Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    émely ízlés szerint a ketchup jobb ízű mint a nyers paradicsom,de vajon egészségesebb e?
    Egy biztos, benne van a szeretet és nem tartósítószeres !
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Szervusztok!


      Túl vagyunk a ketchup II főzésen,-ez hajnali 4-ig tartott,-már kihűlt a dunsztban és a spájz polcán van,-ezzel az idei paradicsomlekvár főzést letudottnak tekintem.Most meg hullanak a diók és a fa levelei is,nem győzöm kaparni és égetni.A diótermés a korábbi évekhez képest siralmas és rossz minőségű,talán a családnak és a szűk baráti körnek elég lesz,de dúskálni nem fogunk benne.A férfi lekvár szépen lassan kiforr,lehet főzdei időpontot kérni és gondolkozni azon,hogy miből is fizetem ki.Az idén csak vegyest főzetek,mert összesen nem lesz több,mint 200-250 l. alapanyag,szőlő,szilva,körte összetételben.

      Nem tudom,hogy mikor jutok be a műhelybe,hogy végre molyolhassak a vasakkal,mert terveim és elgondolásaim bőven vannak,-szereztem már egy betonvibrátor motort,most valamilyen 4-6 db légrugóra lenne szükségem és akkor el lehetne kezdeni a vibro polír,vagy tisztító készítését.Inkább oxid eltávolításra használnám és akkorára szeretném készíteni amibe egy nagyobb autó felni belefér.Majd látom,hogy miből és mire megyek vele,-komolyat szeretnék csinálni,nemcsak olyan labilis vackot.Valamilyen kisebb és nem túl magas légrugót nézegetek,valamilyen elfekvő készletből,egyenlőre sikertelenül.Az elképzelésem szerint a vibro polír kádja,sorbakötött légrugókra lenne helyezve,a nyomáskiegyenlítődés miatt a kád stabilan vízszintes helyzetben rezegne.

      Most jut eszembe,hogy még ásnom is kell,de sürgősen,-no majd reggel,-kár hogy már nem vagyok aktív,mert akkor sokkal több időm volt vagy csak úgy tűnik?

      Üdvözlettel:Che
      Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2018 okt. 11, 21:49.

      Komment


        Én mint kóstoló jelentem a Józsi Ketchup- ja ízletesre sikeredett. Tényleg finom egyéni igazi paradicsomra emlékeztető az ízvilága! Kérem a nyálcsorgatást abba hagyni!!

        Komment


          Köszönöm Sándorom!Ma megkóstolták a gyerekeim is,sőt ettek is belőle és vittek egy üveggel,-tehát örülök a paradicsomlekvár főzésnek,mert másnak örömet szerezni öröm!

          Komment


            nem befalni mindet kóstolgatás címen, jusson Keszibe is!

            Komment


              Egész más téma, de talán elfér itt
              Nagy dillemában vagyok és igen mérges
              Van egy kedves fényező ismerősöm.
              Amikor a srác még egy akkora sufniban fényezett hogy csak egy motorháztető fért el, nem egyszer elment a villany mert a hálózatuk olyan volt
              Akár szombat este normális ruhában is odaugrottam megjavítottam. Vagy 2 éve a műhelyének a villamositását is irányitottam, szereltem
              Szoval mindez szivesség volt, de igen rossz szívvel emlegetem most
              Korábban a Simsonomat semmi idő alatt gyögyörűen lefényezte

              Jelenleg nála vannak a motor cuccok már tavasz vége, nyár eleje óta.
              Természetesen nem ingyen kérem a munkát, azért vittem hozzá mert ismerem a precízségét
              Azóta többszöri hitegetés hogy mikor lesz kész és hivatkozva hogy mennyi munkája van. Vazze, menjünk sorban, BMW-Volswagen-Horex
              Mondtam, elmegyek és elhozom a cuccokat, aztán valahogy legittelem, lefujom sprével és annyi
              Évtizedekkel korábban is én csináltam és elfogadható lett, igaz pisztollyal , kompresszorral és teli energiával akkor még.
              Kaptam a választ hogy akkor ő megsértődik, mert igérte hogy megcsinálja és hogy mennyire tisztel engem stb.

              Hozzá kell tennem, hogy az autómat is karosszériázni és fényezni kellene, vizsgákra is ő viszi mindig
              A motor projekt a fényezendő cuccok miatt áll 90%-ban

              Ha elhozom, tényleg sértődni fog, viszont az autómat ekkor már elvböl nem vinném többet hozzá, ami igen kényelemetlen nekem, mindegy most miért
              Rugjam fel a kapcsolatot vagy várjam ki a tavaszt , talán elkészül a motor fényezése?

              Komment


                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                elfér itt
                Nagy dillemában vagyok és igen mérges
                Jákob a rabbihoz fordul:
                -Rabbi! Te vagy a mi népünknek tanítója. Segíts, kérlek!
                -Mondd, Jákob fiam, mi a problémád!
                -Találkoztam egy idegen kifejezéssel és nem tudom, mit jelent.
                -Semmi baj – mondja a rabbi–, és melyik lenne az a szó?
                -A „dilemma”.
                -Hmm….Rögtön megvilágosítom a jelentését egy példával:
                Sétálsz délután a bevásárló utcán, a hentes előtt meglátsz egy táblát.
                Ez áll rajta:„DISZNÓHÚS INGYEN!”
                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Rugjam fel a kapcsolatot vagy várjam ki a tavaszt
                A fiatal zsidó házasodna, de nagy dilemmába van. Felkeresi a bölcs rabbit:
                - Rabbi! Házasodni akarok, de mondd, mit tegyek? Vegyek el egy bomba jó nőt, aki egész életemben megcsal fűvel-fával, vagy pedig egy rusnyát, ez esetben tudom, hogy csak az enyém lesz örökre.
                Mire a rabbi:
                - Hát dönts fiam, mi jobb. Megosztani egy tortát a barátaiddal, vagy megenni egy kalap szart egyedül?

                Akár melyik oldalról nézzük a dolgot, te jársz rosszul, csak azt kell eldöntened melyik jár kisebb fájdalommal.

                Komment


                  madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  „DISZNÓHÚS INGYEN!”
                  nem a mohamedánik nem ehetnek disznóhúst????

                  Komment


                    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nem a mohamedánik nem ehetnek disznóhúst????
                    Erről ezt találtam:



                    "Ne egyetek semmiféle utálatosat. Ezek az állatok, amelyeket ehettek: szarvasmarha, juh és kecske, szarvas, gazella és dámvad; vadkecske, antilop, nyársas antilop, és kőszáli zerge"
                    [ Mózes V. könyve 14,3-5]

                    Ez a törvény a különböző állatok húsát tiszta (kóser) és tisztátalan, tiltott (tréfli) húsokra osztja. Tisztátalan az elejtett és széttépett állatok húsa, a disznó, a nyúl, a teve, és a ló húsa. A disznóé olyan mértékben tisztátalan, hogy igazából hozzáérni sem szabad! A marha, a szárnyasok (a strucc kivételével), a bárány és a kecske viszont kóser húsnak minősülnek, és a halak közül azok, amelyek uszonnyal és pikkellyel rendelkeznek. (Ezért nem ehető például a harcsa és az angolna, illetve a tengeri halak jó része).


                    Tehát nem.

                    Komment


                      Én javaslom a barátságos megoldást. Egyrészt a motoros szezonnak szinte vége. Így hiába vinnéd el használni már nem tudnád és a hirtelen talált mester munkája meg lehet, hogy nem tetszene. Van úgy , hogy el van havazva valaki. A közmondás ís így szól: Türelem rózsát terem. Lehet virág nem lesz de egy szép motorod még lehet! Egy szép festés öltöztet!!

                      Komment


                        madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mire a rabbi:
                        A rabbinak semmi nem drága, , de jelen esetben rábízza a megoldást az ifjúra
                        Okos, mint egy pszichológus. Mondott is valamit meg nem is
                        "Akár melyik oldalról nézzük a dolgot, te jársz rosszul, csak azt kell eldöntened melyik jár kisebb fájdalommal."
                        Igazad van! Kénytelen vagyok elviselni a helyzetet, de rágja a lelkem és értetlen vagyok

                        sepy
                        Ha ez a motor elkészülne, még nyakig érő hóban is kipróbálnám, aztán menne vissza a szobába dísznek
                        Nem akarom levizsgáztatni, vén vagyok már, és ki tudja mennyi időm van még
                        Ezért is mérgesit a jóbarátságon kivűl a helyzet

                        Komment


                          Ne mérgeskedj mert a méreg árt a szépségnek és a végén még Veled fogják ijesztgetni az unokád , hogy viselkedj rendesen mert elviszlek Öregapádhoz! Ami a motor hiány érzete miatt van azt megértem.

                          Komment


                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            méreg árt a szépségnek
                            A volt főnököm írta ki a szobájába: "Idegeskedni annyi mint más hülyesége miatt saját magunkon bosszút állni."
                            azért én párszor felidegesítettem.

                            Komment


                              Kedves Horex!

                              Ne mérgelődj és ne idegeskedj!Egy régi jó kapcsolatot meg kell őrizni,főleg ebben a korban,amiben mi járunk,elsősorban nem azért mert hasznunk,vagy előnyünk van belőle,-csak nincs már időnk arra,hogy új barátokat szerezzünk.

                              Nálam is van már március óta egy kemping kerékpár ami egy jó barátom özvegyéé és azzal a hibával került ide,hogy a közepéből hullik a bogyó,-nagy nehezen hagytam magam rábeszélni,hogy megcsinálom,mert annyira azért nem lelkesedtem érte,tekintettel arra,hogy egy rendkívül rossz állapotú,elhanyagolt lerozsdásodott kerékpárról van szó.Az soha fel sem merült a fejemben,hogy egy fillért is elfogadjak ellenszolgáltatásként,csak amolyan szívességi munkaként vállaltam el,tekintettel a halott barátra,aki egyébként egy nagyon sokoldalú autócsináló ember volt,a karosszériától a dízel motorig.Úgy egyeztünk meg,hogy nem túl sürgős,mert van egy másik kemping,ami szintén nem túl jó állapotú,de azért használható és főleg próbáljam a minimális költségből kihozni.

                              Hozzáfogtam a kerékpárhoz,hát nem a középső agy bogyózott,az csak úgy ki volt kopva,hogy beleért a vázba a hajtókar,hanem a hátsóagyból hullottak a golyók a kislánckerék felőli oldalon.Kiszedem a hátsó kereket,forgatom akkora nyolcas benne és egy pár törött küllő,hogy ki kellett fűzni a kereket és újra küllőzni.A hátsó gumit amikor levette,hát azt is eldobónak ítéltem és így szép sorban végig vizsgálva az összes alkatrészt,-hát sok minden cserés.A váz sem maradhatott csupa rozsdásan levakartam fémtisztára és lecsiszoltam.Nem írok le mindent,mert felesleges,a lényeg,hogy még mindig nincs kész,nem azért,mert nem akarom csinálni,de más is van amit meg muszáj csinálnom.

                              Nem hordaj be és hasogatja fel helyettem senki a tűzifát,nem ás fel helyettem senki és általában "magad uram,ha szolgád nincs",-közbe még egy-két szomszéd is beesik a gondjával,amit már csak jóérzésből sem utasíthatok vissza,-mert én még jobban bírom magam mint Ők.Nem nagy dolgok ezek,csak segíts már lenyakalni ezt,vagy amazt a fát,fúrj egy lyukat ide,vagy oda,meg egyéb marhaságok.Amúgy meg 71 évesen már lassúbb is az ember és valljuk be az ambíció se olyan már mint egy harmincasnál,-ráadásul én soha nem tudtam egyszerre több dologra koncentrálni,mindig csak egy dologba tudtam olyan igazán elmerülni és akkor mást nem is tudtam csinálni.

                              Végül is a kemping hamarabb el fog készülni,mint a kazánom,ami már vagy negyedik éve készül és még csak olyan kétharmados készültségi fokban van,vagy az autóm ami már két éve áll felbakkolva az utcán és nagy karosszéria munka előtt áll és igazán nagyon szívesen csinálnám éjjel-nappal de csak azt,de a qrva életbe,más is van a világon.

                              Várok magamra türelmesen és csinálom,ahogy tudom és bírom.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                csak nincs már időnk arra,hogy új barátokat szerezzünk.
                                Ez nagy igazság! Másfél gyerekkori barátom maradt már csak
                                Nem egy fórumon olvason, hogy legyünk barátok/barátnők
                                Baszus, hogy ki lesz barát azt az évtizedek döntik majd el.

                                A kemping bicikli baráti munka.
                                Amig volt lehetőségem szabadon garázdálkodni gépműhelyben, elég sok motoralkatrészt csináltam a felnövekvő nemzedéknek, fogaskeréktöl a csopper lábtartóig és hasonlókat
                                Én a fényezést nem ingyen kérem. Neki is pénzbe kerül a műhely fenntartása, az anyag , a munka sem semmi idő stb.
                                Viszont a homokfújáson kivül hozzá sem nyúlt/szerintem/

                                Egyszerűen nem tudom lenyugtatni a lelkem és várni. Legszivesebben káromkodva hoznám el tőle, de ugye az emlitett rászorulás a jövőben
                                Volt egy gyerekkori jóbarátom. Mindenkinek szivesen segített, de nem fogadott el szivességet, mondván ne legyen senkinek az adósa. Igaza is volt. És esetemben nem is sziveségröl van szó
                                Áhhh!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X