Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és a törzsek drótkefélését
    Bizony, kiskertben még bevállalható munka, és érdemes megcsinálni. Kéregkaparás, kefézés. Ugyanis a mély résekben, öreg, málló kéreg alatt sok "jószág" telel át.
    Régen nagy ültetvényeken is csinálták eezt, ma már nincs munkaerő aki elvállalná, és nincs munkáltató aki megfizetné.
    Valóban fontos lenne a hullott, beteg levelek, növényi részek összegyűjtése, elégetése is. Természeteesen ez nem azt jelenti hogy ezek által garantáltan makk egészségesek lesznek a növényeink, hiszen a kórokozók, kártevők nem csöngetnek be a kapunál ácsorogva, jönnek a széllel, rovarokkal, nedvességgel.

    Nagyon szép és jó elképzelés a biokertészet, csak igen nehéz hatékony ámde környezetbarát megoldásokat találni. Több munkával jár (ld. Józsi bácsi által leírtak is), kevesebb a védekezési lehetőség.
    De pl., ki tudja mi az összefüggés a háztáji baromfitartás és a cseresznyelégy között?

    Komment


      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért várjuk meg a Dongós jelentkezését
      A hétvégére elvonultam, az új szakma tanulásának átadva magamat.
      Remélhetőleg a közeljövőben már cserépkályhákkal kapcsolatos kérdésekre is tudok érdemben válaszolni

      Komment


        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezek zúzmók. Tujajdonképpen algák és gombák élnek együtt szimbiózisban, ezek alkotják ezeket a telepeket. A gombák az algák által előállított anyagokkal táplálkoznak, az algák pedig a gomba nedveességének örülnek. Így együtt oly vidáman elvannak hogy nem is kell nekik semmi más tápforrás. A fákra tehát nem veszélyesek, nem élősködnek rajtuk. Épp csak azon telepednek meg.
        Esztétikailag valóban nem túl pozitív élmény. Le lehet kefézni, esetleg gomba elleni permetszerekkeel (pl.Tiosol) permetezni. Ez kinyírja a gomba alkotót, ami nélkül az alga is oly szomorú lesz hogy belepusztul a hiányába.
        Nagyjából ennyit tudok a témáról...
        Dongós, köszi a választ. A lemosót minden esetre megcsinálom.

        Akkor nekünk kettős hasznú fáink vannak. Valami vega receptben olvastam a zuzmók és az algák egészségre gyakorolt hatásáról. Keresek egy bioboltot és eladom nekik.

        Komment


          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          cserépkályhákkal kapcsolatos kérdésekre
          Kicsit messze esett az alma a fájától, de találtam közös nevezőt . A VÍZ !

          Komment


            Miért is? A csempe kályhába is általában addig jó a víz mig a kályhás rakja kivétel ha vízteres a kertésznek ennél több víz kell. Víz nélkül a kályha ég a kertész meg szükségtelen ha nincs víz!

            Komment


              Ma elobanyasztam egy szerintem boven 20 eves Stihl fureszt akkor ez volt alegkoñnyebb am8 ok gyartottak latszatra lehangoo allapotba van de erdekes modon par probalkozas utan indult es mukodik pedig tobb eve hogy em inditottam be .A bosszanto hogy az uj fureszeket(professzionalis)
              el vittem aszervizbe mert nem boldogultam veluk es karburatorokat erdemesebb cserlni mint probalkozni a javitokeszletek alkalmazasaval.

              Komment


                movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                .A bosszanto hogy az uj fureszeket(professzionalis)
                el vittem aszervizbe mert nem boldogultam veluk
                tegnap 68-as évjáratú külsőt raktam egy kerékre azon kívűl,hogy nehéz szerelni elképesztően jó állapotú,70-es Pannóniára való a felni kirohadt belőle.Azért írom a mai gumik 5-év után átrepedeznek..ezért nem működik az új fűrész nem bírja a gumimembrán..-sem
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Máté az a gumi még gumi nem korom és más adalék. Meg merem kockáztatni, hogy USSR gyártmány.

                  Komment


                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    68-as évjáratú külsőt
                    Sajnos le kell vennem , nem tudom ütésmentesen felrakni nem engedelmes már...

                    Egyébként Cordatic tudtommal magyar:egy múzeumi darabon lenne a helye!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Egyébként Cordatic
                      Nekem a 150 es CZ-n Emerge gumi van . Ránézésre hibátlan !

                      Komment


                        Nekem vannak regi meg fol nem szerelt gumijaim mert egyszer meg vettem egy bezart bolt arukeszletet amibol sokmindent meghagytam hatha meg lessz ra szukseg .Belsogumikat tobbet folhasznaltam kifogastalanok

                        Komment


                          movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ma elobanyasztam egy szerintem boven 20 eves Stihl fureszt akkor ez volt alegkoñnyebb am8 ok gyartottak latszatra lehangoo allapotba van de erdekes modon par probalkozas utan indult es mukodik pedig tobb eve hogy em inditottam be
                          Mert STIHL! És a Stihl-t soha nem hívják Husqvarnának de a Husqvarna-t hívják stílfűrésznek

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ezért nem működik az új fűrész nem bírja a gumimembrán..-sem
                            Nem a gumit eszi a bioethanol és mint tudjuk a karburátorban benzincsapban előfordul mindkettő és a gumi veszít

                            Komment


                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem a 150 es CZ-n Emerge gumi van . Ránézésre hibátlan !
                              Mostmár útállak. értem hogy nekem sem lehet mindenem de akkor Neked hogyan ??!!
                              Egyébként az ilyen gumi csak használatra nem való csúszik mint a korcsolya.
                              A kaposvári Tesco parkolójában az azfaltot me, tudom miből csinálták de a három éves gumi már visít rajta, viszont így kiderül hogy cserés

                              Komment


                                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyébként az ilyen gumi csak használatra nem való csúszik mint a korcsolya.
                                Az irigység beszél belőled !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X