mutatja a fordulatotesetleg a duplájával!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          Szerintetek mi történt?
          Ne csigázz, Gyula bátyám! Mondd (írd le) ki....!

          Komment


            esetleg a duplájával!
            Nem lehet, hanem biztos ! Legalább is, annak idején a rallye trabantomban így viselkedett a lada fordulatszám mérő.

            Komment


              Semmi gond. Fordulatszámmérő szétkap, számlapról a számokat eltávolít és fele osztással újraír. Aztán óra összerak, helyére vissza és rögtön pontos lesz

              Komment


                A rajz alapján bekötöttem és beindítottam a téli álmát alvó hű ,,sárkányomat"! Szerintetek mi történt?
                Motoroztál egy nagyot?
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  Mivel a természet kíváncsisággal sújt minket hát elmondom!KB 20Mp-ig mutatta a fordulatot aztán 8000 fölött megakadt!Azóta nem mozdul.8000-ig van osztás rajta tehát valószínű hogy dupla fordulatot mér!Ma majd szétszedem és megnézem mit tehetek vele!Ha károsodott akkor van 7000ft-ért egy szép kéken világító lámpám............a többi kiderül!Minden esetre azért írtam a hü...g szót mert 10000ft ért lehet kapni Müller féle direkt MZ-re gyártott el,ford,mérőt!De sokaltam az árát.Így most ha nem tudom megcsinálni akkor megveszem a ,,Müllert" így olcsóbban jövök ki!Hiszen mostmár tudom amit akartam..............és a tudás a legnagyobb kincs!
                  U.I: Ezért vagyok csóró!

                  Komment


                    !Minden esetre azért írtam a hü...g szót mert 10000ft ért lehet kapni Müller féle direkt MZ-re gyártott el,ford,mérőt!De sokaltam az árát.Így
                    Erre itt lenne heeegany barátunk!Aki:tippem szerint mondjuk tudna megbízható pl.: led-sort készíteni 1000-res környékén,de neki nem kihívás,így nem foglalkozik ilyenekkel!
                    Ha elérhető áron készítene,simsonra,pannoniára,keletiekre:ford.mérőt és irányjelzőket (a burkolat legyen a kuncsaft gondja)sokaknak kellene!
                    Pl.bármikor adtam volna egy ezrest egy kék-ledes visszajelzőért amit csak be kell kötni,de mindenki csak tanácsokat adott,hol és mit vegyek........amit soha nem tudnék kimérni bekötni!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Erre itt lenne heeegany barátunk!Aki:tippem szerint mondjuk tudna megbízható pl.: led-sort készíteni 1000-res környékén
                      Így van!!!1000Ft-ért nem is kellene!Vagy 10000-vagy semmi!Így mulat egy rokinyugdíjas!Majd megveszem a Müllert és ha az nem jó akkor van másik a neten!Legfeljebb nem motorozok csak küldöm a lóvét a kereskedőknek!
                      Egyébként ledsoros lett volna használt de azt napfényben nem látom!Még az utat se nagyon!Meg amúgy is csak dísznek kell!Mert ugye mi öreg motorosok úgyis ,,filhallás"után motorozunk!

                      Komment


                        apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha károsodott akkor van 7000ft-ért egy szép kéken világító lámpám....
                        Pár képet tegyél fel kérlek, mert nem tudom elképzelni. Az anyagában szétesős kínai vackoktól felfele sok minden javítható.

                        Az egyedi elektronikákban van egy nagy bajuk:

                        Ha van "gyári" megoldás, nem éri meg nekiállni. Még ha szívja is az ember a fogát, mert drága, nem fog sokat spórolni.
                        Most építek össze egy sebességfokozat kijelzőt úgy, hogy kész kapcsolást kaptam, készen felprogramozott mikrokontrollerrel a kezembe. Csak ki kell marni és összeépíteni. Két napja szívok vele és még fogok legalább hármat.
                        A gyári megoldás 20e körül van. Megéri? Hobbi. Meg.

                        A másik baj az árakkal van, ha boltban veszi az ember, a kis elektronikai vackok méregdrágák, ha Kínából rendeli, sok idő.
                        És nekem nem az első elpusztíthatatlan ebay tranzisztorom ég le, tehát a minősége PÁF.

                        Komment


                          Pár képet tegyél fel kérlek, mert nem tudom elképzelni. Az anyagában szétesős kínai vackoktól felfele sok minden javítható.
                          Hova gondolsz??!!!Még hogy Kínai?!Eredeti USA technológián alapuló sport superhiperizé!Csak gondolom Kínán keresztül utazott!...ja!....és még HD is!Ami nem tom mit takar de szupin hangzik!........és SPORT!Ami ugye bírja a strapát! KB 20 másodpercig ez is bírta!Mindjárt szétszedem!Lehet hogy csak megszorult?Akkor meg elég csak megzsírozni vagy olajozni!Van jó csapágyzsírom jól bekenem!

                          Komment


                            Jók ezek a cuccok. Gyakorlatilag a felhasználó is részt vesz a gyártásban. Az első próba után szét kell szedni, és kis szerencsével és ügyességgel használhatóvá tehető.
                            Én így jártam pár éve egy fúrógéppel. Az első fúrás után bedöglött. Szétszedtem, a haloványvékony, tessék-lássék módon összeduggatott vezetékeket megforrasztottam, összeraktam, és így már használható volt. (Utána még tudtam vele fúrni vagy ötször, aztán megválasztották a pápát.... azaz kijött belőle a fehér füst)
                            Aztán begurultam, vettem egy 20ezer forintos gépet. erre már vigyázok, igyekszem nem használni
                            Szóval, először kidobtam az ablakon vagy 6 ezret, majd megvettem a jó gépet...

                            - - - Updated - - -

                            ...csak egy kérdés, miért nem teszel rá gyári órát? Az biztos jót mér, nem duplát

                            http://www.jofogas.hu/pest/Mz_km_ora...64.htm?first=1


                            http://auto-motor.vatera.hu/motor_ro...898621354.html
                            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2016 márc. 02, 08:25.

                            Komment


                              Milyen elven működik ez?
                              A motorodon van valami elektronikus kivezetés egy fordulatszám érzékelőtől? Vagy fel kellett rakni valamire egy érzékelőt? Nincs ezen valami állítási lehetőség?
                              A csapágyzsír jó dolog, pár dolgot (szobai ventillátor) megakasztottam vele, amíg át nem tértem a műszerolajra.
                              Szedd szét és tömd meg jól zsírral az óra házát :-)

                              Komment


                                .csak egy kérdés, miért nem teszel rá gyári órát? Az biztos jót mér, nem duplát
                                ......khmmmmm!!!!Akkor még egyszer!!!!!Elektromos fordulatszám mérőt szeretnék!!!!!!!!(eddig még csak 3421765-szor írtam le!)A gyári az MECHANIKUS!!!!!Azaz,úgy működik mint a kilóméteróra!Nekem rengeteg bajom volt vele!Főleg a főtengely átalakítása miatt!
                                Milyen elven működik ez?
                                NA végre egy jó kérdés!Ezt pontosan és tudományosan el tudom mondani!Szóval van rajta(mármint az órán!)5db tyúkbél ebből 2db a világításé a másik3db egy piros egy zöld egy fekete!Na most ezeket a csatolt bekötési rajz és Angol nyelvű utasítás alapján rákötjük a moci valamelyik vezetékére+a bizgentyűjére ami közvetlenül srévizavé a karnedli mellett van!..........és kész!Máris nézhetjük az órát!
                                Viccet félre!Szétkaptam!Kiszabadítottam a mutatót,vagyis lent egy pici üreges tekercs ami egy félkör alakú vasmagon fut!A vasmagy lötyögött!Meghúztam a csavarját!Így pucéran rákötöttem a fent leírt módon a mocira és lőn csoda mutatta a fordulatot!KB:35 másodpercig aztán elkezdett durrogni a sárkány és leállt!Most már hiába kötöm be akárhogy vagy 0-t mutat vagy 8000-t!........HÁT EZ VAN MOST!Úgy is hideg van még!Majd megoperálom!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X