Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én még arra is emlékszem, hogy zájcsik.... Meg Kakgyibjázávut... Minyázávut...
    Öt évnyi tanulmány alapján nem semmi "maradvány ismeret".

    Lepcsánka pedig jó fokhagymásan! Erről Gyulával már értekezünk máshol...
    Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2016 nov. 27, 07:45.

    Komment


      Tejföl, sajt nem kell rá, csak úgy pucéran...
      Azért valamit vegyél magadra. Legalább egy fürdőköpenyt.

      Komment


        Erről Gyulával már értekezünk máshol...
        Így igaz!Habár én a fokhagymát nem szeretem vele!Másképp igen P,L:szalonnával!
        Van még egy krumplis étek ami nálam mindent visz!........a KRUMPLI LÁNGOS!!!!!(nem krumplis lángos!Azt egyék a Pestiek!)........végtelen számú krumpli lángost tudok magamba helyezni!Két változatát ismerem az egyiket a ,,spór" tetején sütötte anyukám,a másikat össze tekerve tepsiben sütőbe!Holnap sütök is!

        - - - Updated - - -

        macok, mackó, görhöny, tócsni, lapcsánka, cicege, prósza, bere... és még ki tudja hány neve van.
        ........lepcsánka........a becsületes ,,magyar" neve!A többi ,,tót"!Pár hete sütöttem mert eszembe jutott!Azt emlegeti a ,,taluga"!Látta a fényképét!

        Komment


          A krumplilángos nekem nagymamámhoz kötődik. Ő is a sparheton sütötte... Most ezt is megkívántam. Hm.

          Komment


            Nálunk platnilángosnak mondják ...

            Komment


              Szervusztok!

              Nálunk a tócsni,úgy 15 éve készül.Egyszer valahogy úgy jött ki a lépés,hogy nem volt itthon kenyér és a Lányom éhes lett.Előtte egy pár nappal olvastam a Kincses Kalendáriumban a receptjét és mivel már jól benne voltunk az estében,nem volt hová kenyérét menni,úgy gondoltam megcsinálom.Elég egyszerűnek tűnt az elkészítése,így bátran nekifogtam.Amennyiben nekem kell valamit főzni,vagy sütni a recepteket,csak nagyjából veszem figyelembe,sőt csak részben tartom be,-mert főzésnek szerintem,a tisztaságra,a jó alapanyagokra,a jó ízvilágra és az egyéni elképzelésekre kell épülnie.

              Az általam készített tócsni alapja a liszt tojás és az apróra reszelt krumpli.A fenti anyagokat ki szoktam egészíteni,minden egyébbel,ebédből megmaradt sülthús,dióbél,pár szelet kolbász,főtt csirkemáj,.......Fűszerként,só,fokhagyma,-igen kevés lilahagyma,nagyon kevés őrölt bors,-sőt köménymag.

              Minden tócsni bélést nagyon apróra darabolok,mondhatnám apróra kockázom,a méret kb 3x3x3 mm..A dióbelet legjobb lereszelni,nem kell bele túl sok,-mondjuk négy főre 10 db.dió.

              Amikor minden elő van készítve,a reszelt krumpli kivételével,ősszekeverem az egészet és lehetőség szerint állni hagyom egy pár órára,hogy az ízek érjenek össze.Az apróra reszelt krumplit a legvégén a sütés előtt keverem hozzá és a massza állagát közepesen sűrűre állítom be,-olyan dagasztható állapotúra.

              A sütés előtt a deszkán olyan 10-15 mm.,vastag réteget csinálok és féltenyérnyi darabokra szedem szét.

              A sütés mindkét oldalára fordítva,forró zsírban és nem olajban történik,majd tálalás előtt,vékonyan tejföllel is meg lehet kenni és esetleg vékonyan sajtot is lehet rá reszelni.

              Amennyiben mindenki szó-szerint ragaszkodna a szakácskönyvekhez,akkor soha nem lett volna Jókai bableves,Újházi tyúkleves,csülök pékné módra,....stb..

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                az én korosztályom az utolsó széria, aki általánosban nyolcadikig tanulta az oroszt.
                Egész meséket kellett megtanulnunk oroszul. Bemutatkozni nemigen tudnék, de azt tudom hogy „ó milyen szépen dalol a madárka a fán”
                Nyugi , engem is a guminázium 4. osztályáig sujkoltak az orosszal , csak valahogy nem maradt meg semmi . Főleg hogy voltak fontosabb tárgyak , ahol a rossz jegy komolyabb retorziót vont maga után mint az orosznál !

                Komment


                  Evvel én is hasonló képen vagyok. Ami kötelező az felejtős pedig ha jól körbe nézünk egy " igazi" orosz tolmács egyre keresettebb manapság. Az orosz piac jelentős még ha Nivával fizetnek is.

                  Komment


                    Holle anyó fölrázta a párnáját :

                    Komment


                      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Holle anyó fölrázta a párnáját :
                      Hát azért nem lett közben izomláza:

                      Komment


                        Hát nem, de arra elég volt hogy menet közbe "betakarjon" .

                        Komment


                          Amennyiben mindenki szó-szerint ragaszkodna a szakácskönyvekhez,akkor soha nem lett volna Jókai bableves,Újházi tyúkleves,csülök pékné módra,...stb..
                          Ebben igazad van!De amit a tócsnihoz írtál annak vajmi köze van a lepcsánkához!

                          - - - Updated - - -

                          Amikor 1,20-nál betakarta a lencsét a hó!Majdnem leszáltam.....a székről!Ne rémítgessétek az idősöket!........jó ez a sisak kamerás felvétel!(Lehet áttérek rá?...hogy csinálsz megszakitott felvételt?)

                          Komment


                            apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Amennyiben mindenki szó-szerint ragaszkodna a szakácskönyvekhez,akkor soha nem lett volna Jókai bableves,Újházi tyúkleves,csülök pékné módra,...stb..

                            Ebben igazad van!De amit a tócsnihoz írtál annak vajmi köze van a lepcsánkához! - - - Updated - - -
                            És az analfabéták éhenhaltak volna

                            Komment


                              apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Amikor 1,20-nál betakarta a lencsét a hó!Majdnem leszáltam.....a székről!Ne rémítgessétek az idősöket!........jó ez a sisak kamerás felvétel!(Lehet áttérek rá?...hogy csinálsz megszakitott felvételt?)
                              Mit értesz megszakított felvétel alatt?

                              Komment


                                apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a lencsét a hó!Majdnem leszáltam.....a székről!Ne rémítgessétek az idősöket!........jó ez a sisak kamerás felvétel!(Lehet áttérek rá?...hogy csinálsz megszakitott felvételt?)
                                Action Sport Camera SJ5000 Camcorder 1080P Full HD Mini DV Cam + Parts for Gopro | eBay

                                Számítógépen összevágod
                                (igazából egyszerűbb mint amilyenek hangzik)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X