Ha szeretnél csatlakozni hozzánk, beszélgetni, kérdezni, vagy válaszolni, üzeneteket küldeni, szavazni, akkor kérlek, szánj néhány másodpercet a regisztrációra.
Elvtársak! Innét a harcálláspontból jelentem, hogy a Dnepr elindult az Elba felé! Ma Berlin, holnap egész Németország! Elvileg folyó hó 22-én látom viszont a harcjárművet, ha minden jól megy, immáron Birodalmi jelzéssel!
"When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
"Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"
Előfordulhat... Ezért is voltam elfoglalt a múlt héten. Meg közbejött egy Sierra első kerékcsapágy csere. Arról meg úgy ledobom azokat a gyenge fékeket majd, mint a sicc...Hűtött tárcsák mennek fel majd.
Még utoljára a Nyipró megörvendeztetett egy testhibával, egy lemágneseződött dinamóval, és a hátsó hajtás is elfosta magát, csak hogy örüljek, és ne érezzem a törődést.
Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 jún. 06, 00:50.
"When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
"Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"
Sok sikert wsievers! Jövő hét szerdán ez is megy végre: Most az első féket koptatom be, de rendszám nélkül messzire nem merészkedhetek.
Utána jön az öcsém gépe: Első sárvédőből kap majd egy vágatlant, az még nem illik a képbe.
Üdv Nem igazán tudom melyik témában kérdezzem, így a kocsmába két virtuális sör mellett
Valaki tud olyan zárható tanksapkáról ami a Pannóniára jó? A Jawa-nál tudom hogy volt/létezett, a Pannóniára is van valami ami rámegy? Városban is ott szeretném hagyni a motort utcán és a helyi suttyók nem szeretném ha a tankot homokkal/cukorral/máig harcoló orosz alakulattal megtöltenék.
Nem tudom,én úgy vettem észre amerre jártam a Pannóniával:tisztelettel közelítették meg nem fogdosták!Soha nem hagytam félreeső helyen,és eleinte messziről figyeltem a reakciókat...
"Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.
Én viszont már többször mentem vissza úgy a motorhoz, hogy rajta ültettték a kisgyereket és : Csak egy képet csinálunk! felkiáltással karmolták össze-vissza a festéket.
Nekem az Izsen volt Pannónia tanksapka. Utána Jawa volt, most Mz van. Szóval ezek szerint bármelyik jó a Pannóniára. Valami szabvány lehet.
Ez azt jelenti, hogy az Mz zárható tanksapkáját kellene megpróbálnod. Jawából alu van, az vmi kisipari, de ritkán látok olyat.
Próbáld fel ezt, szerintem motorosboltban kapsz(rá tudod próbálni) http://www.bercsekft.hu/motorosbolt/...-mza-1777.html
Vagy műtsd bele az Mz oldaldoboz zárját a Pannónia tanksapkába. http://robogoalkatresz.odormotor.hu/...Z_ZAR.php#gref
Egy Pannónia vagy olajkályha, Csepel teherautó tanksapka bánhatja a dolgot csak. Az alsó lemezcsíkot tuti cserélni kell olyan alakúra, ami elbírja a kb 20-as furatot , a zár meg egy lemezfület fordít 90fokban. Ennyi az egész.
Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 jún. 21, 15:02.
"When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
"Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"
Szerintem azt az MZ oldaldoboz zárat hagyd. Jó drága, de nem tűnik valami tartósnak...
nézz be egy jobban felszerelt bútorboltba és keress lemezszekrény zárat.
Én nemrég vettem 8db-ot, kb fél óra alatt egy kulcsossá alakítottam őket. Néhány száz ft darabja és meglepően finoman és pontosan működik.
(bár, mint az összes hasonló szerkezetű zárat ezt is feltöröm max 1 perc alatt tolvajkulccsal. Pedig én nem értek hozzá )
Igaz nekem Danúvia tanksapka van rajta nem Pannónia, de régebben gondolkodtam rajta hogy megcsinálom zárhatóra.
A terv az volt hogy egy lemezszekrény zárat felhasználva csinálok egy zárható dugót bele, amire ráfogatom a Danúvia tanksapkát(középső csavart kelletett volna csak levágni és a helyére egy lemezt tenni) úgy, hogy egy kis csuklós fémpánttal legyen összekötve a kettő. A Danúvia tanksapkát felnyitva ott lett volna alatta a kulcslyuk, azt nyitva pedig az egészet ki lehetett volna húzni.
Aztán végül hagytam a fenébe az egészet, és remélem hogy senki nem mer hozzányúlni
Jó egészséget a Családnak remélem megtanítod még szerelni és motorozni. Nincs szebb mint egy olajos kormos képű gyerek ki ha végzett a pólójába törli a kezét!
Komment