Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Háát, nem egyszerű.
    Mikrovezérlőkhöz annyira nem értek, de azt tudom hogy ha másabb a kijelző akkor más program kell neki. Szóval csak úgy nem cserélhetsz más fajta kijelzőre.
    A megoldás talán az lehet hogy keresel egy azonos felbontású OLED kijelzőt amit meg lehet venni Kínából emberi áron. Aztán ha mákod van akkor össze is lehet házasítani.
    Bár azért egy ilyen árú műszerhez kellene hogy forgalmazzon a gyártó pótalkatrészt. Pláne ha az élettartama ennyire rövid...
    Vagy az is lehet hogy valami kontakt hiba van a dologban. OLED pontos működését annyira nem ismerem. Nem tudom hogy a fényerő szabályzása hogy van megoldva, de gondolom az a közös + vagy - oldalon van, szóval minden diódát egyszerre vezérel. Akkor meg simán lehet hogy csak azzal van gond.
    Persze mivel a kijelző és a saját vezérlője általában egybe van építve így sokat nem tudsz tenni ezzel. Max annyit hogy a kijelzőhöz vezető szalagkábelt ellenőrzöd.

    Ezért jó a monokróm kijelző. Az örök
    Nyilván ha teljes újraírás kéne meg se fordulna a fejembe a házilagos megoldás . Jelen esetben "mákom" van mert a kijelző az egy külön modul és a mikrovezérlő nem direktbe hajtja ki hanem egy vezérlő csippel kommunikál valamilyen interfészen keresztül...

    Komment


      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      vezérlő csippel kommunikál valamilyen interfészen keresztül.
      Akkor csak azt kell megmahinálni
      Viszont a képpontok számának meg kellene egyezni. Különben nem fog kiférni minden adat.

      Komment


        Szervusztok!

        Nem tudom,hogy soha nem lesz már tavasz?Erre ma egész nap esett az eső,olyan szép csendesen,mindent elnyirkosítva,ami nem is lenne baj,de olyan hűvös van ami a későtelet idézi.Már úgy véltem,hogy vége a fűtési szezonnak,de ma azért mégis begyújtottunk,mert bepárásodott az ablak és igen rossz volt a hőérzetünk.Szokatlanul hideg tavaszunk van,de remélem azért nem kell elővenni ismét a csizmát,de ma fontolgattam!Összesen 18mm. eső esett erre,ami azért szükséges volt a növényekre,hiába minden rosszban van valamilyen jó is.

        Rossz után végül,előbb-utóbb a jó jön,-de azért mégis sok türelem kell elviselni ezt a nyirkos időt.


        Üdvözlettel:Che

        Komment


          Ebben az a tragikus hogy azonnal a jó idő után következik. és a hirtelen hőmérsékletkülönbség is megviseli az embert.
          Vagy 4-5 éve Lengyelországba mentünk 40 fokban majd éjjel esett egy jókora eső és reggel 2 fokban ébredtünk ami nem is nagyon melegedett. az összes csereruha elvesztette csere jellegét.

          Komment


            Vagy 50 évvel ezelőtt én is motoroztam be Zakopánéba május elseje körül úgy,hogy esett a hó.Induláskor itthon igen kellemes idő volt és nem is nagyon készültünk meleg ruhával az útra,mit mondjak,mint úri kutya 0 foknál úgy vacogtunk.A vissza út sem volt kutya,Zakopánétól Besztercebányáig szakadó esőben motoroztunk,olyan kellemes volt amikor csurgott végig az ember hátán végig a víz és még bónuszként a tankról lecsorgó víz áztatta a stanyiclit,-de fiatalok voltunk és túlzottan nem estünk kétségbe.Az ülések is jól megszívták magukat vízzel a varrások mentén,az meg ment lefelé a lábszárra.

            Azon bánkódtunk,hogy nem sikerült lemotorozni a Balti tengerig,mert belefutottunk a hideghullámba,bár nem voltunk elpuhulva,de azért a kitűzött Baltikumi végcélt feladtuk,meg különben is hétfőn már a lábrácson kellett állni a gyárban az MVE előtt,mert azért kötelességtudat az volt.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              meg különben is hétfőn már a lábrácson kellett állni a gyárban az MVE előtt,mert azért kötelességtudat az volt.
              És akkor ..........a hócipőm kivan ,basdmeg nem bírod a 25 kilós kalapácsot 72 évesen leszek nyugdíjas aki utánam jön az 80-85 -évesen fogja huzni az ígát??????
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                És akkor ..........a hócipőm kivan ,basdmeg nem bírod a 25 kilós kalapácsot 72 évesen leszek nyugdíjas aki utánam jön az 80-85 -évesen fogja huzni az ígát??????
                Hát igen, a nyugdíjkorhatár felfelé tolásából semmi jó nem fog kisülni... Főleg hogy mindenütt egyre jobban hajtják az embereket.

                Komment


                  Szervusztok!

                  Azt azért ne felejtsétek,hogy minden azért van így,mert hagyjuk!Megosztják a népet,akik a megosztottság miatt képtelenek az összefogásra és szívják a vérünket és sajnos ez mindig így volt,van és egyszer remélem nem így lesz!


                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    mindig így volt,van és egyszer remélem nem így lesz!
                    Csak a befolyásolás állandó,ha 50% tétovázik azt elosztják öt tiz részre és 2% -ának hatalmat adnak,aki ismét eltériti a meglévőket akkor hiába minden remény:egyszerű matek akinek befolyása adódik,azt elszippantja a jólét amit utána meg akar tartani,és minél több réteg alakul annál jobban szembeálitható az ellenkező érdekek miatt..és erre komoly tanulmányok nélkül jutottam,

                    Akit pedig arra tanítanak ,hogyan kell az egyéneket befolyásolni kényszer nélkül:az egyértelműen igen jó eredményt érhet el.....(Azt hiszem ezt hívják politikának..)

                    Az eszmefuttatást,csakis az ellentmondó és folyamatosan ellenérzést keltő hírek mondatják velem !!!!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Mivel itt nem politizálunk és lapozunk a régi emlékeink között ebben a gyönyörű időben. Én is áztam már még mikor a Simson Stár rendszámos motornak számított / 1968 / két személlyel Miskolctól áztam hazáig / Orosháza / hölgy utasom volt de nem öntött el a gyönyör.. Akkoriban még nem volt motoros meg eső ruha igaz akkor még az 1 szál farmer sem volt hideg. Csak megjegyzem Jászboldogházára készülök reggel az ottani motorosokhoz, elvileg termálfürdőbe lesz ott csak kiolvadunk! Járt már ott valaki közületek? Esőmentes napokat hagy nöjjön a gaz!

                      Komment


                        Próbáltam a naptárba eseményt írni ...lehet egyáltalán?????
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Új téma indításakor van egy naptár ikon a szövegdoboz (amibe a hozzászólást írod) felett.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2019 máj. 12, 07:17.

                          Komment


                            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            van egy naptár ikon a szövegdoboz
                            Egyiket sem tudom:mi a fene !

                            Az a gyanúm: számomra nem érthetően van írva,ahhoz nincs energiám,hogy végigpróbálgassam a jeleket,meg félek is tőlük,hogy elállítom a gépemet ,utána könyöröghetek,míg ismét rendbe teszik....!

                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egyiket sem tudom:mi a fene !
                              https://www.dropbox.com/s/g9s6s90z98...aptar.PNG?dl=0

                              Mindig elfeledkezem arról hogy nem mindenki kocka mint én...

                              Komment


                                Jó sok helyre kel kattingatni és pontosan kell kitölteni...A régi oldalon a naptárban az adott napra kattintottam és beírtam a marhaságomat is,most már ez nem megy:csak ha meghatározott keretbe írok...Rácsokat építünk magunknak ...A forgalmit leegyszerüsitették,hogy megfeleljen az eu-ban .Most felhivták a figyelmemet ,csak az adatlappal ...biztositási kártyával zöldkártyával menjek külföldre???????ez két A-4-es lap plusz az iratok,a személyi csak lakcimkártyával,betegkártyával adószámmal meg nem tudom miféle irattal vihetnek kórházba nem férnek a tálcámban :ez jut eszembe a fejlett technikáról.......

                                Bocs öreg!
                                Köszönöm!
                                Megtaláltam a kaput a segitségeddel ,de elment a kedvem a bejegyzéstől amúgy is ma lejár....
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X